Šta je novo?

Kompjuter neće da učita OS

milosh-96

Poštovan
Učlanjen(a)
02.02.2016
Poruke
103
Poena
70
Moja oprema  
Pristup internetu
  1. Optički internet
Do pre par dana sve mi je radilo normalno (doduše dosta je bučno radio PC, mislim da je iz napajanja ta buka dolazila, prestala bi povremeno, pa bi se ponovo vratila).

Koristim Windows 10 Pro (digitalna licenca), radio sam svakodnevne stvari na kompjuteru, i zbog Windows Update-a sam restartovao kompjuter (na pravilan način: Start > Restart).

Nakon toga više neće Win 10 da se učita, ušao sam u tzv. petlju: Pojavi se Windows logo, i nakon 5 sekundi se zamrzne (Num Lock, Caps Lock, i Scroll Lock lampice više ne reaguju). Nakon restartovanja, pojavljuje se Automatic Repair, i piše da ne može da popravi problem. U SrtTrail.txt pokazuje jedino grešku 0x32 za Disk Metadata test.

Doneo bih zaključak da je do hard diska, međutim, iz jednog starijeg kompjutera mi je ostao hard disk za Windows-om XP, i ni taj sistem neće da učita (isto se zamrzne nakon nekoliko sekundi). Međutim, imam još jedan ispravan (stariji) kompjuter, i u njemu se učitava Win XP sa tog hard diska potpuno normalno.

Probao sam da izbacim RAM-ove, USB uređaje i sve dodatne uređaje.

Matična ploča: Biostar NF-520 A2-TE.
Procesor: AMD Athlon 64 X2 Dual Core 6000+
Grafička: AMD Radeon HD 5570 (Sapphire Edition)
RAM: 4 GB (kad su sva četiri slota popunjena)

Hvala puno, unapred.
 
Moze biti da je sata kabl , jel imas neki drugi sata kabl?
 
Probao sam da povežem sa drugim SATA kablom, i opet isto. Hard Disk sa XP-om je povezan IDE kablom.
 
Mislim da je pre nesto vezano za softver, na tvom mestu, reinstalirao bih windows i ugasio auto update.
 
Tačno tako, to je do Update-a!

Nažalost nemam nijedan Restore Point. Nadam se da će da izbace neki fix za ovo.

Možda je glupo pitanje, ali jel ovo sad problem sa procesorom, ili sistemom? Jer ni XP neće da se učita. Takođe, ja imam još dva AMD procesora koji su neaktivni, i da li s njima da probam da pokrenem Win 10?
 
Poslednja izmena:
Uradi Startup repair sa Windows instalacijom:

-Pokreni instalaciju Windowsa 10, preko Usb-a/Dvd-a,

-Kada dođeš do ekrana sa dugmetom "Install now", klikni dole "Repair your computer"

-Zatim klikni na "Troubleshoot" i na kraju "Startup repair"
 
Ne mozes samo prebaciti hard na kome je vec instaliran sistem i po (ne)uspesnosti podizanja sistema zakljucivati da li je ispravan ili ne. Da pogadjam, tamo gde taj XP radi, na njemu je ranije i bio taj isti hard?
Ja bih posumnjao na neispravnost harda (tog na kom je W10), prebaci ga u komp u koji radi (ne kao sistemski hard, naravno) i proveri mu zdravlje.
 
Probao safe mode i brisanje update?

Ne mogu ni da uđem u safe mode, zamrzne se kod plavog Windows logoa.

Uradi Startup repair sa Windows instalacijom:

-Pokreni instalaciju Windowsa 10, preko Usb-a/Dvd-a,

-Kada dođeš do ekrana sa dugmetom "Install now", klikni dole "Repair your computer"

-Zatim klikni na "Troubleshoot" i na kraju "Startup repair"

To sam probao, ali dobijem poruku da problem ne može da se popravi.

Ne mozes samo prebaciti hard na kome je vec instaliran sistem i po (ne)uspesnosti podizanja sistema zakljucivati da li je ispravan ili ne. Da pogadjam, tamo gde taj XP radi, na njemu je ranije i bio taj isti hard?
Ja bih posumnjao na neispravnost harda (tog na kom je W10), prebaci ga u komp u koji radi (ne kao sistemski hard, naravno) i proveri mu zdravlje.

Taj XP hard disk je samo jednom bio u kompjuteru na kojem radi (inače je neaktivan, jer je sa starog kompjutera koji je na otpadu sada).

Neverovatno je, bar meni, to što se Win XP i Win 10 učitavanje ponaša isto, nakon 5 sekundi samo se zamrzne kompjuter. Kad uđem u XP safe mode, lepo počne da lista sve fajlove pre učitavanja i nakon tih 5 sekundi zamrzne se.
 
Ako je taj hdd sa XP-om iz drugog pc-a, nema sanse da digne XP na toj masini.
 
Možeš i neki Linux distro na USB da staviš i da bututuješ u live sesiju, i to možeš provjeriti da li sve radi. Lakše ti je nego da dižeš Windows.
 
Nadovezujem se na temu zbog sličnog problema
Problem sa pokretanjem sistema, ponekad kad upalim računar dođe do logoa Windowsa i tu zamrzne slika i tek kad restartujem on ga učita normalno, a nekad iz sleep moda ne pokrene ga već ostane isključen monitor i tastatura pa moram ići na prinudno gašenje računara pa sve iznova. Nekad se ne čuje ni zvuk bip po pokretanju pa opet prinudno moram.
Ovako kad se pokrene normalno sve radi bezprekorno bez gašenja danima.

Ono što mogu da oslušnem je da pri pokretanju računara zvuk kulera ubrzano (bučnije radi) pa u trenutnku naglo uspori (tiše) pa opet jače ( sve se to dešava u razmaku od od 10ak sekundi dok podiže sistem) i onda dalje u radu sve normalno jednolično radi.

''Isključio'' sam sledeće probleme: HD nema grešaka, dodao sam i novi SSD na kojem je instaliran nov sistem, grafička je integrisana, ploča je proverena vizuelno da nema naduvanih kondenzatora, napajanje isto provereno vizuelno..
 
Ja sam ušao u neki beskrajni loop. Svaki dan mi traži, a ne može da odradi update :) (resetuje se sam i sl ...) Odradio sam jedan sistem restore (jedini koji sam imao) , i ne pomaže. Ne bih da podižem opet sistem, jer imam gomilu legalnih stvari, a i ne umem da podesim NAS :)

Zato trpim :-devil-:
 
Problem je rešen

Instalirao sam novi Windows na C: particiji (pored starog, nisam formatirao particiju).

Novi Windows je ponovo instalirao problematičan apdejt KB4056892, međutim, ja nisam restartovao kompjuter odmah, nego sam prvo instalirao popravku , pa sam tek onda restartovao sistem, i sad sve radi lepo.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno