Šta je novo?

Da li je ovo napajanje dovoljno za ovu konfiguraciju

Jeste, i taj LC je sasvim korektan, ali vodi računa da je taj model sa slike baš stariji model kome su verovatno interne komponente pri kraju svog radnog veka.
 
Najbolje da to LC otvoris, lepo ocistis od prasine, proveris da li ima nadutih kondenzatora i ako je sve ok, koristi ga dok traje.

Konfa nije neki potrosac, za 4.000 bi LC-600H-12 bilo okej, ako gledas nova.
 
Najbolje da to LC otvoris, lepo ocistis od prasine, proveris da li ima nadutih kondenzatora i ako je sve ok, koristi ga dok traje.

Konfa nije neki potrosac, za 4.000 bi LC-600H-12 bilo okej, ako gledas nova.

vazi hvala na savetu.. imam malo iskustva sto se tice toga, menjao sam kondenzatore na monitor i tv tak oda ne bi bilo problem haha.. Hvala
 
Pozdrav narode, konacno sam sklopio ovu konfiguraciju i imam problem vec, i izgleda da je lose napajanje.. dakle komp pali radi, ali cim opteretim graficku cak i kad udjem na neki tezi sajt cuje se neko zujanje u napajanju i ugasi se komp. da li je to napajanje sa sigurnoscu ili moze da bude nesto drugo.. i da li se moze popraviti?
 
To uz novo napajanje? Izgleda da je napajanje neispravno... Nema tu popravki (nema smisla), vec nosi na zamenu gde si kupio.

nije novo.. inace zbunjen sam, ne znam da li je graficka ili napajanje.. radio sam par testa kao prvo provalio sam kuler na graficku se uopste ne pali sam i ako gpu dodje do 80 stepeni on se ne upali.. na manual se pali samo na 100% uopste nece da se upali na manje %. probam sam mining sa 4 cora cpu na max load 100% i pc se nije restartovo, a na gpu cim podignem na 2 cora on se restartuje.. stvarno ne znam sta da radim i nemam nigde gde da proverim na drugo napajanje..
 
Pa proveri malo bolje grafičku, koliko mi je poznato, 260x ne gasi ventove. Trebalo bi da rade od starta, nešto tu nije u redu. Čime manuelno pališ ventove na grafi? Takođe, otvori kućište i vidi da li se ventovi na grafi pale kada upališ komp, odnosno da li se ugase tek u Windows-u. Ako koristiš MSI Afterburner, on kod nekih AMD karti zna sličan problem da napravi.
 
Pa proveri malo bolje grafičku, koliko mi je poznato, 260x ne gasi ventove. Trebalo bi da rade od starta, nešto tu nije u redu. Čime manuelno pališ ventove na grafi? Takođe, otvori kućište i vidi da li se ventovi na grafi pale kada upališ komp, odnosno da li se ugase tek u Windows-u. Ako koristiš MSI Afterburner, on kod nekih AMD karti zna sličan problem da napravi.

nemma kuciste na otvorenom je, ventilator se zavrti krug kad upalim komp i od tad stoji ugasen.. manuelno sam palio ventilator i u afterbutn a i u drugi app i isto samo se pali na 100% bas mi je cudno to..
 
Onda je do grafike. Ako se ventovi ugase odmah po paljenju (pre nego što se upali Windows), problem je u samoj grafici. Pregreje se i ugasi komp, tako je podešena. Ako se ventovi ugase po ulasku u Windows, moguće je da neki softver pravi problem. Afterburner je kod mene (i uopšteno na RX seriji) znao da ugasi ventove skroz, odnosno da spreči paljenje kada je potrebno (na njima se pale tek kada se postigne određena temperatura). Povremeno je znao i da ih fiksira na 100%.

Sad, čudno mi je što se pale po paljenju kompa i mogu da rade na 100%. To deluje kao softverska greška, ali ako se gase i ako si u BIOS-u npr. onda nešto sa grafikom nije u redu.
 
Onda je do grafike. Ako se ventovi ugase odmah po paljenju (pre nego što se upali Windows), problem je u samoj grafici. Pregreje se i ugasi komp, tako je podešena. Ako se ventovi ugase po ulasku u Windows, moguće je da neki softver pravi problem. Afterburner je kod mene (i uopšteno na RX seriji) znao da ugasi ventove skroz, odnosno da spreči paljenje kada je potrebno (na njima se pale tek kada se postigne određena temperatura). Povremeno je znao i da ih fiksira na 100%.

Sad, čudno mi je što se pale po paljenju kompa i mogu da rade na 100%. To deluje kao softverska greška, ali ako se gase i ako si u BIOS-u npr. onda nešto sa grafikom nije u redu.

mali update i jos cudnija situacija, dakle probao sam sa hdmi kablom na tv bez vga i cudna velikoga komp se uopste ne restartuje ali graficka dok radi na 100% loadu temp dolazi do 90 stepeni i kuler se sam upali na 100% hladi 2-3sek i ugasi se, spusti temp do 83 stepeni pa se opet upali na 100% kad dodje do oko 90 stepeni i koj stepen vise... odmah posle toga sam probao na vga i komp se odmah resetovo na 100% gpu loadu.. inace bios sam updatovo na zadnju verzio inace je bila prva... sta li sve ovo trebalo da znaci imas li ideje :D

edit: zaboravio sam da kazem da na programu pise da fan radi na 30% speed i vise a ne okrece se uopste..
 
Poslednja izmena:
Koji BIOS, matične ili grafičke? Ako si dirao BIOS grafičke karte, tu je problem.
 
napravio sam mali test sa starim intel cpu kulerom koji takodje ima 4 pina i ispostavilo se da je kuler od graficke neisprava !!
untitled.jpg


ostalo mi jos da provalim zasto se komp restartuje kada ga povezem na dvi ulaz..
 
Može biti da ti je neispravan ti je Hdmi kabel, ili DVI/VGA adapter, da je niki spoj ili prekid u njemu.

Što se venta na grafi tiče, proveri na KP da li ima da se nađe, samo proveri da bude iste veličine i oblika, kao i slične brzine.
 
Ma prikači mu taj CPU vent da duva u grafiku, nema potrebe da se kupuje drugi. Pogotovo dok ne isprobaš detaljno tu grafu, možda još nešto ne valja.
 
Nazad
Vrh Dno