Šta je novo?

Sonoff - pitanja, diskusija

Sonof pravi i model TH10 koji ima prikljucak za termo sondu, tj moze da radi i kao termostat i kao vremenski/daljinski prekidac, skuplji je ali kome treba ...
Jel si čitao temu od početka?


Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Ako se ubaci custom firmware, koja je posle procedura ako želim da ga kontrolišem preko interneta?
Znam da mora druga aplikacija na telefonu, ali koliko vidim mora i server?
 
Sa Blynk recimo možeš da koristiš njihov server a možeš da podigneš i svoj lokalni. Koristim već dugo i sve radi bez greške.
 
Može malo detaljnije na koji nacin koristite sonoff pošto mu ja ne nalazim primenu jer isključuje direktno napajanje umesto da radi kao običan rele

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
^^ ?!?

Koristi iz Sonof-a samo jedan kontakt, ne moraš oba. Tada ti radi (skoro) k'o običan rele.
 
Nije mi baš najjasnije "?!?" na čega se tačno odnosi :) Flashujes u sonoff code od blynka i onda sonoff kontrolises preko Blynk app (android, ios). Pratiti uputstvo za esp8266 prilikom fleshovanja, najlakše putem Arduino IDE.
 
?!? se odnosi na Bakaru koji ne nalazi primenu Sonof-u, jer ne može da radi k'o običan rele.
 
Nemam ja sonoff tako da ne znam, samo pitam :)

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Ako staviš ^^ onda je to dva posta gore :)
 
Može malo detaljnije na koji nacin koristite sonoff pošto mu ja ne nalazim primenu jer isključuje direktno napajanje umesto da radi kao običan rele

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Ja sam povezao sonoff-e na svetlo ispred kuce i na dve lampe u kuci.
Sva svetla se ukljucuju svakog dana 15 minuta pre sumraka.
Svetlo ispred kuce se iskljucuje svakog dana 15 minuta pre svitanja a lampe u kuci zadato vreme u toku noci.
Korisna stvar pogotovu kad nisi kuci a ne zelis da tako izgleda.
 
Može malo detaljnije na koji nacin koristite sonoff pošto mu ja ne nalazim primenu jer isključuje direktno napajanje umesto da radi kao običan rele

Ovako izgleda Sonoff basic iznutra:

2018-02-15_190002.png

Ko se malo razume u elektroniku može lako da prepravi kontakte (i može da malo poboljša wifi signal ili da doda još jednu LED diodu koja pokazuje kada je rele uključen/isključen, itd).

Za ostale ne preporučujem da uopšte otvaraju ovakve uređaje već da ga koriste u fabričkom stanju. Na izlaz može da se poveže adapter 5V (12V) koji će da okida rele ili releje od 5V (12V).
 
Opet su im serveri offline. Kazu da rade upgrade ako ne lazu.
Nijedan sonoff mi trenutno ne radi, iako u app izgleda drugacije.

Screenshot_20180220-140213.png
 
Jesu ubacili kontrolu preko lokalne mreže, bez njihovog servera?
 
da li neko zna koliko su ovi uredjaji osetlji na spoljnu tempereturu? planirao sam da ih stavim SONOFF 4CH pro na negrejani tavan, zbog razvlacenja kablova, pa razmisljam kako bi radio zimi pri -20?
 
Ja imam jedan Sonoff Basic koji je povezan na sijalicu ispred kuce. Ne kisne ali je izlozen niskim temperaturama. Ova zima nije bila nesto hladna, mozda je bilo jedno vece -9. Preziveo je. Videcemo za dalje.
 
da li neko zna koliko su ovi uredjaji osetlji na spoljnu tempereturu? planirao sam da ih stavim SONOFF 4CH pro na negrejani tavan, zbog razvlacenja kablova, pa razmisljam kako bi radio zimi pri -20?

Na spoljašnjih -20 na tavanu je verovatno -10. Radiće ok.
 
Sonoff timer/scheduler je Cloud based? Ne postoji timer na samom uredjaju? Napravio sam scheduler za paljenje bojlera, ali vidim da nekad ne ukljuci?

Ne kapiram ni onaj Loop Timer, user interface je očajan. Samo bih da namestim da bojler radi od 00-08h. Ali ako i tajmer zavisi od clouda onda je *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau**mjau*.

Mogli su bar da urade pooling check, ako cloud iz nekog razloga nije dobio komfirmaciju da je moj sonoff odradio planirano, retry dok ne uradi. Ispadne da ako im ne radi server/internet u trenutku timer akcije, ništa se ne desi.
 
Imam pitanje u vezi Sonoff Basic modula i naizmenicne veze sa 2 i 3 prekidaca.

U sobi gde postoji samo jednopolni prekidac sam vec resio problem, Sonoff sam spojio u razvodnoj kutiji sa dovoda direkt na sijalicu, a postojeci prekidac u zidu sam zamenio taster sklopkom i tu taster sklopku zalemio na mini prekidac na Sonoff-u. Ovako mogu da palim i gasim svetlo preko sklopke, a i putem aplikacije.
E sad, zanima me da li je nesto ovako moguce uraditi i sa naizmenicnom vezom gde postoje 2 i 3 prekidaca. Svetlo na terasi se pali na 2 prekidaca a svetlo u hodniku ima 3 prekidaca. Zamisao je bila da se Sonoff moduli takodje vezu u razvodnoj kutiji, a postojeci prekidaci zamene taster prekidacima i zaleme na same Sonoff module tako da se i te sijalice mogu kontrolisati bezicno a i putem prekidaca tj. sklopki...
 
Poslednja izmena:
Moras malo da prepravis kontakte kako bi "izolovao" relej. Pa pogledaj sliku ispod.



49151152_10205572341305992_5476288464397795328_n.jpg
 
Hvala za semu :wave:
Ono cega sam se upravo dosetio, a bilo mi je pred nosem je to da mogu da zamenim postojece naizmenicne prekidace taster sklopkama, a zatim sve te sklopke paralelno zalemim na mini prekidac na Sonoff...
Maltene isto resenje kao i sa jednopolnim prekidacem samo sto umesto jednog eksternog, bice 2-3-4 ili koliko je potrebno. Najlakse moguce resenje bez mozganja i potencijalnih problema.
 
Je l moze ovo da se ugradi u automobil da ga pali zimi da se ugreje dok ne sidjem iz zgrade :d
Salim se malo, ali bi bilo korisno :p
 
Za automobile postoje gotova rešenja, npr. Webasto koji troši gorivo, ili Defa na struju, ko ima pristup utičnici blizu auta.
 
Webasto i Defa su da ugreju automobil bez paljenja motora. Super je to, ali ugradnja webasta naknadno, ako nije fabrička ugradnja, je pain-in-ass, (za gomilu vozila i nemoguća) a za taj Defa (ima ih raznih), treba da automobil uštekate u struju (super ko ima dvorište, ali neupotrebljivo za nas većinu u kolektivnom stanovanju). Ovo inače skandinavci mnogo koriste.

Ali daljinsko startovanje motora (ili na tajmer) nije neka nauka, i postoje gotova rešenja. Komplikacija ugradnje je slična k'o ugradnja alarma. Mada mislim da majstor mora dobro da zna šta radi, pogotovo što sada uglavnom imamo code ključeve. Evo nešto izgooglano na brzinu.

...jedan drugar se zanosio time, pa znam to malo detalja.
 
Webasto i Defa su da ugreju automobil bez paljenja motora.

Za Defu ne znam al sigurno znam da Webasto ne radi ako je automobil ugasen. Barem je kod mene tako slucaj i moj Webasto se automatski pali kada startujes auto a vani je temp ispod 4C.
Inace u pitanju je fabricki webasto u automobilu VW Touran 2.0 TDi 2007.
Zimi extremno brzo podize radnu temp motora a i samo grijanje unutrasnjosti automobila.
Meni recimo za manje od 2min ugrije na velikim minusima (-15C) unutrasnjost automobila.
 
Postoje webasto varijante koje rade i sa ugašenim motorom. Zavisi od tržišta, i od paketa opreme.

Ali u svakom slučaju, nema za svaki auto.
 
Ali daljinsko startovanje motora (ili na tajmer) nije neka nauka, i postoje gotova rešenja. Komplikacija ugradnje je slična k'o ugradnja alarma. Mada mislim da majstor mora dobro da zna šta radi, pogotovo što sada uglavnom imamo code ključeve. Evo nešto izgooglano na brzinu.

...jedan drugar se zanosio time, pa znam to malo detalja.

Nije problem za ugraditi ali se u principu ne ugrađuje u vozila bez automatskog menjača. Ko snosi odgovornost ako daljinski pokrenete paljenje motora a menjač je u brzini...
 
Daljinski pokretači motora imaju mikroprekidač na menjaču koji onemogućava daljinski start ukoliko je menjač u brzini.

U principu, i automatik možeš ugasiti dok je menjač u drive položaju, te otići na spavanje. I kod njih daljinsko pokretanje motora uzima u obzir položaj menjača.

Imamo službani Hyndai i30, običan. Njega ne možete startovati ako kvačilo nije pritisnuto.
Dakle, sve se to "isprogramira" po potrebi.
 
Poslednja izmena:
Povezao rasvetu, sve radi bez greske. Uskoro stize noviji tip Sonoff Basic prekidaca (R3) koji ima neke ekstra promene vezane za kucnu automatizaciju, a i samo kuciste je mnogo lepse.
Inace porucio sam i Sonoff 5V Inching/Self-locking prekidace, vrh stvarcica za paljenje i gasenje kompa, otvaranje i zatvaranje garaznih vrata i slicno gde postoji taster prekidac koji pokrece komandu.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno