»RSS Benchmark sajt

Prikazani rezultati od 1 do 13 od ukupno 13

Tema: Test: Asus ROG Rampage VI Extreme

Robot Avatar korisnika Benchmark
        Na forumu od
        Sep 2006
        Poruka
        46.217

Dešavanja na delu tržišta najboljih i najjačih PC desktop platformi se poput cikličnih rituala ponavljaju u maltene pravilnim vremenskim razmacima. Takav je slučaj do sada bio sa Intel HEDT delom tržišta kome se pridružio AMD sa Threadripper procesorom i odgovarajućim X399 pločama. Upravo ste jedan takav test u vidu ASUS ROG Zenith Extreme ploče imali prilike nedavno da pročitate na našim stranicama, a sada sledi njegov direktni konkurent ROG Rampage VI Extreme ali ovog puta za Intel Core LGA 2066 verzije procesora. Možda se hronologija izlaska ovih ploča ne poklapa sa redosledom naših testova, tek dobili smo priliku da isprobamo najbolju i najkompletniju ASUS ploču na bazi X299 čipseta. Idealna prilika da je direktno uporedimo sa verzijom za AMD Threadripper platformu.

Pomenuti modeli su protkani identičnom filozofijom prisutpa u smislu dizajna i izrade najboljeg od strane Asus-a odnosno, najviše što ovaj proizvođač može da ponudi trenutno najjačim desktop procesorima na tržištu. U tom pogledu, pored naziva koji je očigledno različit, konceptualno i suštinski ROG RAMPAGE VI EXTREME i ROG ZENITH EXTREME su veoma slične ploče. Uprkos ovoj tvrdnji nisu potpuno identične odnosno razlikuju se u određenim, više estetskim ...
        Ceo tekst pročitajte na Benchmark sajtu

Vlada011
        Guest
        Ovo je suvise za mene da podnesem da gledam. Kakva ploca. Neprevazidjena.

Member Avatar korisnika d0minat0r
        Na forumu od
        May 2006
        Poruka
        2.227
      4. Moja mašina
        • CPU: 7700k/g4560
        • MoBo: Asus APEX/ ASrock h1110 DGS
        • RAM: 2x8Gb Galax 4000Mhz(B-die) /2x4Gb patriot viper (E-die)
        • MON: Benq 27", benq24"
        • INET: DSL
        • Ostalo: http://hwbot.org/user/d0minat0r/#Hardware_Library
      5. Podrska za palog brata vladu!!

Aca
        Guest
        Da mu nema ovih vesti i testova, ne bi imao sa kim da se isprica.

Hardrockdrinker
        Guest
        Dajte, napišite bar tačnu cenu.
        Naši shop entuzijasti je ne drže ispod 750 evra.
        Nađite mi je za 600, uzeću je odmah, iako nisam ASUS fan.

Vlada011
        Guest
        Nasao si dobar trenutak da je uzmes, kada entuzijasti umesto da lupaju izloge zbog Intel procesora jure patcheve za Silikonski bug. Mozda ga i ispecuju, pljuni pa zalepi. Samo obim zahvacenih procesora deli CPU od kontejnera i jure se neke zakrpe neko obogaljivanje svega od NVMe do SATA III SSD i procesora i memorije. Ja *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau**mjau* cekam leto da nadjem povoljno i7-6950X umesto da sam uzeo 1920X za 700e i da me bog vidi.
        Najveca je fora sto i ASUS kaze da je ova ploca najvise za 128GB kitove, jer i 64GB kitovi Double Sides su noviji 4x16GB i popunjavaju tacno Apex koja ima i 8+8 pin jer i9-7980XE na 6.1GHz vuce do 1000W. RVIE je vise za ljude koji kuliraju na default vrednostima sa mnogo memorije.

Vlada011
        Guest
        Sada kupis 960 PRO 512GB da bi bio brzi od 960 EVO i Intel Bug od njega napravi EVO, jos ostanes na 512GB umesto da si uzeo EVO od 1TB. Hahaaa.. 850 PRO postaje 850 EVO. Ali nema razloga za brigu, naredne godine kada 1TB postane 265GB na Intelovim procesorima e to ce biti razlog za sekiraciju. 32GB DDR4 postaje 16GB na Intel procesorima. Hahaaaaa. Polako to posle 2020.

Na forumu od
        May 2006
        Poruka
        2.227
      11. Moja mašina
      12. Izdrzi vlado uz tebe smo!! znamo da nije lako ali budi jak!

Newcomer Avatar korisnika vladakv
        Na forumu od
        Dec 2016
        Poruka
        111
      14. Moja mašina
        • CPU: CPU: I7 3770K - 4,1GHz; KULER: COOLER MASTER HYPER 212 EVO (dupli kuler)
        • MoBo: GIGABYTE Z68X-UD4-B3, 16 PHASE POWER DESIGN
        • RAM: CRUCIAL BALLISTIX TACTICAL TRACER 16Gb (4x4Gb) DDR3 - 1600MHz CL9 (9-11-11-30)
        • VGA: GIGABYTE G1 GAMING GTX 970 4Gb GDDR5
        • MON: LG FLATRON W2243T FULL HD, 5 MS, DIGITAL, 22''
        • HDD: SSD SAMSUNG 850 EVO, 120Gb; SEAGATE SV 35, SATA III, 2Tb; WESTERN DIGITAL BLUE, SATA III, 500GB;
        • OPT: DVD/RW
        • Case: MS INDUSTRIAL CYCLOPS IV GAMING; KULERI 1x14cm, 4x12cm; NAPAJANJE: CHIEFTEC ECO 600W, 45A, modularno
        • SND: ZVUČNICI 2.1 GЕNIUS SW-U2.1 200
        • TV: Ima
        • INET: Kablovska
      15. Искокаш кокице и уживаш читајући коментаре

Na forumu od
        May 2006
        Poruka
        2.227
      17. Moja mašina
      18. Nista gore nego kada odrastao covek masta kao dete od 10 godina

Vlada011
        Guest
        Kako su napravili ovo kod PCI-E slotova ekstra transpartentno da svetli unutra
        Vidim na overclock.net poceli da rade custom Port Shield za RVE, RVE10, RVIE od metala, aluminijuma ili ko zna cega. Profi ljudi izrezbare da mogu da zakace sa Monoblockom. Silver varijante.
        Samo su Rampage VI Apex osiromasili, ta ploca nije dostojna cene i trebala bi da kosta najvise 350e. Ne zbog kvaliteta izrade, nego su neke vizuelne i sporedne opcije izostavili koje koriste na jos slabijim plocama.

Na forumu od
        May 2006
        Poruka
        2.227
      21. Moja mašina
      22. Care vidi ovako da ti objasnim posto izgleda ne znas cemu apex treba da sluzi ili cemu je namenjen. Namenjen za extreme oveclock i da moze na se memorija natera na 4000 12 12 12. Ciljna grupa za apexa u opste ne gleda kako ploca vizuelno izgleda nego kako radi niti gleda kako izgleda a jos manje koristi te gluposti RGB ili sta ti ja znam ne znam na sta tacno mislis da su izostavili posto ne pratim sta koja ploca ima posto Apex ima sve ono sto je meni potrebno.

Bookmarks

Dozvoljeni tagovi

• Ne možete pokrenuti nove teme
      • Ne možete odgovoriti u temi
      • Ne možete okačiti atačmente
      • Ne možete izmeniti svoje poruke
      •