Šta je novo?

OPTICKI UREDJAJ NE CITA PRAZNE DISKOVE

BratCoa84

Poštovan
Učlanjen(a)
08.11.2012
Poruke
3
Poena
51
Pokusavam danima da provalim caku ali ne mogu,imam DVD citac,cita i DVD-R i DVD+R,prvo sam mislio da se laser citaca nije pokvario,ali nije sve ostale diskove cita iz prve,pa cak i one mnogo izgrebane,ali prazne nece uopste da ucita,kao da nisam ubacio disk,probao sam razlicite prazne diskove,ni jedan nece da ucita,niti ga vidi,ako neko moze da mi objasni zbog cega se to desava,jel treba nesto da se namesta u nekim podesavanjima,kako,nisam mogao da nadjem precizan odgovor nigde
 
A šta bi ti da očitaš sa praznog diska? Nema ništa na njemu, čak ni root. Nije to isto kao flash ili hdd.

Otvori nero ili cd burner npr. i probaj da narežeš nešto. pa vidi da li radi.
 
Probao sam,ne vidi ga ni jedan program,niti ga windows vidi,kao da nema disk ubačen,uopšte ga ne zavrti,ali samo sa praznim diskovima tako,sve ostalo čita
 
Normalno da neće da pročita prazne diskove, ako je u pitanju samo čitač, jer nema potrebe za tim. :) Samo malo zavrti, laser pročita za tren da je prazan disk i zaustavlja se.
 
Probaj sa nekim burner-om kao recimo Ashampoo, ako ni to ne prepoznaje disk onda je laser za pisanje otišao.
 
За сваки случај ... који је то тачно ДВД читач? Марка, тип, модел.
 
Nazad
Vrh Dno