Šta je novo?

Sony Xperia XA2/Ultra

Malo sam razocaran sa plasticnim delovima zadnje kamere i otiska prsta..

 
Merko ga ja ali kad sam video da mu je plasticna zastita za oko kamere pozadi odmah odustao,brzo se to pohaba i posle lose slike daje.
 
Ja imam losa iskustva sa tom plastikom pozadi na kameri tako da vise ne uzimam telefone sa tom anomalijom.Sad skoro svaki telefon i iz nizeg ranga ima staklo a Sony stavlja plastiku,nebuloza.
 
Poslednja izmena:
Ja imam losa iskustva sa tom plastikom pozadi na kameri tako da vise ne uzimam telefone sa tom anomalijom.Sad skoro svaki telefon i iz nizeg ranga ima staklo a Sony stavlja plastiku,nebuloza.
Pa morali su nešto da zeznu. Kao da mrze svoje telefone iz srednje klase.

Imam xa1 ultra i razmišljam se o prelasku na xa2 ultra, ali me zanima da li je išta odrađeno na poboljšanju kamere. Naročito sam zainteresovan da li je poboljšan video. I ako je snapdragon 630 u pitanju može li da se nabaci ona ripovana google camera app?

Sent from my G3221 using Tapatalk
 
Ne bih znao da ti odgovorim to u vezi GCam na ovaj telefon..Zanimljiv telefon kome ne smetaju veliki Sonijevi bazeli..Sto se tice plastike na zadnjoj kameri i grebanja,moze ovako nesto da bude resenje,Tempered Glass za zadnju kameru

https://www.aliexpress.com/item/Bac...aceb-4e9d-a266-424271cbc81a&priceBeautifyAB=0


EDIT:Sad gledam na KP ovaj telefon kosta 380e,to je suluda cena,sobzirom da je 16:9,SD630..Za 360e trenutno moze da se kupi Nokia 7+ koja sisa i uzduz i popreko ovaj Sony..Precenjen telefon,klasika za Sony,samo znaju da nabijaju sami sebi cenu.
 
Poslednja izmena:
Ne bih znao da ti odgovorim to u vezi GCam na ovaj telefon..Zanimljiv telefon kome ne smetaju veliki Sonijevi bazeli..Sto se tice plastike na zadnjoj kameri i grebanja,moze ovako nesto da bude resenje,Tempered Glass za zadnju kameru

https://www.aliexpress.com/item/Bac...aceb-4e9d-a266-424271cbc81a&priceBeautifyAB=0


EDIT:Sad gledam na KP ovaj telefon kosta 380e,to je suluda cena,sobzirom da je 16:9,SD630..Za 360e trenutno moze da se kupi Nokia 7+ koja sisa i uzduz i popreko ovaj Sony..Precenjen telefon,klasika za Sony,samo znaju da nabijaju sami sebi cenu.
Za mene 16:9 nije mana, nego bolji izbor. Ne volim ove nove uzane telefone, to je samo caka i pomodarstvo koje je uzelo previše maha i sad nema nazad, svi moraju da prave takve telefone. Procesorska snaga je na strani N7plus, a mislim da je i kamera nešto bolja. Zna li se da li će neko od ovih naših derikoža.. pardon, provajdera da uveze N7plus. Verovatno će mu duplirati cenu, ali ja keš nemam.

Ne bih previše kritikovao Sony, mada mesta za kritiku ima itekako. Meni je xa1 odličan fon, ali vuku me bolja kamera i brži procesor. Pogled na njegov veliki, prostrani ekran lek je za oči i dušu. Naročito ako se igraju pinball i slične igre sa mnogo detalja. Ipak, dobro bi mi došao i čitač otisaka prstiju. Imao sam ga na Honoru 8 i to je bila stvar na koju sam se brzo navikao. Zato i razmišljam o xa2 ultra.



Sent from my G3221 using Tapatalk
 
Koliko znam MTS ima u ponudi N7+.Takodje pogledaj modele od Xiaomija,RN5(redmi5+),A2(6x),takodje imaju prostrane ekrane a dosta su jeftiniji od Sony XA2 ultre..Ipak je preskup telefon a ne nudi nista narucito za te pare.Pogledaj i MAX 2,veliki ekran kao sto hoces kao i 16:9,dobar procesor,dobra kamera a nije skup,215-220e na KP.
 
Koliko znam MTS ima u ponudi N7+.Takodje pogledaj modele od Xiaomija,RN5(redmi5+),A2(6x),takodje imaju prostrane ekrane a dosta su jeftiniji od Sony XA2 ultre..Ipak je preskup telefon a ne nudi nista narucito za te pare.Pogledaj i MAX 2,veliki ekran kao sto hoces kao i 16:9,dobar procesor,dobra kamera a nije skup,215-220e na KP.
Hvala.

Sent from my G3221 using Tapatalk
 
Kupljen juče XA2 uz ugovor u Telenoru. Dizajn izvanredan (po mom ukusu), nešto je deblji i solidno težak. Prednju stranu pokriva staklo, dok su gornja i donja od metala, a bočne i zadnja strana plastika. Zbog tankih bočnih okvira ekran izuzetno lepo izgleda kada se gledaju slike ili video. Kvalitet prikaza je dobar, ne baš kao OLED, ali nije ni mnogo lošiji od njega. Senzor otiska prsta radi ok, prednja kamera ima i opciju za širi ugao (mislim da je 120 stepeni) pa ko voli selfije... Glavna kamera solidna, za svakodnevnu upotrebu. Zvučnik je solidan. O bateriji za sad ne bih. U pakovanju dolazi punjač od 1.5 A, ali kako sam shvatio može da je kupi i jači.
 
Cackao sam malo XA2 skoro, neki plavkasti, prelijep telefon, ja sam koristio XA1 ULTRA, bio sam veoma zadovoljan svime, kamera mnogo bolja nego na Z3 koju koristim. Jedina mana jako mala baterija. U odnosu na XA i XA1seriju, XA2 je tu puno jaca, XA i XA1 2300mAh svega, XA i XA1 ULTRA 2700mAh, dok XA2/ULTRA imaju 3300 i 3580 mAh cak. Plus sad je SD umjesto Mediatek-a, znaci nesto brzi, steldljiviji a vjerovatno i bolja podrska.
Samo uzivaj. Nek te dobro sluzi.
 
Mala ispravka, i bočne strane su od metala. Baterija može da izgura do dva dana uz umerenu upotrebu. Juče odrađena dva apdejta. Za sad bez problema. Savetujem obavezno neku masku, imam utisak da bi se staklo zbog mase i oštrih uglova razletelo u milion delova usled pada.
Inače sam na xa2 prešao sa m4 koji je pokretan sd615. Razlika između sd630 i sd615 u realnom radu je osetno. Razlika je i u znatno bržem Wi-Fi i lte modulu. Ako me bude služio kao i prethodni SE i Sony modeli biće odlično.
 
Nazad
Vrh Dno