Šta je novo?

Sonoff - pitanja, diskusija

Da li je neko kupio i probao ovaj prekidač. Vidim na nekoj slici da postoji i Anti-flicker modul za Led sijalice, ali mi nije jasno da li je ugrađen ili se posebno dobija (naručuje)?

Послато са SM-G965F помоћу Тапатока
 
Dobija se modul uz prekidac, proveri samo da li ti je dozna dovoljno velika da modul ustekas iza prekidaca.
 
Već neko vreme tražim kako da bojler i grejalicu vežem preko Sonoff-a. Znam da je za veće potrošače najbolji POWR2, ali u nekim slučajevima na raznim forumima čitam kako se i oni istope. I pre neki dan naiđem na sledeći link:
https://maslyankov.com/12/04/2019/smart-water-heater/

I autoru texta na gornjem linku se otopio POWR2, pa za uključivanje/isključivanje bojlera koristi Šnajder-ov modularni kontaktor od 25A koji pokreće preko Sonoff Basic-a. Ne razumem se u elektriku, pa me interesuje da li zaista može ovo da funcioniše po slici koja je nacrtana? Zbunjuje me to što u Sonoff ide samo jedna žica (u N ulaz). Da li Sonoff može tako da radi?
 
Preporuka je da se uvek koristi kontaktor za vece potrosace, sigurnosti radi.
Ja nemam poverenja u Sonoff i gledam da potrosaci budu upola od propisanog maksimuma na Sonoffu.

Nikad nisam imao prilike da cackam sa kontaktorom pa ti ne mogu pomoci, ali znam da je 100% izvodljivo. Nadam se da ce neko da ti odgovori, a mozes da se uclanis ovde i da pitas da ti neko iscrta semu i objasni.

Ewelink Sonoff
 
Već neko vreme tražim kako da bojler i grejalicu vežem preko Sonoff-a. Znam da je za veće potrošače najbolji POWR2, ali u nekim slučajevima na raznim forumima čitam kako se i oni istope. I pre neki dan naiđem na sledeći link:
https://maslyankov.com/12/04/2019/smart-water-heater/

I autoru texta na gornjem linku se otopio POWR2, pa za uključivanje/isključivanje bojlera koristi Šnajder-ov modularni kontaktor od 25A koji pokreće preko Sonoff Basic-a. Ne razumem se u elektriku, pa me interesuje da li zaista može ovo da funcioniše po slici koja je nacrtana? Zbunjuje me to što u Sonoff ide samo jedna žica (u N ulaz). Da li Sonoff može tako da radi?
Može tako da radi,kod mene je tako i namešten na bojleru.Mada,koliko se sećam u sonoff idu i faza i nula,mada i ako ide samo nula može i tako,jer ona upravlja špulnom na kontaktoru.Imaš kod nas koliko hoćeš kontaktora koji su u jednom modulu tj kao automatski osigurač.

Sent from my MI 6X using Tapatalk
 
Mora u sonoff i faza i nula da uđe, to mu je napajanje, a iz njega može da se izvuče samo nula, to nije problem...

Sent from my SM-A600FN using Tapatalk
 
Mora u sonoff i faza i nula da uđe, to mu je napajanje, a iz njega može da se izvuče samo nula, to nije problem...

Sent from my SM-A600FN using Tapatalk
Vezivao kod mene,ali zaboravo,mada kad malo razmislim da idu dve žice.U tom slučaju obe na špulnu.Nemoj uzimati Šrak kontaktore,te instalacione,iritantno zuje.

Sent from my MI 6X using Tapatalk
 
Zato postoje tihi kontaktori, za kucnu upotrebu..
 
Svi kontaktori prave zvuk prilikom uključenja /isključenja, jedini način za nečujan rad je korišćenje solid-state kontaktora npr. Sirius 3RF34. Siemens, Schneider, Eaton, ABB, svi oni imaju odlične instalacione kontaktore, i više nego dobre za kućno korišćenje.
 
Svi kontaktori prave zvuk prilikom uključenja /isključenja, jedini način za nečujan rad je korišćenje solid-state kontaktora npr. Sirius 3RF34. Siemens, Schneider, Eaton, ABB, svi oni imaju odlične instalacione kontaktore, i više nego dobre za kućno korišćenje.
Nije problem kod uključenja/isključenja nego konstantno zuji.Koja je razlika kod ovih solid state pa su nečujni?

Sent from my MI 6X using Tapatalk
 
Solid state su poluprovodnici, nemaju nikakve mehaničke komponente. Ako zuji konstantno znači da špulna pravi buku, nisam to nikad primetio kod ovih ozbiljnijih proizvođača, mada ih nisam ni slušao u nekom tihom okruženju.
 
Poslednja izmena:
Da li uspevate da nadogradite FW na POW16? Probao sam vise puta preko Ewelinka da apgrejdujem na 2.6.1 sa 2.0.4. Odradi do 90% i tu staje, posle dobijem poruku da nadogradnja nije uspela.
 
Poslednja izmena:
Uzeh sa Alija 5 komada Sonoff T4EU1C prekidaca. Juce krenem da ih instaliram i zaustavim se kod instalacije drugog jer oba pokazuju iste simptome. Ubacim ih u ewelink oni se nakace na ruter (vidim ih povezane na ruteru sa njihovim MAC adresama) ali ostaju u offline rezimu. To valjda znači da neće da se povežu na sonoff server. Prvo sam makao smart DNS sa rutera i opet nece. Onda sam probao sa wifihotspotom sa drugog telefona i opet neće, resetovao naponski, unosio neki DNS koji oni preporcuju u trabsutingu... I nista ne pomaze neće pa neće. Ima li neko ideju šta još da pokušam.
 
Evo proradilo naprasno samo od sebe danas. Bice da je bilo nesto do njihovih servera. U home asistant moze da se ubaci i da radai tek kad je online u ewelink.

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
Uzeo sa Sonoff DW1 Sensor, ali mi ne rešavaju problem jer se ponašaju kao klasični alarm senzori. Kada se prozor otvori oni daju signal, ali nemaju signal nakon zatvaranja. Meni su potrebni senzori koji daju signal i kada se oni spoje. Primer senzor open light ON, senzor close light off. Da li je neko nalazaio takve senzore?
 
Kad nije otvoren, onda je zatvoren. Trigger, timer, automatizacija..

if closed > 10 sec, close/off...
 
Ne rade tako ovi. Oni samo daju signal kada su otvoreni. Nije bitno. Rešio sam sa drugim modelom, doduše nije SonOff već Tuya.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Ako daju signal kad su otvoreni, to obicno znaci da ne daju kad su zatvoreni.
Ako daje signal "na otvaranje" to je malo besmisleno...
 
Mala pomoć. Uzeo sam Sonoff S20 i preko njega uključio stonu lampu. Najnormalnije za ga prijavio preko WiFi-a na eWeLink aplikaciju i sve je super. Može da se pali/gasi preko tastera na samom uređaju, kao i preko mobilnog telefona sa instaliranom prethodno pomenutom aplikacijom. Interesuje me da li postoji način da se uključuje/isključuje preko daljinskog upravljača koji radi na 433Mhz. Gledam i razmišljam se da li bi mi možda Sonoff bridge pomogao u rešenju problema. Ili da bacim S20 i umesto njega stavim Sonoff 10A RF?
 
dragi forumasi treba mi pomoc :)

stavio sam na sonoff 3.7.1 fw koji mi se nije bas svideo i hteo sam da vratim na 6.3.0. i posle upgrade-a i restarta plava ledovka uopste ne sija :(

da li neko iz NS ima programator da ga ozivi? da ne pravim bezveze ako neko vec ima :)
 
usb -> serijski sa 3.3v naponom ?
Ili je otisao do mere da ni bootloader ne pokrece ?
 
S20 nema 433mhz.

Mozes dodas 433mhz bridge direktno ili preko nekog smart home servera/aplikacije...
 
Poslednja izmena:
Nisam ni znao sta treba jer sam radio OTA flash, sad vidim da treba ftdi koji mislim da imam na poslu pa ću probati u ponedeljak da ga oživim. Videćemo.

Sent from my Mi Max 3 using Tapatalk
 
Evo ga jedan T4EU1C bez nule. Radi dobro. Nije odlično jer tach ne radi baš najbolje. Moraš prst zadržati malo duže i jače. Sve drugo sasvim dobro.
3367ed242da2ed5c116664c95a50c5da.jpg


Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Evo ga jedan T4EU1C bez nule. Radi dobro. Nije odlično jer tach ne radi baš najbolje. Moraš prst zadržati malo duže i jače. Sve drugo sasvim dobro.
3367ed242da2ed5c116664c95a50c5da.jpg


Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Da li je uvek upaljeno ovo LED svelo? Koliko jako svetli? Pitam jer ne želim tokom noći da mi osvetljava pola sobe.
 
Ne znam da li reklama, pa brisite ako jeste.
Elem, dobio sam mejl da Nebo pocinje da radi sonoff...

Sent from my SM-T813 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno