Šta je novo?

Dark Souls Remastered

Malo je glupavo sto uopste to rade na PC-u al ajde. Na PS4 (pro), sam se definitivno razocarao nakon 100-ine sati u celoj trilogiji kako na PC-u tako i na konzoli (dobro nije jos trilogija), ali input lag, traljav roll i jos neke sitnice deluju razocaravajuce. Performanse i ajde grafika je ok za Remaster (puno ljudi ocekuje REMAKE iz nekog razloga pa se razocarava). Kontam da osim cinjenice da ce biti dostupan na Switch-u i PS-u, uzaludno je juriti na PC-u jer je DSFix cini mi se bio bolji.
 
Sta ako neko (dosta njh) zeli da igra na pc-u?
Voleo bih da cujem razloga zasto je glupo sto rade za pc? Ili bolje reci sta je problem sto izlazi na svim platformama?
 
Osim "6 player coop" nema nikakve inovacije na postojecoj platformi, cak sta vise DSFix je pruzao bolju grafiku. Nista vise. Ne znam da li se menja nesto oko modova sada, samo generalno komplikuje stvari :)

I ne, nisu reseni problemi u PvP-u, sve je 100% replikovano sa onim backstab lag abuse-om :(
 
Dark Souls Remastered - Network Test Gameplay (SOLAIRE Gameplay)

 
 
Dark Souls Graphics Comparison: Remaster (2018) vs. Original (2011)

 
Veštački su ga remasterovali. Tako da gotovo nema razlika između grafike originala i remastera, čak mi original izgleda bolje.
 
Kad smo vec kod Blight Towna, vredi ponovo cuti ovaj gem :d

 
20$ DSfix (40$ ako nemaš vanila DS)...iz'em ti remaster. Jedina stvar koja vredi je to što više ne moraš da koristiš duše/humanity jednu po jednu. Ostalo je bla...ne pada mi na pamet da dajem pare na ovo.
 
20$ DSfix (40$ ako nemaš vanila DS)...iz'em ti remaster. Jedina stvar koja vredi je to što više ne moraš da koristiš duše/humanity jednu po jednu. Ostalo je bla...ne pada mi na pamet da dajem pare na ovo.
Kad sam to rekao osudjuju me [emoji3] Bukvalno ps4 dobija nov naslov, xbox bolje performanse i to je to.

Sent from my Lenovo TB2-X30L using Tapatalk
 
20$ DSfix (40$ ako nemaš vanila DS)...iz'em ti remaster. Jedina stvar koja vredi je to što više ne moraš da koristiš duše/humanity jednu po jednu. Ostalo je bla...ne pada mi na pamet da dajem pare na ovo.

Kako su vanilu od starta naplaćivali $20 na steam-u, uz ovu doplatu to mu i dođe $40, koliko igra zaista vredi. Za one koji nisu odigrali, ovo im je idealna prilika, svet će biti popunjen igračima, co-op/mp do 6 igrača, dedi serveri umesto p2p, to mu i dođu najznačajnije razlike. Uz naravno Blighttown u kome je i sa GTX 1080 znalo da pada na ~40 fps-a.

Što se tiče DSfix-a, engine je bagovao na 60fps, skokovi i kotrljanja su bila kraća kada se vanila terala na 60 sa DSfix u odnosu na 30, neke zamke i merdevine su znale da baguju, itd.
 
Jel probao neko da je igra na PC-u preko gamepad-a? Imam taj problem. Koristim xbox360ce emulator i ne prepoznaje gamepad u igri kao sto ga prepoznaje u DS3
 
Ja sam probao sa DualShock2, uboden u usb preko nekog kineskog adaptera sa ebay. Radi najnormalnije sa x360ce x64 sveže skinut. Raspored dugmića se blago razlikuje od ds3 koliko se sećam.

Sent from my Le X626 using Tapatalk
 
Imam adapter i sony ps2 gamepad. U podesavanjima za emulator x360ce vidi gamepad, sve ok. Sa x360ce_64 nije video gamepad. Kad pokrenem igricu nece nikako da radi.

Ne znam da li sam nesto propustio.
Unapred hvala :)
 
PC verzija je ok. Nisam primetio nista cudno, DS ko DS. Mozda ce neko ocekivati vise ali ipak je ovo remaster verzija igre a ne remake tako da je identicna igra kao i original. Graficki je utegnuta i radi lepo na 60 fps tako da je samim tim i igranje prava uzivancija. E sad kao okoreli DS igrac ne mogu bas da budem objektivan i da kazem da li se isplati dati pare za ovaj remaster ( posto ocigledno po meni isplati se :) ) ali platio sam sa popustom jer posedujem originalnu verziju. Ali, za nekoga dati 40 evra za ovu igru mozda je i previse sta znam. UI je ostao isti samo sto moze da se skalira sto nije lose ( ali nebitno totalno za vecinu ) i MP je bolji ima vise igraca sto sam primetio a ovo ostalo za sada isto mada nisam daleko ni stigao jos...
Sve u svemu pravo osvezenje
 
Nije problem samo u ceni pc verzije. Problem je sto stara verzija vise nece biti dostupna.
 
 
Neko reče da je isto kao sa ds fixom, pa i nije baš. Protrčao sam do undead burga, moguće da je fora samo u osvetljenju pa hi res texture izgledaju lepše.

Sent from my Le X626 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno