Šta je novo?

Samsung ultraHD servis kod

mladen2008

Cenjen
Učlanjen(a)
10.09.2009
Poruke
871
Poena
170
Kako mogu videti koliko je Samsung TV radio do sada? Koji kod treba ubaciti da bi mi izbacio sve informacije?
 
Uđeš u servisni meni pritiskajući na daljincu Info-Menu-Mute-Power i kad ti prikaže početnu stranu menija, pogledaj broj iza Factory Data. Ja mislim da je to vreme koje tebe interesuje.
Nemam više taj Samsung pa nisam apsolutno siguran, ali ja mislim da je to to...
 

Prilozi

  • samsung.jpg
    samsung.jpg
    213 KB · Pregleda: 111
Turn the power off. On the remote, press Mute followed by 1, 8, 2, Power in sequence ...zavisi od modela, kod mene je naziv Panel Display Time
 
Probao. Ne radi. :(
U pitanju je model Samsung UE40MU6122KXXH.
 
Ugasiš TV. Uzmeš daljinski i pritisneš Info, pa Menu, pa Mute pa Power. TV malo štucne i otvori Servisni meni. Kroz stavke Servisnog menija se krećeš strelicama gore/dole, a vrednost pojedine stavke menjaš strelicama levo/desno.

E sad ti meni reci kako da postavim Debug mode na Event ili Debug? Odnosno, samo mi reci password. Nekad je bi 1-2-2-8, pa su promenili. A samu proceduru znam... treba mi samo pass.
 
Nemam MENU dugme, samo sliku kucice pa sam pokusao to da pritisnem, ali nece. :(
Za Debug mode ne znam.
I imam jos jedno dopunsko pitanje, nekad sam imao Sony TV i mogao sam preko njegovog daljinskog da regulisem i bluray plejer iako je bio Samsung, a sada daljinski od TV-a ne reaguje kad je ukljucen bluray plejer iako su istih marki. Kako to?
 
^^ Ovo za komande, to između uređaja ide kroz HDMI vezu. Zvanično se zove CEC, ali svaki proizvođač ima i neko svoje ime. Kod Samsung-a je valjda Anynet. Nađi to podešenje u meniju TV-a, i stavi na ON. Proveri i u BR uređaju dal' ima podešenje i kako se setuje.

Na Sony-ju kod mene se zove Bravia Link, i po default-u je uključeno. Ali ne mora biti. Kod nekih uređaja zna da pravi problema.
 
Poslednja izmena:
Znam to i sve od toga je ukljuceno ali ne reaguju medjusobno. :(
 
Nazad
Vrh Dno