Šta je novo?

Creative X-Fi extreme audio

TeCHNiCS_

Slavan
Učlanjen(a)
23.10.2006
Poruke
441
Poena
320
pozdrav. sklopih neki komp sa plocom asus p5k pro na kojoj nece da udje dzek od zvucnika do kraja, kao da ima nesto zaglavnjeno... i onda nabavih ovu zvucnu kartu https://static.kupindoslike.com/Creative-Sound-Blaster-X-Fi-Xtreme-7-1_slika_L_66081227.jpg

Creative X-Fi extreme audio

...drivere instalira regularno, u win-u onaj zeleni ekvilajzer djuska normalno, sve izgleda kao da sve savrseno radi... ali nema zvuk.

imam win 7 64bit

update-ovao drivere, brisao, disejblovao... probao 100 stvari... i dalje nista. jel imao neko problem ovakvog tipa ili zna kako da se resim muka? drndam se ceo dan.


Srecan Bozic i hvala na pomoci :)
 
isključi integrisanu zvučnu u biosu
pogledaj koji ti je podrazumevani uređaj za reprodukciju (u donjem desnom uglu, na zvučniku)
ili izaberi novu zvučnu kao output u plejeru preko kog puštaš muziku
 
iskljucio u biosu integrusu... isto

x-fi.jpg


buni me ovo No Jack information available. sto ne pise da treba u zelenu da ide?
 
Poslednja izmena:
iskljucio u biosu integrusu... isto

Pogledajte prilog 243900


buni me ovo No Jack information available. sto ne pise da treba u zelenu da ide?

Idi u creative console launchcer i prebaci na 4/4.1 zvucnike,a zatim ukljuci cmss 3d na stereo surround i prebaci na crni dzek zvucne karte.Ako to radi znaci da je zeleni falican.
 
nemam crni dzek na X-Fi kartici. Na linku u prvom post-u se vidi koja kartica je u pitanju. Hvala svakako


edit: front audio panel sam iskljucio iz ploce i bocnuo u zvucnu karticu... ni tu nema zvuk
 
Poslednja izmena:
nemam crni dzek na X-Fi kartici. Na linku u prvom post-u se vidi koja kartica je u pitanju. Hvala svakako


edit: front audio panel sam iskljucio iz ploce i bocnuo u zvucnu karticu... ni tu nema zvuk
Stavi na sivi dzek.
 
Kolega se šali, praznik je. Ne slušaj ga nikako.

XtremeAudio uopšte nije x-fi kartica, jer nema isti čip (dsp).

Deinstaliraj drajvere koje imaš (koristi driver sweeper ili revo uninstaller) i instaliraj ove
https://danielkawakami.blogspot.rs/2014/08/p17x-series-support-pack-30-audigy.html

U windows kontrol panelu, pod sound options / playback devices , izaberi Creative X-Fi Xtremeaudio kao default playback device.

3.5mm Stereo kabl bodi isključivo u izlaz Line Out 1.
29-102-007_1.jpg


Ako neće, promeni PCI slot na ploči, zbog mogućeg IRQ konflikta.
Ako ni to neće, kartica je pokvarena
 
Poslednja izmena:
@kokan: uradih sve sto si rekao... i dalje nema zvuk. na kraju sam lemilicom sa zadnje strane svaki lem od kondenzatora prelemio, i nista. kanta joj ne gine. hvala vam svima
 
Ima i B opcija- nadam se da si instalirao Realtek softver za integrisanu zvučnu.

Ako jesi- možeš da svakom posebnom 3.5mm džeku dodeliš funkciju line-outa OSIM mikrofonskom (roze, tj pink).
Znači, u roze ne bodi.

Daklem, instaliraj drajver. Restartuj. Ubodi zvučnjake u plavi (line in) izaći će dijalog, izaberi front out.
Proveri da je audio mod 2ch, a ne 5.1ch. Gotov poso
 
Poslednja izmena:
Kao prvo regulisi tu integrisanu, ako kazes da dzek nece da udje do kraja verovatno je prespojilo nesto i sad zvuk dobiti neces.
Imao slican problem sa laptopom, pukao 3.5mm dzek prespojio i na regularnim zvucnicima nema tona.
Morao sam da ga odstranim...
 
@kokan: ako imas viska vremena i team view-er, radmin ili sta vec... rad sam da ti dam sifru pa da probas da namestis. castim pivo/pljeku/stagod ako uspes.


@respawn: isto se desava i u drugoj maticnoj sa ispravnom integrisanom zvucnom.
 
Sta god da uradim, uvek mi pise No Jack Information Available, dok za integrisanu zvucnu pise regularno koji je koji jack i detektuje ga
 
Izaberi integrisanu zvučnu kao default playback device. Izvuci sve 3.5mm bananice iz nje.
Ubodi zvučnike u plavi (levi) džek. Izaći će pop-up dijalog.
Pitanje "what device did you plug in?" i biće štikliran "line-in" jer je to default za taj džek.
Odštikliraj line-in, i štikliraj "front speakers" "line out" kako već stoji...
 
Nazad
Vrh Dno