Šta je novo?

Dota 2 secka,a visok FPS!?

Nišlija_1992

Banned
Banovan
Učlanjen(a)
08.03.2015
Poruke
706
Poena
30
duze vreme kuburim s ovim,iako mi je sve u redu sa racunarom,barem mislim tako. pa da vidimo jel ima nekih igraca ove igre koji imaju slicna iskustva? :smoke:

igra nije fluidna. pomeranjem kamere se oseca neko mini-kocenje,nije onako kako bi trebalo biti. na tih nekih 60fps,oseca se kao da ima 50fps. pa samim tim sam jurio uvek vise od 60fps,da bih izbegao to katastrofalno iskustvo. to vazi samo za ovu igru,sve druge rade fino i u 60fps...ali posto verovatno to ne moze svako da primeti u normalnom mecu preko neta,uzmimo za primer bot match. tu je najveca katastrofa. igra pokazuje (a i fraps) od 75 do 90fps,a toliko koci da ubi boze. kao da ima...pa ne vise od 45fps. se desava jos nekom ovo u bot match? postoji neki problem u enginu igre ili ko zna sta. mozda postoji tzv. preskakanje frejmova? ustvari,to izgleda i jeste problem...samo ne znam gde je problem,da li do fajlova igre i steam-a,do mog sistema ili do mog hardvera? to da li koristim dx9 ili dx11 uopste nije bitno,isto je,mada se mozda malo oseca da fluidnije radi na dx11. takodje,launch komande ne pomazu nista. razmisljam da ubacim opet win xp na drugi hard disk,cini mi se u secanju da mi je bolje radila igra na tom starom sistemu u svakom pogledu.

win7x64 ultimate
6gb ddr2 900mhz
e5440 3.84ghz
hd5850 1000/1200mhz
 
Probaj da stavis -dx11 u launch options
 
Upali vsync pa vidi kako se ponaša.

Sent from my MI MAX using Tapatalk
 
Prvo VRAM zakucava garant na grafici i odatle ta anomajlija. Drugo I procesor nekad zakuca na 100% pogotovo u bot mecu.

Imao sam identicno iskustvo sa slicnim kompom pre 2 meseca. Uzeo gt1030 sad ide podmazano tj bez tog seckanja bez obzira na visok Fps counter. Mada sada se vidi CPU bottleneck. Imao sam e8400, stavio q9650 ali nije dovoljno I dalje..

Sent from my VIVAX TABLET TPC-101 3G using Tapatalk
 
Vsync se ne ukljucuje u esports igrama, preveliki delay donosi.
 
microstuttering se dešava i kada imaš visok fps. tvoja mašina zaista izrenderuje 70 frejmova u sekundi, ali je pauza između nekih frejmova toliko velika da se primeti seckanje (tipa - ide 20 frejmova kako treba pa recimo 50 milisekundi pauze pa onda 50 frejmova kako treba). milion i jedan razlog može da bude, ali u suštini - najčešće je do grafike, a kod nekih multiplay naslova problem ume da bude i do procesora. u svakom slučaju - teraj igru da radi u native režimu kartice (ako je dx11 kartica obavezno u dx11).
vsync će pomoći oko microstuterringa, ali ćeš tu gde se ne rendaju frejmovi kako treba dobiti ozbiljan lag koji u multiplayu ume da bude presudan.
pozajmi neku malo moderniju karticu od drugara i vidi kako se onda ponaša igra.

svakako nemoj nazad na xp. kako god da se sećaš da je to izgledalo, sad sigurno neće biti tako glatko (sećanje je smešna lupa, koja sitne stvari uveličava).
 
vsync,ma kakvi...kad ga upalim,igra ne prelazi 60fps,iako je monitor podesen na 78hz. a dodaje mi i input lag na tastaturi,osecam itekako. i zaboravio sam da napisem da u ovoj igri,sto vise frejmova imam,to se srazmerno povecava input delay na tastaturi. recimo,ja ogranicavam fps na tih nekih 78,zbog monitora. onda,ako ukonim limit na fps,dobijem do 150fps,sto znaci katastrofalno kasnjenje na tastaturi...kao da ima neke veze sa monitorom ili grafom,nemam vise pojma do cega je to. mozda monitor ne moze da podnese tolike frejmove,pa gubi na odzivu. dobijes fps,a izgubis brz odziv. kad tome dodam i prokleti screen-tearing,onda...ne znam sta da radim,bas bode oci. ne bih uzimao noviju grafu dok ne budem siguran da ce nestati problem. ima drug gtx660,pa cu videti da je probamo kod mene da vidimo.

hvala na odg. svima
 
Vise vrama, min 2gb provereno..

Sent from my VIVAX TABLET TPC-101 3G using Tapatalk
 
onda nek spusti teksture na lowest. ionako je u pitanju kompetitivni naslov, to mu ništa ne treba.
 
Vise vrama, min 2gb provereno..

Sent from my VIVAX TABLET TPC-101 3G using Tapatalk

sve mi je na high,sem antialiasing,high water,grass i tree wind. dobri mi frejmovi,ne bih nista tu spustao jer igra ionako ne izgleda bas nesto prelepo. nego to sto kazes za 2gb rama,treba proveriti...bas me zanima
 
Skini MSI afterburner ;) podesi u rivatuner da ti pokaze sav info

Sent from my VIVAX TABLET TPC-101 3G using Tapatalk
 
ok probacu. digao sam i memoriju sa 900 na 1066mhz pa da vidim da li ce biti nesto bolje.
 
mislim da dizanje kloka memorije neće dati vidljivi rezultat. obaranje tekstura bi trebalo da smanji količinu podataka u vram-u. uz malo sreće, ukupno opterećenje sa manjim teksturama će se uklopiti u stvarnu veličinu vrama koji imaš na raspolaganju i lag će nestati.
 
najverovatnije si u pravu.

ali, nećeš verovati, meni rust koji je svakako zahtevniji, kada ga "stripujem na pvp" (smanjim sve osim draw distance-a, object quality-ja, rezolucije i sharpness-a) zauzima tek nešto više od 800 mega vram-a.

što naravno ne mora da znači da će i uvom slučaju uspeti. realno, vram zauzimaju teksture. ako su lepo skalirane na nižim setovanjima (ako to uopšte postoji u doti 2), moglo bi da radi.
 
Poslednja izmena:
ramo, igraš nešto brzo i kompetitivno?
 
Trenutno ne, jer više nemam vremena, ali u cs:go sam bio global elite, doduše to ne znači ništa. U cs:s sam kraće vreme bio i deo tima iz hrvatske, tima koji je imao sponzore u vidu proizvođača oprema, a imao sam i par nastupa za reprezentaciju Makedonije :d

Za esports ti je jedino bitan 144Hz monitor, ostalo su minimalne razlike i preference :)

Sent from my MI MAX using Tapatalk
 
Zavisi koji esports, ja sam poprilicno daleko dogurao u LoL igrajuci na 60Hz, Athlon 631 na 2.6GHz i GTX 550Ti, konfa nije mogla da izgura preko 40fps u lategame.. svakako znaci 144Hz, ali nije neophodno za mobe.

Za fps igre vec druga prica, trenutno igram Overwatch, svaki fps drop se oseca i vidi se da bi 144Hz donelo ogromnu razlku, planiram neki 144Hz FreeSync krajem godine.

Odosmo u off :D
 
Poslednja izmena:
nije offtopic,znam ja da bi taj monitor resio probleme. nego mi je skup. trebam skupljati para,sto ne ide bas lako kod mene. i 120hz+1ms je super.
 
uzo sam polovan Benq 120hz/2ms za 120 evra i resio mi je skoro pa sve probleme sa ovom igrom. ima i dalje tog problema,samo sto se ne oseca kao pre,jer je monitor brz. pazaricu neku grafu sa 2gb memorije,tipa 750ti ili slicno,pa cemo videti onda hoce li nestati micro-stuttering.
 
nisam napomenuo za screen-tearing...da,nestao je. sad se jedva primecuje,ne treba mi vsync. zadovljan :)
 
Dota 2 odnosno Source 2 engine igre su mnogo zahtevnije sto se procesora tice nego grafike, takodje igrati dotu ispod 120fpsa je neigrivo, S2 engine trazi visok fps jer ima veliki input lag, dota 2 se igra u 120fps dok se cs:go igra na 300,krastavac takav je engine.Sto se Dote tice, ja sam primetio da u poslednjih mesec dana, mozda 2 igra malo vise trza nego sto treba, da li je do nV drivera ili cega vec, ali nije toliko flupidno pomeranje kamere na 120fps kao sto je bilo.
 
Nazad
Vrh Dno