Šta je novo?

21:9 ili 16:9 ? 4K ili 2k ? Zakrivljen ili ne ?

deki21

Cenjen
Učlanjen(a)
04.11.2009
Poruke
91
Poena
160
Molio bih za iskustva i misljenja oko gore navedenih specifikacija.

Hvala.
 
Pre svega zavisi od budžeta i namene računara? :)
Što se igara tiče sa konfiguracijom iz potpisa nove igre nažalost ne možeš da igraš ni u 1080p, a kamoli u većim rezolucijama.
 
Pre svega zavisi od budžeta i namene računara? :)
Što se igara tiče sa konfiguracijom iz potpisa nove igre nažalost ne možeš da igraš ni u 1080p, a kamoli u većim rezolucijama.

Pa tesko mi je da nevedem bas specificnu namenu jer za sve mi treba, za filmove, serije, citanje knjiga, pisanje dokumenata i programa, ja zivim na tom racunaru, pa mi nije ni zao da dam za monitor al oet ne bi ni preterivao.
Povremeni gejming, mada slabo zadnjih godina nista dobro ne izlazi(jedino onaj vicer 3 al ni njega nisam odigrao celog, valjda sam omatorio neam pojma)
A ta konfiguracija sto pise to je moj brat stavio od kad je otvorio nalog pre milion godina :D

Te me tako interesuje da nije 21:09 presiroko, cudno za rad, nema pojma.
Da li da dajem vise para za 4k, da li se oseti ili ter preko 32''.
Vredi li zakrivljeni monitor uzevsi u obzir da su osetno skuplji?

Hvala puno na brzom odgovoru.
 
Takođe ovih dana tražim sličan monitor sa sličnom namenom (minus programiranje, plus konzola), prilično je bedna ponuda, na par mejlova što sam poslao tipa "da li imate, da li može da se nabavi", nisam nikakav odgovor dobio - pretpostavljam da je tradicionalno zbog praznika slabija ponuda, ali bez obzira, ako ćeš nešto malo van onog što svi uzimaju, šipak. :) Za sada su mi bili zanimljivi LG 27UD69 (ako ga nađem) i BenQ PD3200u, ali za njega sam čitao puno pritužbi na "flicker" koji je izgleda fabrička greška kod tih panela, tako da i to izgleda otpada.
 
deki21, ako ne znas kakav ti monitor treba i koliko bi novca potrosio, idi onda varijantom "kud svi Turci...", tj. 16:9 Full HD ;)
 
Molio bih za iskustva i misljenja oko gore navedenih specifikacija.

Hvala.

Pa secam se prelaska na 16:9 sa kocke,bilo je cudno... Onda pojava famoznog viewsonic-a na 120 hz bese valjda vx2268,ne secam se oznake i samsung 2233rz... U gigatronu puste CRYSIS , nvidia 3d vision naocare, i karta gts 250. Ja sam bukvalno zabalavio u gigatronu tada jos kod Vukove Garaze bese radnja secam se, i taj divan osecaj 3d Crysis-a nikada nisam zaboravio...
Vremenom je nvidija to unapredila pa je bio 3d vision surround sa 3 monitora na 120hz, e to je bilo da paris oci :D
3 monitor setup mi je uvek bio egzotika,ali bezeli su nekako bili odbojni faktor,pa dok nabavis drzace i sve podesis,dok ti karta ispuca 3 monitora,meh... skupo i bezveze

Nazalost,usled Srbistana,naravno,to jedino jos si gledao na youtube-u,ljude koji kupe 3x4k tv i puste neki racing sim ... vremenom , sa 16:9 monitora,presao na 16:10 profi Eizo, i dotle vec, pojavili su se 29" 2560 x 1080 monitori , koji je kao dve spojene kockice, i ono najvaznije , ne siri se slika, vec sam dodaje jednu novu dimenziju nesto sto nikada u igrici ne bi video . Filmovi su snimani u 21:9,svaki film preko celog ekrana , prelazak na 21:9 je za mene, sada vec ruzno secanje na period pre...
Ono sto me je posebno odusevilo je 34" i 144hz, i to je za mene bio pun pogodak. Opet sama rezolucija i cena su me odvratili od 3440x1440 , koji su duplo skuplji od mog lg 34uc79g. takodje svaki monitor ima mana,i ti skuplji , va su jeftiniji sa razlogom jer su sporiji od ips,ips opet neke svoje boljke,savrsenstvo ne postoji jos uvek...

Sada je tu buducnost, 32:9 koju je ispromovisao samsung sa svojim 49" chg90, ili meni mnogo interesantniji 32:10 odnos koji se sad pojavljuje sa 43". ALi otom potom,jos uvek je to preskupa egzotika.
 
Poslednja izmena:
Pffffff... egzotika nema šta. :d


Kod mene sada stoji 24" 16:10, taman po veličini, bilo bi mesta za 27" ali ja ne volim 16:9, zelim da ima i visinu ekran, siguran sam da i sam znaš zašto, neka 29" bi se mogla postaviti ako bi uklonio zvučnike (realno moguće jer ih i ne koristim, stalno sam na slušalicama), a želeo bih da mogu staviti 32" 16:10, samo neće moći, što zbog cene, što zbog veličine...

Verujem da većini nas ne bi bilo mesta za bilo šta veće od 27-29", o cenama nema potrebe ni pričati.
 
Nazad
Vrh Dno