Šta je novo?

Kako modovati grafičke

Ziclasi

Cenjen
Učlanjen(a)
09.11.2015
Poruke
603
Poena
135
Moja oprema  
Mobilni telefon
iphone 10
Pozdrav narode, uspevam da modujem prvih 10 kartica u rigu od 12 kartica. Poslednje 2 mi ostaju stock..ima li načina u command promptu to uraditi? (ako može nekako bez raskačinjanja grafičke sa ploče)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Prvo i osnovno nije sigurno flesovati karte sve povezane na plocu nego jednu po jednu.

Sent from my XPERIA M2 using Tapatalk
 
Hvala obojici ali tu ne dobijam odgovor na moje pitanje a to je: Kako da modujem jedanaestu i dvanaestu karticu a da pritom ne raskačinjem ta dva rajzera..


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ne može jer sistem to skonta kao da hoces prvu da modujes a ne jedanaestu


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Atiflash -i, pa vidi kako onda vidi kartu 11 i 12.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Sta ti -i ili -ai vracaju, ako prikazuje ID za svaki adapter? Vise ljudi na netu ima taj problem, neko je predlozio da se proba "10" i "11" (sa navodnicima), ali cisto sumnjam da to radi. Limitacija koda u atiflashu, ne razumem zasto su limitirali argumente za ID graficke na jednu cifru tj. karakter.

EDIT: Splinter me prestigao.
 
Da li su isti strapovi kod modovanja za rx 480 8 gb i rx 470 4gb ?

Sent from my RNE-L21 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
-f ako nije isti bios da nasilno flefujes.
 
Jel može neko da mi pomogne ? Skoro sam uzeo XFX RX580 8GB Samsung memorija. Stavio sam venitilatore da idu maksimum do 50% plus jedan veliki ventilator na rig. Grafičke su išle do 60 stepeni dva dana danas idu na 62,63 itd. Jel može savet dali da ventilatore stavim na veći procenat ili šta mi je već pametno sa radim ?
 
Koji je napon? Na koliko radi GPU?
 
Koji je napon? Na koliko radi GPU?

a9f57a667889b1654451da18cffd1997.jpg


Nov sam u svemu ovom... Nadam se sa su ovde sve informacije koje su potrebne.
 
Neka ti GPU radi na 1100 MHz, ali napon smanji za pocetak na 950 mV, pa testiraj, ako sve radi lepo dan, dva, onda smanji na 900 mV, to ce da ti smanji potrosnju i temperature za barem 7-8 stepeni.
Ne znam da li imas dual bios, ako nemas, onda sve ovo radi iz MSI Afterburnera da ne bi brickovao kartu.
 
Imam u rigu 3X RX 580 i 1X Rx 480 sve od 8 gb i napajanje crosair gold rxm 850 w , da li mogu dodati jos jeenu 580 ticu. Trenutna potrosnja oko 590 w?

Sent from my RNE-L21 using Tapatalk
 
Sa jos jednom kartom si preko 80 % opteretio napajanje za 5 komada 1000w mora. Koja ti je ploca ako moze 8 kartica uzmes jos jedno 850.

Sent from my XPERIA M2 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ploca je asus z270 btc za 6 kartica. Imam jos jedno napajanje od 1000w u drugom kompu ali me mrzi da ponovo sve to spajam. Tako da ne znam da li ce ovo od 850w da izgura jos jednu karticu..

Sent from my RNE-L21 using Tapatalk
 
Zeznuto je sa 850w pukne drajver i opale karte default voltazu gasi se napajanje u najboljem mogucem slucaju.

Ako je to drugo dobro napajanje zameni im mesta.

Sent from my XPERIA M2 using Tapatalk
 
Zeznuto je sa 850w pukne drajver i opale karte default voltazu gasi se napajanje u najboljem mogucem slucaju.

Ako je to drugo dobro napajanje zameni im mesta.

Sent from my XPERIA M2 using Tapatalk
Moracu neki dan kad mi se ukaze vreme da promenim napajanje . Sinoc mi je opet srala jedna karta i kao da je izgubila drajvere. Odradio sam patch ponovo i za sada ide.

Sent from my RNE-L21 using Tapatalk

Zeznuto je sa 850w pukne drajver i opale karte default voltazu gasi se napajanje u najboljem mogucem slucaju.

Ako je to drugo dobro napajanje zameni im mesta.

Sent from my XPERIA M2 using Tapatalk
Imam drugo Raidmax 1000w gold.

Sent from my RNE-L21 using Tapatalk
 
Poslednja izmena od urednika:
Jel ima neko gotov modovan bios za rx asus 580 8gb hynih memorija..?

Sent from my RNE-L21 using Tapatalk
 
Ima rijesenje. Spojis 1 i 8 pin (spajalicom ili kao na slici nekom zicom)
c2fb9c5f90ed2f649288bf533c338ef5.jpg


To sve kad je ugasen racunar. Ali moras imati jos jednu grafiku sa koje ce ici slika. Upalis racunar i kad dobijes sliku skines spajalicu sa pinova.
Onda preko atiflasha flesujes org bios, ali iz cmd (moras pokrenuti kao administrator).
Odes u folder ariflasha i sa komandom atiflash -i vidis koja je to kartica.
Nakon toga kucas atiflash -f -p (broj kartice koju si vidio nakon atiflash -i) nazivbiosa.rom.

To bi trebalo da rijesi problem.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ima rijesenje. Spojis 1 i 8 pin (spajalicom ili kao na slici nekom zicom)
c2fb9c5f90ed2f649288bf533c338ef5.jpg


To sve kad je ugasen racunar. Ali moras imati jos jednu grafiku sa koje ce ici slika. Upalis racunar i kad dobijes sliku skines spajalicu sa pinova.
Onda preko atiflasha flesujes org bios, ali iz cmd (moras pokrenuti kao administrator).
Odes u folder ariflasha i sa komandom atiflash -i vidis koja je to kartica.
Nakon toga kucas atiflash -f -p (broj kartice koju si vidio nakon atiflash -i) nazivbiosa.rom.

To bi trebalo da rijesi problem.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Aha mislis da zalemim ta dva pina zicom . I onda da stavim kartu u drugi slot pored jos jedne koja je ispravna.

Sent from my RNE-L21 using Tapatalk
 
Aha mislis da zalemim ta dva pina zicom . I onda da stavim kartu u drugi slot pored jos jedne koja je ispravna.

Sent from my RNE-L21 using Tapatalk

Spojio sam zicom i ukljucio racunar , dobio sliku preko druge grafike ali neznam sada kada udjem preko cmd-a koja mi je komanda za graficku koju sam sjebao . Tu se ne snalazim . Dodjem do ati flasha ali onda trazi koja graficka
 
Spoji tu koja radi pa vidi sta kaze atiflash -i. Onda ces znati koja je ta druga pod kojim brojem.
Komanda -p ti sluzi koju grafiku hoces. Ako imas dvije spojene onda moze biti ili -p 0 ili -p 1.

Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Spoji tu koja radi pa vidi sta kaze atiflash -i. Onda ces znati koja je ta druga pod kojim brojem.
Komanda -p ti sluzi koju grafiku hoces. Ako imas dvije spojene onda moze biti ili -p 0 ili -p 1.

Sent from my iPhone using Tapatalk
Zamisli kada sam ladno vratio bios.. Hvala tebi a i izvukao sam nekako sa neta isto to preko cmda , nije bas tako jednostavno za nekoga ko se prvi put sustece sa ovim . Ali sve u svemu kartica radi ..

Sent from my RNE-L21 using Tapatalk
 
Da li moze neko ovde da postavi modovan rom za bios od rx 580 8gb asus radeon hynih memorija. Ili detaljno kako se moduje. Ne bih vise da probam jer sam juce jedva povratio karticu..
33092616bf37048b9d3cdd1e5afaaabd.jpg


Sent from my RNE-L21 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno