Šta je novo?

Dark Souls Remastered

Da da, vidim koliko su se kupali u pozitivnim kritikama kad je prva igra izašla za pc...mogla je komotno da ostane na konzolama, nisu morali da se toliko “trude” da je izbacuju za pc..

Mislim ti kapiraš da svaka igra koja je pravljena za pc do sada (ne pričam o portovima sa konzola) je pravljena za miš i tastaturu jer su to primarne kontrole na kompjuteru, kao što je joypad primaran na konzolama? Ako se tu razumemo onda razumeš i moju poentu zašto neka igra treba da ima tu podršku...niko ne bije programere po ušima da to i urade, ali sigurno će ispustiti određeni procenat igrača koji neće da igraju je drugačije...
 
ne kapiram, naravno. igram se od spektruma, i miš i tastatura su mi samo za ono gde stvarno moraju (fps, rts i "klikćuće igre"). ono što ti ne kapiraš je da je taj procenat beznačajan u odnosu na procenat onih koji bi gnevno odustali od serijala kada bi se narušio gameplay kome skoro da nema mane.
 
Ali onda ja vas pitam sta to tacno meni nedostaje u DS-u ili slicnim igrama i jos cekam odgovor.

Analogno kretanje, odnosno mogucnost upravljanja brzine kretanja kontrolisanog lika u vise od 4 pravca. To na tastaturi jednostavno nije moguce izvesti. Tastatura radi po principu "ima-nema signal". Ne mozes dozirati kojom brzinom hoces da se pomeris u stranu i slicno.
 
Poslednja izmena:
ne kapiram, naravno. igram se od spektruma, i miš i tastatura su mi samo za ono gde stvarno moraju (fps, rts i "klikćuće igre"). ono što ti ne kapiraš je da je taj procenat beznačajan u odnosu na procenat onih koji bi gnevno odustali od serijala kada bi se narušio gameplay kome skoro da nema mane.

Ok očigledno da ne gledamo isto na stvari...ja razumem tvoj stav ali ti se ne trudiš da razumeš moj, tako da nema potrebe više polemisati oko ove stvari...tebi se sviđa i imaš svoje razloge, meni se ne sviđa i to je to
 
Zechs, Star Citizen je PC ekskluziva ali niko normalan ne ocekuje da igra sa tastaturom i misem.
 
Ma koja tastatura o čemu pričamo uopšte, nije ovo FPS. I stare Gothice sam prešao sa matorim PS1 kontrolerom, jer mi je i tada bilo jasno da su mnogo udobniji i precizniji za korišćenje.
Imaju miš i tast svoje mesto, ali ne u ovom tipu igara.
 
Zechs, Star Citizen je PC ekskluziva ali niko normalan ne ocekuje da igra sa tastaturom i misem.

da je kojim slučajem u pitanju svemirska simulacija, realno bi bilo tako. pošto će igra svakako biti arkadna avantura u svemiru (a NE svemirska simulacija), očekujem da će moći da se igra i daljinskim od televizora :p

a sad ozbiljno: niko normalan ne brani developerima da razviju podršku za što više uređaja. pa i sam sam se oduševio kad sam shvatio koliko je pristup frontier-a (developeri elite) savršen - može sve i može istovremeno, pa ti namesti kako ti odgovara. ALI već i tada su se našli likovi kojima smeta što je korisnički interfejs broda raspoređen u prostoru oko pilota (a ne sve na jednom ekranu kao što je uobičajeno), što ljude bez headtrackera ili vr sistema stavlja u inferioran položaj, i to su čak nazvali indie pristupom. najinovativniji user interfejs u žanru je indie??? ma idieee :p

kontrole i korisnički interfejs se optimizuju da rade onako kako je zamišljeno. star citizen, prema onome što sam video, jeste zamišljen da se igra mišem. "turret" flight sistem gde se po svim osama krećeš jednako brzo - gde ćeš jasnijeg pokazatelja kako su to developeri zamislili. kad na to dodaš fps mod i kretanje i pucanje u istom, jasno ti je kako je igra planirana da se igra.

sad bih ja mogao da mlatim okolo kako space simulacije treba da budu optimizovane za flight stick-ove, ali robertsovi i ja se ne slažemo ni u tome šta je space simulacija, kamoli u tome kako treba da se taj brod u njoj vozi.
 
Poslednja izmena:
upravo se o tome i radi - nije bilo problema sa kontrolama, niti ih i sada ima. potežeš argument koji nema veze sa temom.

ako narušavanje inače odličnog gameplay balansa nije dovoljan razlog da se ne dira dobitna kombinacija, ne znam šta jeste.

lords of the šta? ko se toga još seća?

Aaaaa pa sad ja vidim sto se mi "ne razumemo." :) Tvoj problem je sto bilo kakvu kritiku shvatas kao neku licnu uvredu, te zabijas glavu u pesak i kada su u pitanju nepobitne cinjenince. Odgovori mi molim te na ova pitanja, posto nema nikakvog problema:
-Cemu sluze oni brojni modovi za popravljanje m+k kontrola na Nexusu?
-Za sta su se developeri izvinjavali u intervjuima? Za saversenstvo porta?

Mislim jbt, razumem ja sta znaci omiljena igra i sve to, ali ovoliko odsustvo objektivnosti je pomalo tuzno. Ja ti navodim LoF samo kao primer slicne igre koja ovaj problem nema, tvoj odgovor je "lords of the šta? ko se toga još seća?" :D :D :D
Razmisli malo, poprilicno detinjasto reagujes na sve ovo.

Analogno kretanje, odnosno mogucnost upravljanja brzine kretanja kontrolisanog lika u vise od 4 pravca. To na tastaturi jednostavno nije moguce izvesti. Tastatura radi po principu "ima-nema signal". Ne mozes dozirati kojom brzinom hoces da se pomeris u stranu i slicno.

Vidi sad ove budale, umesto da se vredja i zabija prste u usi vristeci "JA SAM U PRAVU, LA LA LA," on cita sta je napisano i odgovara tacno na ono sto se pita.

Shimec, tacno bih te castio pivom, hvala na odgovoru. :)

E sad... voleo bih i da cujem od kakve je to tacno koristi u DS-u (recimo u voznjama je ocigledno), ali ok, svejedno, to jeste nesto sto ne bih imao na m+k.
 
Nije kritika, ali iskreno ne razumem kako ste mogli da igrate PvP u DS ako ste bili na tastaturi, i to pod uslovom da niste igrali neki cheesy build tipa Havel set sa stitom.
 
jednostavno - nisu igrali pvp.

@insomnium: ti si klasičan primer lika koji poteže uvrede kad nije u pravu. ako se dobro sećam, a sećam se, najveći problem porta originalne igre je bio u lockovanih 30 fps-a, te grafici koja je odgovarala konzolaškim standardima, koji su u to vreme već bili apsolutno prevaziđeni. meni je smetao samo lock na 30 fps-a.
to što je bilo takvih kao ti koji su želeli full iskustvo na m+k nije nikakav dokaz da ste u pravu. mnogo je veća gomila onih koji su bili super zadovoljni kontrolama, i najveći dokaz za to je kako su se nastavci dark souls-a prodavali na pc-u, iako se sistem kontrole nije menjao (niti će).

da ja tebi postavim jedno pitanje:
šta je to bitnije od analognih kotrola kretanja (osim balansa težine što ti je već objašnjeno, i što si nadam se shvatio) u igri čiji se gameplay zasniva na pravilnom pozicioniranju u odnosu na protivnika te pravovremenim reakcijama na kretanje protivnika?

komocija onih koji nemaju gamepad? ma daj...

ti si momčino taj koji zabada glavu u pesak i brani se totalno neodbranivom tezom "neću da kupujem gamepad zbog jedne igre" a što je dokazana glupost jer nije u pitanju jedna igra nego čitav niz žanrova. nemoj me pogrešno razumeti - ja sam za to da se igra prilagodi korišćenju i pedala ako treba, ali svakako nisam za to da se narušava gameplay koji funkcioniše odlično.
 
Nije kritika, ali iskreno ne razumem kako ste mogli da igrate PvP u DS ako ste bili na tastaturi, i to pod uslovom da niste igrali neki cheesy build tipa Havel set sa stitom.

Vec sam spomenuo PVP ne igram.


jednostavno - nisu igrali pvp.

@insomnium: ti si klasičan primer lika koji poteže uvrede kad nije u pravu. ako se dobro sećam, a sećam se, najveći problem porta originalne igre je bio u lockovanih 30 fps-a, te grafici koja je odgovarala konzolaškim standardima, koji su u to vreme već bili apsolutno prevaziđeni. meni je smetao samo lock na 30 fps-a.
to što je bilo takvih kao ti koji su želeli full iskustvo na m+k nije nikakav dokaz da ste u pravu. mnogo je veća gomila onih koji su bili super zadovoljni kontrolama, i najveći dokaz za to je kako su se nastavci dark souls-a prodavali na pc-u, iako se sistem kontrole nije menjao (niti će).

da ja tebi postavim jedno pitanje:
šta je to bitnije od analognih kotrola kretanja (osim balansa težine što ti je već objašnjeno, i što si nadam se shvatio) u igri čiji se gameplay zasniva na pravilnom pozicioniranju u odnosu na protivnika te pravovremenim reakcijama na kretanje protivnika?

komocija onih koji nemaju gamepad? ma daj...

ti si momčino taj koji zabada glavu u pesak i brani se totalno neodbranivom tezom "neću da kupujem gamepad zbog jedne igre" a što je dokazana glupost jer nije u pitanju jedna igra nego čitav niz žanrova. nemoj me pogrešno razumeti - ja sam za to da se igra prilagodi korišćenju i pedala ako treba, ali svakako nisam za to da se narušava gameplay koji funkcioniše odlično.

Brate, daleko od toga da zelim da te vredjam. Ali pazi tvoje reakcije na sve ovo. Ja kazem m+k su izrazito lose - ti, ne ne nema tu problema (??), ja nudim LoF kao primer - ti, ko se te igre seca (???!), ja navodim brojne modove koje ovo ispravljaju - ne, ne niste vi u pravu. I ja zabadam glavu u pesak, je l'? :)

Developeri se ne izvinjavaju javno za par malih bagica. FPS lock je bio sam jedan problem, low native rezolucija koju su modderi ispravili odmah po izlasku jer From krastavac, nisu nikako mogli, fps droppovi i stuttering, narocito primetni u blighttownu i da, nepostojece m+k kontrole. Super je sto je za tebe ovo savrsenstvo portovanja, ali mi ostali smo malo objektivniji.


šta je to bitnije od analognih kotrola kretanja (osim balansa težine što ti je već objašnjeno, i što si nadam se shvatio) u igri čiji se gameplay zasniva na pravilnom pozicioniranju u odnosu na protivnika te pravovremenim reakcijama na kretanje protivnika?

Pa ovo je taj deo gde sam samo trazio da mi se objasni (a ne iznosio cinjenice kao kod stanja porta), jer ja pri igranju nisam imao problema ni sa blockovanjem ni parry ni dodge - nista. E sad ako je sve to daleko primetnije u PVP-u super, nemam ja problema s tim argumentom.

neodbranivom tezom "neću da kupujem gamepad zbog jedne igre" a što je dokazana glupost jer nije u pitanju jedna igra nego čitav niz žanrova.

Nemam ja tu sta da branim. Ja ti kazem da igram sasvim komotno i bez problema a ti meni kazes ne ne, ne igras. Vec sam spomenuo igre gde bas osecam potrebu za gamepadom, kao u MK-u, ali posto te igre skoro uopste ne igram, necu uzimati gamepad. Sto se DS-a i slicnih igara tice, nisam osetio nista priblizno.
 
Poslednja izmena:
nisi uvredio mene nego shimeca, ali ok.

što se tiče porta, tu si detaljno izelaborirao šta je sve bio problem, i sa time se slažem. meni šminka (rezolucija, teksture, zvuk) nije mnogo bitna, mnogo me više *ebe stuttering, fps dropovi i generalno manje od 60 fps-a u bilo čemu što možemo nazvati akcionom igrom. to što turaš m+k kontrole u isti koš sa tehničkim problemima koji su objektivno pratili dark souls port (i i dalje ga prate) je zato što ti lično imaš problem sa time, zabadajući glavu u pesak na činjenicu da više od 90% igrača koji su se zaljubili u igru uopšte ne zanima ta tema, jer je gameplay sa gamepadom odličan. pritom, hype koji prati igru (i u pc svetu, ne samo konzolaškom) i njene nastavke apsolutno dokazuje da je tema kontrole u igri promašena, ali ti to odbijaš da prihvatiš. tebi je bitno šta si ti zacrtao kako to treba da izgleda i tačka.

bojim se da te je stvarnost izignorisala, iako mi nismo. nhf.
 
Ja samo da kažem da sam sva tri Betmena, Arkham Asylum, Arkham City i Arkham Origins igrao sa mišem i tastaturom i ni u jednom trenutku nisam osetio da mi je potreban joypad..znam da je neko pominjao te igre..dakle te igre su se komotno igrale sa mišem i tastaturom..

Da i Darksiders 1 sam igrao mišem i tastaturom...(šokantno a :D)
 
nisi uvredio mene nego shimeca, ali ok.

što se tiče porta, tu si detaljno izelaborirao šta je sve bio problem, i sa time se slažem. meni šminka (rezolucija, teksture, zvuk) nije mnogo bitna, mnogo me više *ebe stuttering, fps dropovi i generalno manje od 60 fps-a u bilo čemu što možemo nazvati akcionom igrom. to što turaš m+k kontrole u isti koš sa tehničkim problemima koji su objektivno pratili dark souls port (i i dalje ga prate) je zato što ti lično imaš problem sa time, zabadajući glavu u pesak na činjenicu da više od 90% igrača koji su se zaljubili u igru uopšte ne zanima ta tema, jer je gameplay sa gamepadom odličan. pritom, hype koji prati igru (i u pc svetu, ne samo konzolaškom) i njene nastavke apsolutno dokazuje da je tema kontrole u igri promašena, ali ti to odbijaš da prihvatiš. tebi je bitno šta si ti zacrtao kako to treba da izgleda i tačka.

bojim se da te je stvarnost izignorisala, iako mi nismo. nhf.


Nisam vredjao Shimeca, u pitanju je bio sarkasticno prikazivanje tvog stava - Shimec mi je zapravo ponudio odgovor i na tome mu hvala.

E cudo da smo se oko tehnikalija slozili, za ne poverovati.

A sto se m+k tice, neoptimizacija za native kontrole je deo loseg portovanja i to je to. Nemam ja problem ni sa brojem igraca koji igraju ovo na gamepadu ni s time sto je igra za isti optimizovana, ni sa tim sto je igranje ne istom super. NAKON sto to prihvatimo, imam problem sto FROM ne moze da uradi minimum optimizacije za m+k, ko sto mogu svi ostali.

Ja samo da kažem da sam sva tri Betmena, Arkham Asylum, Arkham City i Arkham Origins igrao sa mišem i tastaturom i ni u jednom trenutku nisam osetio da mi je potreban joypad..znam da je neko pominjao te igre..dakle te igre su se komotno igrale sa mišem i tastaturom..

Da i Darksiders 1 sam igrao mišem i tastaturom...(šokantno a :D)

Zamisli, budale optimizovale native kontrole. Pitam se sto su to radili :)
 
Poslednja izmena:
nije čudo, ja realno gledam na te stvari. ti si taj koji tražiš minimum optimizacije a očekuješ maksimum.

minimum imaš, što se buniš sada?
 
40+ postova offtopica xD
Reko sta se toliko diskutuje o jos jednom u nizu remastera igre za koju to nije potrebno, kada ono sta me doceka :D
 
offtopic? kako može kontrolna šema igre da bude offtopic?

pa nećemo valjda stalno samo o glupostima poput lelujanja kose na vetru, super amoled teksturama i voice acting-u?

ako mene pitaš, to je offtopic.
 
nije čudo, ja realno gledam na te stvari. ti si taj koji tražiš minimum optimizacije a očekuješ maksimum.

minimum imaš, što se buniš sada?

krastavac, ja sam tebi pokusao da objasnim u cemu je problem ali ti si previse emocionalno vezan za igru pa te vise zanima odbrana po svaku cenu nego objektivno sagledavanje argumenta.

Kad mi budes odgovorio na pitanje sta to ispravljaju m+k modovi i zasto postoje slicne igre bez tih problema, mozda cek konacno shvatiti gde gresis.

Svima ostalima, sorry za offtopic.
 
slične igre su, bojim se, lošije prošle od ove neslične. valjda je to dovoljan pokazatelj šta je bitno a šta ne.

ima sigurno modova koji našem heroju stavljaju sise i podvezice, pa me nećeš ubediti da to znači da je igra rodno neravnopravna i da se to mora menjati.
 
slične igre su, bojim se, lošije prošle od ove neslične. valjda je to dovoljan pokazatelj šta je bitno a šta ne.

ima sigurno modova koji našem heroju stavljaju sise i podvezice, pa me nećeš ubediti da to znači da je igra rodno neravnopravna i da se to mora menjati.

Poredjenje igara je bilo na nivou m+k kontrola, a ne sveukupnog kvaliteta, sto ti dobro znas. Znas i tacno na sta mislim kod modova, ali pesak u usima ume da predstavlja problem, pa me ne cudi odgovor.
 
a ne misliš da generalno lošiji gameplay ima nekakve veze i sa kontrolama? hajde budi realan, bar jednom.

pa taj lords of fallen nisam hteo da kupim ni kad su ga na humble-u prodavali za dolar.
 
Teško je ubediti nekoga ko nešto nikad nije imao/video/probao da nije u pravu. Čovek nije nikad igrao ništa bez uređaja za unos teksta i nema šanse da ga ubediš da je osećaj bolji na spravi koja je napravljena za igranje igara. Eto to je i odgovor na pitanje u čemu je razlika između m+k i gamepada - osećaj je potpuno drugačiji. Isto je i kao film ili knjiga, CD ili vinil, TV ili bioskop i slično.
 
Teško je ubediti nekoga ko nešto nikad nije imao/video/probao da nije u pravu. Čovek nije nikad igrao ništa bez uređaja za unos teksta i nema šanse da ga ubediš da je osećaj bolji na spravi koja je napravljena za igranje igara. Eto to je i odgovor na pitanje u čemu je razlika između m+k i gamepada - osećaj je potpuno drugačiji. Isto je i kao film ili knjiga, CD ili vinil, TV ili bioskop i slično.

I da sam ja negde tvrdio suprotno, post bi ti imao nekakvog smisla :)

a ne misliš da generalno lošiji gameplay ima nekakve veze i sa kontrolama? hajde budi realan, bar jednom.

pa taj lords of fallen nisam hteo da kupim ni kad su ga na humble-u prodavali za dolar.

Ok, znaci... LoF je ispao losiji jer su m+k kontrole bolje pa su time gamepad losije? Je l' to otrplike to? Pa zar nisu sve ove igre dizanjirane prvo sa gamepad a onda za k+m ako ima vremena?

I opet, kako to da su modovi uglavnom ispravili m+k stvari za DS?? Skoro kao da mogu obe vrste kontrola da se odrade kako treba :trust:
 
Poslednja izmena:
skoro da mogu.

ali 90 posto nas ne zanima da se devoperi bave time, već nečim bitnijim - što je u ovom slučaju sve drugo.
 
Znas kako, za brojke kakve DS igre zgrcu i samo 10% igraca je puno. Na njima je naravno da li ce se time baviti.
 
Nazad
Vrh Dno