Šta je novo?

Kako da povezem mikrofon?

HAD~

Slavan
Učlanjen(a)
20.03.2011
Poruke
1,441
Poena
245
Da li neko zna kako da povezem mikrofon i pc, a da nije preskupo resenje? Treba mi mikrofon za pevanje, ne za skype, ali svi ti mikrofoni imaju onaj ogroman 6.3 mm ulaz i ne vidim nacin da to povezem. Kada bi postojao neki usb mikrofon ili nesto tako to bi mi resilo problem.
 
Poslednja izmena:
Nemam previse iskustva, ali ako vec imas mikrofon, zar nije bolje uzeti mixer i spojiti sa racunarom nego gledati da kupujes USB mikrofon koji nece biti nista jeftiniji?
 
Koliko taj mixer kosta i sta je on u stvari?
 
Mixer / mixing konzola / mikseta, verovatno si cuo jedno od tih. Ukljucis mikrofon direktno u miksetu i onda mikseta se nakaci na racunar, imas vise mogucih prikljucaka. Imaces blago kasnjenje, ali sumnjam da planiras "live" pevanje u svakom slucaju. Cena zavisi od tvojih potreba.
 
A pa radi se o live pevanju. Aha, cuo sam i sad znam sta je. Ali ako prikacim komp u miksetu i sa njega matrica ide u mixetu, a takodje u miksetu prikacim mikrofon, onda mikseta to sve spoji i onda mikseta ide na zvucnike i resen problem. Ili nesto nisam dobro povezao :D
 
Ako ce ti mikseta biti izlaz, ne bi trebalo biti problema. Problem ce se jedino javljati ako budes snimao to na kompjuteru, posto ce ti mikrofon imati blago kasnjenje usled konverzije signala na mikseti pa onda jos i na zvucnoj na kompjuteru.
 
Aha, ma za sad se nece snimati. Samo da se to live izmiksuje i da dodje do zvucnika.
 
Nazad
Vrh Dno