Šta je novo?

Polovnjaci sa KP

Zorkos

Cenjen
Učlanjen(a)
15.01.2012
Poruke
127
Poena
170
Poštovanje,

Nakon godina opiranja (ne volim TV, gledam samo fudbal i History Channel), najviše pod pritiskom klinaca, razmišljam da uzmem i ja moderniji TV.
Inače bavim se fotografijom i obradom fotografija i vrlo dobro znam šta znači oštrina, dinamika, 4k, 60fps, imam Dell IPS monitor. Iz tog razloga takođe nisam bio spreman na ovu investiciju ranije - slika na svim TV-ima u radnjama su očajno izgledali sa lokalnim programima.

Za sada, isključio bih iz igre 4k.
- Koje modele (polovne) tražiti, tj koji su modeli iz 2014-2016 best buy naročito u pogledu dinamike (dakle 2k, ne mora biti smart, 40inča minimum)
- Šta pipati, mirisati, gledati prilikom kupovine polovnih TV-a oglašenih na Kupujem prodajem?
- Kako doći do specifičnih podataka o specifikacijama (da li je VA ili IPS, da li je kontrast 10 bit i sl)
- kada sam birao monitor, savjet je bio da obavezno bude IPS panel. Da li je ista situacija i sa TV-om?

Budžet mi je oko 250-300 eur za polovan.
 
- Koje modele (polovne) tražiti, tj koji su modeli iz 2014-2016 best buy naročito u pogledu dinamike (dakle 2k, ne mora biti smart, 40inča minimum)
- Šta pipati, mirisati, gledati prilikom kupovine polovnih TV-a oglašenih na Kupujem prodajem?

To što dolazi na KP je uglavnom odpad, i nema 2014-2016 godina, ili vrlo retko. Moja preporuka je da kupiš nov LG 32LJ500V,1920x1080 za 230€ sa KP ili 280€ kod nas sa garancijom od 2-3 godine (kako gde).
 
hvala Vlado,

ipak možda se pojavi neko ko ne prodaje otpad sa zapada već prodaje svoj tv jer želi veći ili želi 4k...
Stoga vjerujem da je moguće naići na neki pristojan model.
Tek sad istražujem.. ovaj HDR paneli su dostupni samo za 4k tv?
 
Pojavi se povremeno na benchu neki ok tv 40-42" za oko 200e. Izbegavaj matore plazme i sl kojih je pun kp. Pogledaj da li neka od maloprodaja ima outlet modele sa 1god garancije....

Mada imas lg 42" ili 43" nov (od "madjara") od 315 (osnovni modeli) do 420 (smart). Sasvim ok televizori
 
Žarko,

Nakon godina opiranja (ne volim TV, gledam samo fudbal i History Channel), najviše pod pritiskom klinaca, razmišljam da uzmem i ja moderniji TV.

Neki običan LG od 32 do 42 ili 43 inča. Gledaj da je samo 1920x1080. Kada sam ja kupovao bio je aktuelan IPS panel. Sada više ne pratim - barem ne kao tad. Mada merkam neki model od 32 inča.
 
Da oživim ovu temu, jer još nisam dobio sve odgovore :)

Pošto mi je budžet limitiran, da li ima smisla probati naći neku plazmu u oglasima pa koristiti nju 1-2 godine dok se ne skupi lova za bolje?
Šta gledati kako bi ipak koliko toliko pouzdano kupio neki polovan TV?
 
Koliki je tačno budžet?

Ja sam pre par meseci kupio za ćaleta LG 43LH541V za 320e, sasvim ok tv za gledanje filmova, iptv i slično. Mislim da je ipak bolje uzeti nov tv od 300e, makar i osnovni model, nego rizikovati sa polovnim. Ja za polovan ne bih dao više od 100e, pa da mi nije žao ako crkne. Pomenuti LG model ima IPS panel, ako je to bitno.

Ili opet, ako naleti neki star godinu ili malo više sa garancijom, pa da uzmeš njega, mada mislim da je to retko. Polovan tv bez garancije ne bih uzimao...
 
Ako može na PM od kog prodavca (43LH541V).
 
Moja preporuka isto nov od mađarona da se uzme. Ako već hoćeš polovan, njega možeš uzeti od nekog ko ima original ambalažu. Vodim se logikom da onaj ko još uvek ima original kutiju od TV vrlo verovatno i vodi računa o istom. Uzimam sebe za primer:) Tako da juri oglase, viid da tip ima dosta pozitivnih ocena koje pak nisu vezane za prodaju TV-a, i ima original kutiju, verovatno nije preprodavac.
 
Nazad
Vrh Dno