Šta je novo?

Lenovo g50 80 boot failed

worldwideweb

Poštovan
Učlanjen(a)
04.06.2014
Poruke
49
Poena
59
Cao decaci. Imam jedan problemcic sa ovim laptopom. Nece da digne sistem. Kada stavim cd da butuje sa njega izbacuje "EFI DVD/CDROM boot failed". Inace u BIOS-u ima opciju da radi boot sa cd-a,usb-a i mreze. Hard diska kao opcije nema,iako ga bios u general opciji vidi (menjao sam par harda). Znaci pri boot proveri cd pa izbaci gore navedeno,onda usb pa izbaci "EFI USB Kingston 2.0 boot failed" i posle za mrezu isto. Resetovao sam bios,iskljuceno je security,probao UEFI i legacy i opet sve isto. Probao sam i eksterni cd,njega ne vidi gde god da ga ubodem. Sta da radim?
 
Za pocetek probaj ovo:



Posle ovoga stavi UEFI Boot u biosu i krenuce instalacija.
 
Nisam imao vremena danas da probam sa rufusom,ali planiram sutra,inace nece da digne ni 7 ni 10 ni hirens sa cd-a,plasim se da ne bude neto gore :)
 
Rufus radi posao sigurno.Ako ces windows os samo stavis da formatira flash u NTFS pre burnovanja i to je to.
 
Iako si napisao da si pokusao Windows, cisto da te upozorim da NE TESTIRAS sa nekim Linux distribucijama, narocito Ubuntu/Kubuntu.
Vec neko vreme postoji bug koji brickuje BIOS nekih Lenovo, Acer, Toshiba.. laptopova.
Tvoj laptop je na listi ranjivih i zbog toga ti pisem ovo upozorenje. :)
 
Prijatelj probao win 10 da stavi sa nekog flesa i od tada je ovaj problem. E sad sam ja probao rufusom na flesu napravio win 10 i opet iste greske
 
Iako si napisao da si pokusao Windows, cisto da te upozorim da NE TESTIRAS sa nekim Linux distribucijama, narocito Ubuntu/Kubuntu.
Vec neko vreme postoji bug koji brickuje BIOS nekih Lenovo, Acer, Toshiba.. laptopova.
Tvoj laptop je na listi ranjivih i zbog toga ti pisem ovo upozorenje. :)


Sad sam se video sa covekom. :) Kaze da je imao win10,da je probao linux 17.10. da je to nesto lose radilo,pa je probao opet win 10,nije htelo pa je probao linux 16.04 i opet nije htelo :)
 
Ma jok,nece,probao sam,on je zapamtio samo njegov cd rom sa kojeg nece da botuje,moj eksterni ne vidi,zapamtio je i taj kingston sa kojeg je on instalirao,moje fleseve takodje ne vidi
 
Ljudi nije problem da nadjem fles u boot uredjajima. Problem je kao sto sam rekao da nece da radi boot ni sa usb-a ni sa cd,a hard ne vidi u boot uredjajima dok ga bios pokazuje da ga ima. probao sam svaki usb ulaz,stavljao eksterni rezac (njega ne vidi),menjao hdd (svaki registruje koji je,ali ga ne lista u boot opciji). Probao ove sve verzije sa rufusom sto ste predlozili i nista. Uvek je boot failed. Hvala u svakom slucaju
 
Nece. A bios ne pamti izmene,bice da je gospodin bio u pravu i da je linuks zaista napravio problem,gledajuci i strane forume :)
 
Da li je radjen Update BIOS-a na poslednju verziju sa zvanicnog sajta Lenovo ? Ako nije uradi Update i resio si problem
 
Moze bios da se odradi i kroz dos, ali opet tebi ne vredi jer nece da boot-uje sa fleske na kome je bios i dos.
 
Nazad
Vrh Dno