Šta je novo?

Uparivanje DDR3

louderick

Slavan
Učlanjen(a)
10.04.2008
Poruke
210
Poena
320
pozdrav!

uz procesor procesor INTEL i7-4790K 4.0GHz 8MB LGA1150 i plocu: ASUS MB - SOCKET 1150 - SABERTOOTH Z97 MARK, memoriju KINGSTON 16GB (2x8GB) 1866MHz DDR3 HyperX Savage HX318C9SRK2/16
https://www.kingston.com/dataSheets/HX318C9SRK2_16.pdf

upario bih i ovaj KIT od dve stanglice:
HYPER X BEAST 2x8GB KHX18C9T3K2_8X https://www.kingston.com/datasheets/KHX18C9T3K2_8X.pdf....

trenutno mi savage radi na 1600mhz AUTO bios podesavanja- postoje razna XMP podesavanja, ali ja to nisam nista dirao, niti se razumem...
pitanje je, da li ce se slagati 2 stangle HYPER X SAVAGEA sa 2 stangle HYPER X BEASTA? savage je CL9.... a beast....?
komp se profesionalno koristi, after effects, izrabljivanje maksimalno rama i svega drugog.....
molim za misljenje i pomoc...
memorije na trzistu nema, pa mi je ovo jedina varijanta za prosirenje RAM-a... na koliko da furam svu tu memoriju ako se uklapaju?
 
Poslednja izmena:
komp se profesionalno koristi, after effects, izrabljivanje maksimalno rama i svega drugog.....
molim za misljenje i pomoc...
memorije na trzistu nema, pa mi je ovo jedina varijanta za prosirenje RAM-a... na koliko da furam svu tu memoriju ako se uklapaju?
Moje misljenje je da ne treba eksperimentisati sa razlicitim modulima, pogotovo ne na kompjuteru koji se koristi u profesionalne svrhe, jer potencijalno mozes izgubiti mnogo vremena i zivaca.

Niko ne moze da ti garantuje da ce sve to raditi bez problema, ali ako se ta kombinacija komponenti medjusobno podnosi, sva memorija ce ti raditi na brzini najsporije koju imas.

Pretrazi i oglase - mozda bi mogao da prodas ili menjas tu tvoju memoriju i uzmes 4 istih stapova od 8GB.
 
nestasica memorije....... ne znam sta da radim da bi dopunio ram...........
 
Velika je sansa da ce raditi.

Podesis CL na 9(oba rama su CL9), brzinu na 1600MHz, DRAM napon na 1.65V i ako nece resetuj bios, odradi update biosa i probaj opet isto.
 
Taj Beast po XMP profilu trazi 1.65V za 1600MHz.

Nista nece faliti Savage-u na 1.65V.
 
potpitanje: da li mogu da dignem moj Savage na 1866mhz? a da ne diram procesor klok, i kako se to radi? sad je ram na 1600mhz....
 
Odes u bios i ukljucis adekvatan XMP profil, ili samo podignes klok na 1866, pa po potrebi podizes napon/latencije.
 
Ne idi na xmp. Svi xmp kingston moduli koje sam video rade na 1.5v, bez obzira što xmp profil deklariše 1.65

Prvo stavi samo sporiji kit (više latencije i veći potrebaj napon) i ram podesi na auto. Ploča će postaviti 1600 mhz i 1.5v.
Izvrti par testova. Nakon toga ubaci i brži kit. Ram je takođe na auto. Finito.
 
ljudi, hvala na pomoci, ali nesto mi se vise ne kombinuje sve ovo..... sacekacu, pa i koji mesec, da nadjem istu memoriju.....
 
I da nadjes istu niko ne garantuje da ce raditi.
 
Zato sto mozda nisu isti memorijski cipovi.
 
Zato sto mozda nisu isti memorijski cipovi.

da.... novije serije su malo drugacije.... rekao mi je to jedan prodavac racunara.... isti model, ali je drugacija gustina..... ali to ne pogadja moj procesor i plocu, vec neke starije modele... naravno, probati pre placanja... :)
 
Ne tripuj se. 99.99999999 posto je šansa da će raditi isto kao 4 identična. Stavi slobodno.
 
@louderick, da li se ispostavilo da je kompatibilan ?
 
Ja imam različite potpuno memorije i ako znaš kako moguće ih je lako upariti ovako.
 
I ja sam "laik".:-devil-: Nije ni mene niko učio "pokušaj i error". Prva stvar je da sva memorija sma po sebi bude kompatibilna sa pločom ostalo je igra. Osnovni princip je da će sve memorije raditi po naj sporijoj memoriji. Ništa XMP već sve mora ručno u biosu. Ako voltaža ne prelazi granice zadatog ne možeš pogrešiti. Sistem će biti nestabilan i posle restarta bios će sam vratiti zadate parametre ili stisneš Clear CMOS. Nema štete. Znači postavi se svi parametri (latence) i voltaža po naj sporijoj memoriji i odatle se posle šteluje. Ako ti naj sporija memorija radi na 1600mhz teško je očekivati da će ti raditi na 1866mhz. Zavisi od kvaliteta memorije znači more ali i ne more. Treba otpustiti latencije (da budu kao od one brže koju si stavio) dodati mali voltaže ako treba mora se probati na licu mesta. Zavisi i od biosa kakve su mogućnosti za podešavanje. Znači vuk mora biti sit i ovce na broju. To je zanat koji moraš naučiti pre ili kasnije. Kupio sam prvo 2x4GB memorije Patriot na 2000Mhz 1,65V pa je bilo malo iduće godine došla je druga memorija 2x8GB Kingston od 1866mhz 1.5V nema više ništa isto. Slike ti pokazuju kako se to radi. Srećno. ;)
 
Moj kombo i radi:
 

Prilozi

  • 1.JPG
    1.JPG
    39 KB · Pregleda: 70
  • 2.JPG
    2.JPG
    21.8 KB · Pregleda: 142
+ intel ima bolji IMC od AMD-a, pogotovo izrazeno kod DDR3.
 
Da li uzet jedan stap 8 gb ddr4 na 3000mhz(G.SKILL 8GB Aegis DDR4 3000MHz CL16 ) ili 2x4 na 2400mhz ? cpu AMD Ryzen 5 1400 3.20GHz
 
Ako ploca ima 2 slota za ram uzeti 1x8GB, a ako ima 4 onda svejedno.

A brzina ti je realno zanemarljiva.
 
Ploca ima 4 slota, Ako su 2x4 radice u dual chanelu ,stoga mislim da je to bolja varijanta nego 1x8 gb ? Ispravite me ako gresim
 
Nazad
Vrh Dno