Šta je novo?

Kako prelemiti BIOS chip na HDD kontroleru?

F.L.C.X.

Slavan
Učlanjen(a)
03.11.2003
Poruke
741
Poena
320
Crko mi je HDD kontroler, pa sam poručio drugi da zamenim.
Problem je samo što svaki kontroler ima na sebi "BIOS" chip koji čuva specifičnu konfiguraciju trackova na konkretnom fizičkom disku.
Tako da se ne mogu samo zameniti kontroleri, već je neophodno prebaciti, tj. prelemiti i odgovarajuči čip sa starog kontrolera.

Na slici ispod je slika čipa koji bi trebalo prelemiti:
hdd_controler.png

Pitanje je, da li znate neki servis, ili nekoga u BGu ko bi mogao ovo da mi odradi?
I da, kući imam onu najklasičniju lemilicu, kojoj je em vrh suviše debeo, em ne mogu da kontrolišem temperaturu. Tako da se nešto ne bih usuđivao sa time ovo da pokušam da sredim. Ali ako neko ima savet kako da to izvedem sam bez ulaganja dodatnih 5k+ din u novu lemilicu, voljan sam da čujem predlog. :)
 
Zovi Čika Peru sa foruma, ima servis na Zvezdari u Đevđelijskoj :)
064-114-2914

Znam da sam dosadan sa preporukama za njega :D ali višegodišnje dobro iskustvo mnogo znači :)
 
+1 preporuka za Cika Peru, meni je popravljao par ploca, zna da bude skup ali na kvalitet radova primedbu nisam imao.

Taj cip bi mogao da ti zameni bilo koji polupismen TV mehanicar ili serviser mobilnih telefona, ako ti je cimanje da ides do Cika Pere ili ti je njegova usluga skupa.
 
Hvala na savetu, nazvaću ga definitivno pa ću videti koliko traži za ovo.
Već sam probao u jednom servisu za TV opremu i rekli su mi da se ne bave lemljnjem!?
 
neko drugi u bg-u sem cika pere?nemam nista protiv coveka,naprotiv,samo me zanimaju alternative.meni treba fles ploce programatorom,moguce da treba i da se razlemi.
 
Nazad
Vrh Dno