Šta je novo?

Nema slike na ekranu pomoc

KapetanDado

Poštovan
Učlanjen(a)
14.10.2014
Poruke
51
Poena
60
Moja oprema  
Mobilni telefon
Samsung A70
Pristup internetu
  1. ADSL
  2. Mobilni internet
Opet imam problem sad sa novim komponentama.
Stigle su mi danas Ryzen 1600X, MSI b350 krait gaming, 2x4gb ddr4 Trident Z - G.Skill, Napajanje EVGA SuperNova G3 550W i Kuciste nzxt s340 elite, ostale komponente iz starog kompa za sad su ostali Graficka GTX 960 2gb, SSD Samsung EVO 120GB I Hard WD Black 1TB. Problem je sledeci kad upalim masinu sve svetli, ventilatori se vrete doduse cini mi se na max ali na monitoru nema slike do cega bi to moglo biti. Kad vratim graficku ssd i hard u stari komp sve radi normalno na istom monitoru.
Ako neko zna sta moze biti nek napise hvala.
 
99% ram memorija, zahteva bios update.

Meni je MSI X370 Krait stigao sa prvim biosom, V1.0, i nije hteo da butuje sa ramom koji sam tad imao, srecom drug imao neki Kingston sa kojim je radilo, odradio bios update, nakon toga sve normalno.
 
Hvala na odgovoru, probacu u ponedeljak kod drugara da odnesem pa da probam sa drugim ramam pa javim sta sam uradio :D Jesam baksuz pise na msi sajtu da podrzava ovaj ram sto sam uzeo, moguce da ima stari bios.
 
probao sam bez memorije da upalim ili da ostavim samo jedan stap isto se desava, dal to znaci da onda nije do rama ili...
Sad sam izvadio bateriju da resetujem bios pa cu probati opet mozda prodje :D
 
Jesi li povezao speaker(mali zvucnik za kuciste), ako butujes bez memorije trebalo bi da pisti.

99% stari bios pravi problem.

Je si li probao sa svakim stickom posebno? Takodje, treba u A2 i B2 slotove da stavis memoriju(to su drugi i cetvrti slot, gledajuci od procesora desno).
 
Poslednja izmena:
kako se ukljucuje taj mali zvucnik na ploci da se cuje taj beep? :D
Da prvo sam stavio jedan u A2 a drugi u B2, sve kombinacije sam probao i isto bude, nisam napisao i da mis i tastatura isto nereaguju kad se upali, (oni nesvetle)
 
To je zvucnik koji ide uz kuciste, ubode se u plocu na svoj header(header je negde kod headera za power SW/reset SW/HDD led, itd.).

31dXtOoEJnL._SY400_.jpg
 
Ja sam letos uvek Msi b350 tomahawk stigla je sa ver 1.3 bios, a na ploči je pisalo 1.0. Da te to ne buni. Mada i meni deluje da je do rama. Probaj na neki način da reset bios tj clear cmos. Takodje nakon update biosa 1.7 nije hteo da pokaže sliku. To sam rešio tako što sam komp ugasio i posle 30 sec upalio , i post je sliku. Kada sam update na 1.9 sve je prošlo kako treba. Probaj da izvadiš bateriju i isključi struju pa vrati i neka ga tako nekih 5 min. Pa ćeš videti i javi da li si uspeo.
 
Ja sam pricao o verziji biosa, ne o verziji ploce, dakle u biosu je pisalo V1.0.
 
Hvala na odgovorima, i mislio sam da je taj spiker nasao sam ga od starog kucista sa ovim nzxt nisam dobio, pa cu probati da vidim dal pisti. Sinoc sam sve ponovo razmontirao i izvadio bateriju na nekih 10 min i vratio sad cu opet sve da sklopim i upalim pa javim sta se desilo :D
 
Proradilo ljudi :D Izgleda da je pomoglo ono sa vadjenjem baterije . Ubacio sam jedan stap rama u A2 i radi, digao je i sistem od starog kompa. Havala vam na pomoci!
 
Poslednja izmena:
Da odradio sam update biosa bila je verzija 1.00 :D
Sad je najnovija.
 
Da, sad sve radi kako treba.
 
Nazad
Vrh Dno