Šta je novo?

Wi-Fi dongle i automatsko konektovanje

zero

Slavan
Učlanjen(a)
10.07.2005
Poruke
1,681
Poena
350
Povezao bih desktop računar na wi-fi putem usb dongle, interesuje me da li je izvodljivo da se prilikom startovanja win 10 automatski konektuje kako bih mogao da pristupim putem team viewer-a?

I ujedno pitanje, da li na nešto treba da obratim pažnju prilikom kupovine tog usb wi-fi adaptera, razdaljina bi bila oko 8 metara i dvoje sobnih vrata?
 
Poslednja izmena:
Po podizanju sistema bi trebalo da se automatski konektuje (kada ga prvi put konektujes uz upisivanje sifre), ako nije drugacije podeseno. Naravno podesis i team viewer da se startuje sa podizanjem sistema (i namestis mu personal password).

Moj savet ti je da kupis usb adapter sa antenom a jacina (kvalitet) signala zavisi i od rutera.
 
Obavezno sa antenom, dongle verovatno nece raditi.
Win 10 kada se prvi put konektuje,kasnije automatski se vezuje na mrezu osim ako mu ne kazes drugacije.
 
Iskoristiću ovu temu, da ne otvaram novu.

Imam HG552e dobijen od Telekoma na kojem su dva porta predviđena za konektovanje na Internet, a treba mi da tri računara imaju Internet konekciju preko kabla. Kako najbolje da to uradim?
Nije mi problem ni da kupim WiFi adapter za jedan računar, ali mi onda treba preporuka za neki dobar.
 
Varijanta za dzabaka je da prekonfigurises jedan od ta dva porta koja su namenjena za IPTV kako bi imao net, imas ovde temu u vezi toga.

Ako su ti potrebna ta dva porta za IPTV ili neces da se bakces oko toga imas PCI wireless adaptere TL-WN751ND ili TL-WN851ND, PCI-E TL-WN781ND.
Imas i USB resenja koja su nesto jeftinija a mozes i neki switch da ubacis i da ga povezes na LAN1 ili LAN4.
 
Nazad
Vrh Dno