Šta je novo?

Lenovo p50 4k problem sa eksternim monitorom

zholinho

Slavan
Učlanjen(a)
05.12.2010
Poruke
2,066
Poena
275
Pozdrav, kupio sam laptop Lenovo Thinkpad P50, sa 4k ekranom. Kada sam ga povezao na eksterni monitor, sa koji je FHD preko usb kabla, imam problem posto je slika losa. Tekst je kao iskrzan i nije jasna slika. I jos sam primetio kada nesto u browseru hoverujem, pa onaj hint tekst bude ogroman. Da li postoji neko podesavanje ili neko drugo resenje za ovo, ili nema leka?
Hvala
 
Podesena je na 1920x1080. Ali i dalje je malo cudna slika. I recimo Chrome kad minimizujem i vratim ga, pojave se skroz okolo crne ivice, i onda povecam smanjim pa nestane. U svakom slucaju, sa starim laptopom koji je bio 1366x768, mnogo je bolje delovalo.
 
Otvori control panel za Intel IGP, i pogledaj sta ima od podesavanja za externi monitor. Sve se kroz njega podesava.
Eventualno mozes da smanjis fontove dok si na FUllHD, jer to o cemu pricas meni lici bas na problem oko fontova (koji ja stalno imam jer ne mogu citati nista na manje od Large Fonts @150 % na 1366x768 - na FullHD i 4K je to >300% ako se dobro secam, sestra mi je capila taj laptop, pa bese davno)
 
Milsim da eksterni monitor ide preko Nvidie, tako da sam otisao u njena podesavanja, ali nista nisam nasao.
 
Pa laptop ima scale 250%,a monitor 100%, obe vrednosti su recommended. Kada sam stavio eksterni monitor da bude main screen, uradio sam restart i postalo je malo bolje. Mozda bolje ni ne moze sada. A problem sa chromom imam i dalje.
 
Milsim da eksterni monitor ide preko Nvidie, tako da sam otisao u njena podesavanja, ali nista nisam nasao.
Sva podesavanja idu kroz Intel IGP i sav transfer grafike uvek ide preko njega :( To je fora sa tim integrisanim glupostima.

Zato kad igram SC2 na takvom kompu sa nVidia boje su tamne kao da sam usao 17. vek nocu. A na kompu bez integruse sa nVidia-om sve lepo izgleda, kao i na samoj integrusi.
Probaj.. neces izgubiti nista sem 2-3 minuta vremena i da nije tako.
 
Ne znam da li to ovo sto kazes, ako jeste, on mi ne vidi u opste monitor?
Screenshot
 
Tu negde, rekao bih da je u Multiple Displays.

Daj screenshot nekog sajta u Chrome-u koji se tako lose vidi? Da znam da li na isto pricamo.
 
Problem 1 crni okvir oko chrome
Problem2
Problem2

Evo, mada se u Chromu najmanje primeti, a mozda se tripujem, ako sam gledao u ovaj ekran od 4k, pa mi se ovde pricinjava. Sad cu nakaciti opet stari laptop, da vidim da li se tripujem.
 
Ovo prvo mi lici da nisi maximizovao Chrome samo, ali to si sigurno probao ;)
A ovo drugo nije ono sto sam mislio :( Sry.
 
Znam da je odgovor možda potpuno glup, ali ovo sa "Problem2" se meni dešavalo s vremena na vreme na Sony Vaio, i to kada se isključim sa eksternog monitora, promenim rezoluciju, pa vratim. Gomilu nekih podešavanja sam menjao i na kraju sam našao savet da se izlogujem iz vindousa i ponovo ulogujem, to je uspelo :trust:
 
Nazad
Vrh Dno