Šta je novo?

2 viber-a (broja) na istom racunaru

Cirko

Cenjen
Učlanjen(a)
05.02.2012
Poruke
84
Poena
160
pozz svima da li je moguce instalirati dva viber broja na istom win 7
 
Može drugi u Virtual machine.
 
Uopšte nije, imaš uputstvo i na YouTube, ako misliš da se nećeš snaći.
 
Verovatno bi bilo moguce i kroz neki app virtualization softver, bez da se ceo dodatni VM ukljucuje.
 
Neki emulator za android tipa bluestacks možda. Na win turiš jedan viber na ovaj drugi...ne garantujem da radi, al kontam da za 5min možeš skinuti i probati.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Najbrži način dodacanje novog Usera i instalacija u njemu
Start→Control Panel pa klik Add or Remove User Accounts
Klik Create a New Account.
Imenuje se taj novi nalog...
 
Najbrži način dodacanje novog Usera i instalacija u njemu
Start→Control Panel pa klik Add or Remove User Accounts
Klik Create a New Account.
Imenuje se taj novi nalog...

hvaala svima ali polossan mi je dao najprostiju opciju koja je odlicno odradila stvar :) hvaala svima jos jednom :)
 
Najbrži način dodacanje novog Usera i instalacija u njemu
Start→Control Panel pa klik Add or Remove User Accounts
Klik Create a New Account.
Imenuje se taj novi nalog...
Ćao, meni su hitno potrebna 2 Vibera za Desktop računara. Vidim da je članica uspela, ali meni ovo nešto ne uspeva na Win10. Može li mala pomoć? :)
 
Poslednja izmena:
Uz pomoć programa sandiebox plus možete koristiti dva ili više viber naloga koji će istovremeno biti aktivni. Takođe se može koristiti za bilo koji drugi program. Ja sam koristio 3 viber naloga istovremeno i sve je odlično radilo.
 
Dodaš korisnički nalog:
https://support.microsoft.com/en-us...9-6a2b-e4dbd1dcdf32#WindowsVersion=Windows_10
Prijaviš se na novi nalog:
https://support.microsoft.com/en-us...7-10b3-fee0e70e11d4#WindowsVersion=Windows_10
Aktiviraš Viber na novom nalogu.

U zavisnosti od toga koji je nalog prijavljen, Viber će raditi sa odgovarajućim brojem telefona.
Nisam probao ali ne znam zašto ne bi radilo ako već radi na sedmici.
Hvala na odgovovoru, dodala sam još jedan korisnički nalog i tu sam stala pre nego što sam se ovde oglasila. Pokušaću po Vašem uputsvu.
 
Nemoze tako tj. iz tog uputstva (to je bilo dok je 7ica bila aktuelna).
Sada, iskljucivo, preko SandBoxie kao sto rece @nsvladimir u postu #14.
1. Instaliras standardno Viber, prijavis se i sacekas da se odradi sinhronizacija,
2. Odjavis se sa Vibera sa PCa,
3. Instaliras i pokrenes SandBoxie i navedes ga kroz njegov meni da otvori Viber instancu tamo gde je instaliran Viber (iz tog DIRa),
4. Pokrenes Viber na drugi broj i odradis sinhronizaciju i postavis Viber ikonu kao precicu na ekran i promenis joj ime kako zelis,
5. Ponovo pokrenes normalan Viber sa PCa direkt, logujes se i odradis sinhro i to je to (preimenujes ikonicu kako ti odgovara)...
 
Dodaš korisnički nalog:
https://support.microsoft.com/en-us...9-6a2b-e4dbd1dcdf32#WindowsVersion=Windows_10
Prijaviš se na novi nalog:
https://support.microsoft.com/en-us...7-10b3-fee0e70e11d4#WindowsVersion=Windows_10
Aktiviraš Viber na novom nalogu.

U zavisnosti od toga koji je nalog prijavljen, Viber će raditi sa odgovarajućim brojem telefona.
Nisam probao ali ne znam zašto ne bi radilo ako već radi na sedmici.
Važi li ovo i za Win11, ono za 10-ku nisam odradila.
 
Uz pomoć programa sandiebox plus možete koristiti dva ili više viber naloga koji će istovremeno biti aktivni. Takođe se može koristiti za bilo koji drugi program. Ja sam koristio 3 viber naloga istovremeno i sve je odlično radilo.
Koristiš li to još uvek? I može li na Win11?
 
Jes matora tema ali da malo osvežimo
Portabl izdanje vibera, odavno koristim, dva paketa - dva broja, na istom kompu/sistemu (W7/8/10/11) bez ikakvih problema
 
Jes matora tema ali da malo osvežimo
Portabl izdanje vibera, odavno koristim, dva paketa - dva broja, na istom kompu/sistemu (W7/8/10/11) bez ikakvih problema
Kad je već tako da li možeš jednostavnim srpskim rečnikom da objasniš kako da to izvedem, ono da kažemo skoro laički ili najprostije moguće. Ako mora da se skine neki program, molim te i za taj link pa ono sve 1/2/3 itd.
Mi malo matoriji smo slabi sa novim tech izrazima....
 
To je bilo jednostavno da ne može jednostavnije. Pa i ja sam mator. Znam dosta njih koji su (mnogo) stariji od mene i nemaju problema da se snađu :)
A šta će tebi onda dva vibera?

Preuzme se (daunloaduje) poslednje modifikovano portabl izdanje vibera, (repack by Diakov).
Raspakuje se preuzeta arhiva, instalira portabl varijanta. Izaberi lokaciju na disku, neku lako pristupačnu, nemoj onu koji ti nudi defolt/podrazumevano (inače se nude dva tipa instaacije). Dobijeni folder kopira na dva mesta i izvuču dve različito imenovane prečice. Pokreneš jedan, registruješ sa jednog telefona, pa pokreneš drugi i registruješ drugim telefonom.
Može i dva puta da se pokrene instalacija, pa da se prvi put izabere klasičan instal a drugi put portabl. Ja više volim potpuno nezavisne instance.
Za link se snađi sam, ovo nije forum takvog tipa a i ne mogu da ih kačim sa službenog laptopa.
Prvi rezultat pretrage u googlu za odgovarajući termin (latest Viber portable repack by diakov) daje ti odgovarajući sajt.
 
Poslednja izmena:
Dodaš korisnički nalog:
https://support.microsoft.com/en-us...9-6a2b-e4dbd1dcdf32#WindowsVersion=Windows_10
Prijaviš se na novi nalog:
https://support.microsoft.com/en-us...7-10b3-fee0e70e11d4#WindowsVersion=Windows_10
Aktiviraš Viber na novom nalogu.

U zavisnosti od toga koji je nalog prijavljen, Viber će raditi sa odgovarajućim brojem telefona.
Nisam probao ali ne znam zašto ne bi radilo ako već radi na sedmici.
Zdravo svima.
Meni ovako isto radi, samo se doda mala skripta na primarni nalog, da bi mogla dva viber-a da rade istovremeno.
Potrebno je svaki put da se pokrene kada se ulogujete na Win.
Šaljem skriptu u prilogu. Win 10 radi provereno.
 

Prilozi

  • viber_2.zip
    256 bajta · Pregleda: 3
Zahvaljujem se obojici na brzom odgovoru, ona prva varijanta mi se cini jednostavnija, ovu drugu sam probao i nesto nisam dobro radio.....javljam cim isprobam kako sljaka.
 
Nazad
Vrh Dno