Šta je novo?

Sonoff - pitanja, diskusija

Mozes samo sa frekvencijom i da pogresis, 433mhz treba. Videh da ima i drugih frekvencija a prekidaci izgledaju identicno.
 
Nije loše, ali ipak je i dalje na 10A
 
Evo kako sam "upakovao" Basic RF ispod lustera. Za sada može da se kontroliše preko eWeLink aplikacije i glasovno preko Google Home. Čekam da mi stigne prekidač za zid, pa da onda kompletiram i pređem na druge sobe :)
 

Prilozi

  • IMG_20190609_173630.jpg
    IMG_20190609_173630.jpg
    640.9 KB · Pregleda: 113
Poslednja izmena:
Uzeo Basic RF,hocu da ga kontrolišem sa tri telefona,nešto nisam skontao kako to da izvedem?Neke smernice bi dobrodošle.
 
Poslednja izmena:
Provalio.

Sent from my Mi A2 using Tapatalk


Kako si na kraju rešio problem? Znam da eWeLink može da se sa jednim nalogom koristiti samo na jednom telefonu. Može da se koristi i na više, ali svaki put moraš da se loguješ, tj. upisuješ šifru. Pada mi na pamet jedino da se eWelink nalog linkuje na Google home aplikaciju i tu da se ubace razni telefoni kao korisnici.
 
Ima share opcija, gde svaki korisnik ima svoj nalog i jednostavno mu daš komandu nad nekim prekidačem. Ima i da se bira šta će moći da radi sa njim.

Sent from my SM-A600FN using Tapatalk
 
Ima share opcija, gde svaki korisnik ima svoj nalog i jednostavno mu daš komandu nad nekim prekidačem. Ima i da se bira šta će moći da radi sa njim.

Sent from my SM-A600FN using Tapatalk
Nisam ranije video poruku,rešio na ovaj način.

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
 
Pazario POW R2, odlicna spravica! Sluzi mi za prikaz potrosnje tako da znam koliko mi odredjeni uredjaji uvecavaju racun za struju.
Sama izvedba prekidaca mi se ne svidja jer su input i output na istoj strani + se provodnici za nulu ukrstaju.
Sa provodnicima do 1.5mm2 poklopac se srafi bez problema, sve preko toga ume da bude tesko ili nemoguce.

Ako vezujete licnaste kablove, dobro proverite da li su sve licne ukacene na prekidac, desavalo se u par slucajeva da ljudi ne provere da li je konekcija dobra pa provodnik izgori. Ko moze nek stavi pun presek i mirna glava.
 
Ako kabl nije u zidu, ne preporučuje se da bude pun presek jer je teško namestiti ga kako treba, saviti ga... Stavi se samo hilzna I sve ok :)

Sent from my SM-A600FN using Tapatalk
 
Treba da renoviram stan pa ce biti pomeranja nekih zidova i novih el.instalacija pa cu izvuci i nulu do dozni za prekidace.
1.Interesuje me da li je neko ugradjivao sonoff wifi prekidace umesto obicnih prekidaca (ovaj sa slike)?
2. Mozda nesto slicno ovome sto radi bolje, ali da nije neka preterana cifra (ne mora touch fazon, mogu i obicni samo da ima wifi)
3. Obzirom da EU prekidac nalazim samo sa 2 tastera, a UK i USA standard imaju i sa tri tastera, jel ima kod nas negde da se uzmu ove kocka dozne da odgovaraju pomenutim prekidacima?
Malo vise pitanja, ali bi mi bas znacili odgovori da ne narucim nesto pogresno :)

Послато са SM-G935F помоћу Тапатока
bb216b4a097e74be17fe2cfcb5f14618.jpg
 
Imam ''mozda'' resenje za 3. pitanje.

Ako ti je toliko vazno da koristis te US prekidace sa 3 tastera, onda mozda da uzmes doznu za modularnu galanteriju? Vidi da li odgovara za 3 ili 4 modula, ne znam razmak rupa na prekidacu. Imas dozne koje imaju srafove levo i desno, mislim da ti to treba za te US prekidace.
A za UK treba kockasta dozna, pitanje da li se moze naci nesto odgovarajuce...
Za EU cini mi se idu 60mm dozne sa vijcima, nisam montirao nikad samo nagadjam na osnovu dimenzija prekdiaca i rupa za montiranje.
 
Poslednja izmena:
Stigao Basic R3
Osim samog dizajna ništa drugo mi nije bajno kod ovog prekidača.
Teško je zalemiti pinove na ploči za ubacivanje Tasmote ili drugog firmware-a a da to liči na nešto, ne može se prići lemilicom ispod ploče da se nabaci lem.
Vratili su se na livene tračice za razliku od R2 gde su stavljali 2 parčeta provodnika, kapiram da nema dovoljno prostora za provodnike u samom kućištu, a i debljina kalaja nije na zavidnom nivou i ja ovo nikad ne bih koristio za neke veće potrošače.
DIY mode nije ništa posebno mada bolje išta nego ništa, čisto sumnjam da ćemo videti nešto veće od tog DIY moda, ovo je čist marketinški trik da se privuče što više ljudi. Shelly je to odradio fer i korektno slušajući svoje korisnike, Sonoff još uvek ne želi da se odvojite potpuno od njihove platforme.


tGCaine.jpg

9XgpyaP.jpg

3xlraVg.jpg

LQvdchV.jpg
 
A sto uopste dirate bilo sta, menjate lemite itd... za te pare ako ima funkciju on/off je sasvim dovoljno?

Послато са SM-G935F помоћу Тапатока
 
Za prosečnog korisnika koji je zadovoljan eWeLink aplikacijom je dovoljno, jedino im zameram što su otišli korak nazad i izbacili provodnike, ovaj izliveni kalaj nije svud jednak i malo me brine ako se nakači veći potrošač.
Za one koji koriste napredniji vid kućne automatizacije, ili ne žele da im tamo neka kineska aplikacija prati kad je koji uređaj uključen, ili imaju i druge brendove uređaja koji se ne mogu dodati u eWeLink aplikaciji a žele da im sve bude na jednom mestu, Tasmota je rešenje. Recimo za nekoga ko ima Raspberry Pi i koristi Home Assistant ili sličan sistem, Tasmota otključava dosta dodatnih funkcija na samom prekidaču, mogu se dodati i senzori pokreta, temperature, lakše se konfiguriše i bolje funkcioniše sa takvim sistemima pritom se mogu dodati uređaji koji ne mogu u eWeLink aplikaciji. Shelly već u startu ima ovu opciju u sklopu njihovog firmware-a jer slušaju svoje korisnike i dodaju ono što se traži, dok se kod Sonoff-a mora ubaciti drugi firmware, ovaj DIY mod olakšava posao ali je to moglo da se odradi na mnogo lakši način, i da funkcioniše za sve postojeće prekidače. Home Assistant se otvara preko IP adrese tako da je pristup prekidačima moguć putem kompjutera, laptopa itd, niste ograničeni na telefon.
Kod nas nije dosta zastupljeno ovo, ali u drugim zemljama je kućna automatizacija na mnogo višem nivou nego kod nas.
Sonoff Basic sam po sebi ima dosta funkcija ali je ograničen njihovim firmware-om.
 
Da u pravu ste, ne razumem se u tematiku naravno i definitivno spadam u prosecnog korisnika :) zato i citam na ovom forumu, kako ovu tako i jos dosta tema jer ima stvari da se nauci.
Mozda je nemogucnost toga ste ste napisali i formiralo cenu sonoff prekidaca. Shelly je ozbiljniji, ali i skuplji uredjaj.
Kod mene je problem sto nemam nikoga u okruzenju ko bi mi objasnio sve ovo. Elektricar koji treba da mi menja/dodaje instalacije je starog kova i ne razume se u ovo.

Ja jedino sto mogu da mu kazem gde sta da mi sprovede od kablova i da uzmem one staklene touch wifi prekidace sa po 2 ili 3 tastera i da povezem.
Ako ima nekih boljih wifi prekidaca/tastera napisite pa da pogledam i to.

Послато са SM-G935F помоћу Тапатока
 
Kod nas nije dosta zastupljeno ovo, ali u drugim zemljama je kućna automatizacija na mnogo višem nivou nego kod nas.
Sonoff Basic sam po sebi ima dosta funkcija ali je ograničen njihovim firmware-om.
Da ste bliže za pivu učitam custom firmware :)
Meni je za ovaj hobi najveće ograničenje nedostatak vremena i predugo čekanje. Da oprema stigne iz Kine jer kod nas, Sarajevo, vrhunac elektronike je programator i elektrolit za pomak faze veš mašine :)

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Da li ovaj xiaomi radi i kao klasican prekidac i moze preko aplikacije tj wifi da se ukljuci/iskljuci?
69126f57b0fe848ddcbbbf85f4ec943c.jpg


Послато са SM-G935F помоћу Тапатока
 
da. s tim da pazi, imaju dve verzije - ako nemas nulu i ako imas nulu tu gde ti je prekidac u zidu. ova sto koristi nulu je i jeftinija a koliko sam video i stabilnija. varijanta za "bez nule" ima neki kondezator koji moze da pravi probleme sa ledovkama...
 
Tnx. Bice neko malo renoviranie gajbe pa cu i instalacije prepravljati. Nulu svakako planiram da sprovedem do prekidaca.
Za sada samo gledam sta su mi sve opcije.

Послато са SM-G935F помоћу Тапатока
 
evo jedna zanimljiva stvar. novi sonoff r3 diy je moguce fleshovati tasmotom bez lemljenja :) ko je ono rekao da je novi sonoff bezveze? :D

 
Odradio upgrade sonoff basic r3 na tasmotu, mqtt radi perfektno sa Home Assistant.

Sent from my Mi Max 3 using Tapatalk
 
Ja sam rek'o
Ne cudi me ovo, ionako kod tog dzampera pise OTA_SW, pretpostavljao sam da moze i tako da se flesuje Tasmota. Ovo je sjajno, nema zafrkavanja sa lemljenjem i ostalim glupostima.

Ne svidjaju mi se jedino lemovi umesto provodnika, po meni je to minus, ako je slab lem, a velik potrosac, nesto ce da zasmrdi tu :banana:
 
Poslednja izmena:
^Sve od sonoff je na popustu. Nisam narucio taj vec SONOFF® 4CH Pro R2 10A 2200W 2.4Ghz 433MHz RF. Obzirom da ide na LED osvetljenje nadam se da nece biti problema.
Hvala za info.
 
Boot custom firmware-a.

Sent from my Mi Max 3 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno