Šta je novo?

"OdySSey" project

Nesso, kako ti se cine ovi CM fanovi, najvise me zanima kako si zadovoljan LED-om? Planiram da ih uzmem jer podrzavaju RGB fusion(DjiDjibajt), treba mi za novu makinu. :)

Ti znas da ja nisam neki ljubitelj RGBa i tih stvari ali danas je to obavezan sastojak modding kuhinje, sto se tice osvetljenja kod ovih CM, sasvim je OK, jedino sto ti mogu skrenuti paznju je da na Gigabyte ploca ma je RGBW konektor sa 5pin a sami ventilatori imaju 4pin konektor za RGB, tako da ces morati malko da iskrivis taj W pin na ploci da bi prikacio lepo ostale ali nista to nije strasno i neizvodljivo.
 
Ti znas da ja nisam neki ljubitelj RGBa i tih stvari ali danas je to obavezan sastojak modding kuhinje, sto se tice osvetljenja kod ovih CM, sasvim je OK, jedino sto ti mogu skrenuti paznju je da na Gigabyte ploca ma je RGBW konektor sa 5pin a sami ventilatori imaju 4pin konektor za RGB, tako da ces morati malko da iskrivis taj W pin na ploci da bi prikacio lepo ostale ali nista to nije strasno i neizvodljivo.

Ala ti se nece dopasti moja makina, kako neki clanovi rekose: "Zelim taj Las Vegas efekat!" XD Ma znam za taj njihov "beli" pin, stupidarija ali ok. Fala!
 
ROG logo is done :D

ODYSSEY-project-by-neSSa-134.jpg

ODYSSEY-project-by-neSSa-133.jpg
 
Prve cevi su postavljene i to u komori namenjenoj reservorarima i pumpama, trudio sam se da postignem neki vid simetrije ali nije mi se dopalo da cevi idu paralelno kao sto cu uraditi na drugoj strani kod MB i GPU. Takodje je postavljen DRAIN na oba sistema zarad lakseg ispustanja vode i eventulane promene hardwarea. Odradjeno je i sitno kabliranje uz osvetljenje i iskrno tu sam se napatio da sve bude ako treba :)

ODYSSEY-project-by-neSSa-145.jpg

ODYSSEY-project-by-neSSa-147.jpg

ODYSSEY-project-by-neSSa-148.jpg

ODYSSEY-project-by-neSSa-149.jpg

ODYSSEY-project-by-neSSa-146.jpg
 
Oba sistema za vodeno hladjenje su napunjena i sve savrseno radi, nije bilo nikakvih trzavica. Ostaje da odradim par nekih maskica i da doradim osvetljenja jer su staklene stranice od Cosmos kucista dosta zamracene pa treba vise svetla. Za sada par fotki a cim stignu RAM i SSD bice zavrseno :)

ODYSSEY-project-by-neSSa-168.jpg

ODYSSEY-project-by-neSSa-169.jpg

ODYSSEY-project-by-neSSa-170.jpg
 
Ovo će da bude bolesno dobro! :shock:
 
Okay guys, the project is finished!



I'm happy with the result. I've succeeded in dividing the inside of the case. I'm not a big fan of RGB but in this case, it really suits the project. The outside of the case is beautiful as it already was, I've just put on some additional touches.

With this project I'm participating in Cooler Master WS 2018!

https://www.cmws.global/blog/odyssey-project

Hardware which I've used in this project is:

Cooler Master C700P
Cooler Master V1200 Platinum
Cooler Master Masterfan 140 AP RGB (12pcs)
Asus ROG Zenith Extreme X399
Asus GTX 1080 Ti Strix
AMD Trearipper 1900x
RAM HyperX Predator RGB 4x8Gb 2933Mhz
SSD HyperX Savage 240Gb
EKWB full custom dual-loop water cooling system

OdySSey-project-by-neSSa-FF-1.jpg

OdySSey-project-by-neSSa-FF-2.jpg

OdySSey-project-by-neSSa-FF-3.jpg

OdySSey-project-by-neSSa-FF-4.jpg

OdySSey-project-by-neSSa-FF-5.jpg

OdySSey-project-by-neSSa-FF-6.jpg

OdySSey-project-by-neSSa-FF-7.jpg

OdySSey-project-by-neSSa-FF-8.jpg

OdySSey-project-by-neSSa-FF-9.jpg

OdySSey-project-by-neSSa-FF-10.jpg


Big thanks to all of the sponsors for support!
 
Poslednja izmena:
Bravo Neso meni se extra svidja bomba srecno!!!,)
 
Svaka cast, brutalno odlicno.
Puno srece na takmicenju. :wave:
 
Svaka cast, brutalno odlicno.
Puno srece na takmicenju. :wave:

Hvala @mirza82,

evo i vec uobicajenog intevrjua novog projekta "OdySSey", Dule i ja samo se potrudili da vam sto realnije priblizimo i prestavimo sta je sve uradjeno i kako se sve odvijalo, uzivajte :)

 
Samo mogu da kažem BRAVO, odavno nisam video ovako čistu instalaciju.
 
svaka cast, cestitamo :)
tvoj mod je ubedljivo najelegantniji.
 
Nazad
Vrh Dno