Šta je novo?

2.1 zvucnici za PC

el_patron

Slavan
Učlanjen(a)
22.08.2009
Poruke
3,362
Poena
365
Moja oprema  
CPU & Cooler
Ryzen 5600 + Arctic Freezer 34 eSports
Matična ploča
MSI Tomahawk MAX
RAM
Kingston Fury Beast RGB 2x16GB
GPU
Sapphire 6650XT Nitro+
Storage
Kingston A2000/Transcend 230s/HDD 500GB
Zvuk
Microlab M660BT + Steel Series Arctis 7+ Wireless
PSU
Asus Rog Strix Gold 750w
Kućište
Be Quiet Pure Base 500FX
Monitor
BenQ Mobiuz EX2710S
Miš & tastatura
HyperX Pulsefire Dart Wireless+ HyperX Alloy Origins Red Linear
Mobilni telefon
iPhone 13 mini 128gb
Pametni uređaji
Xiaomi 3C
Pristup internetu
  1. Optički internet
Razmisljam da uzmem nove zvucnike pa me zanima sta je trenutno best buy.

Zvucnici bi isli na maticnu jer sam prodao Xonar DX (sada se kajem zbog toga, al krastavac).

Ranije sam citao da je Microlab dobar izbor kao i Altec Leasing pa me zanima kakvi su u odnosu na Logitech zvucnike?

Dao bih do 100eur. Mogu cak i polovni ako su u dobrom stanju i u garanciji.
 
Poslednja izmena:
Novi - Microlab FC330 ili M800 - ovi sa slike, ne oni drugi koji su stariji, i polovna Audigy 2 ZS ili Xonar DS(X)/D1.

Altec novih nema pošto su prsli, od polovnih može ATP3 ako nije odvaljena cena i ako je sve u redu sa njima.

Od Logitech-a možda polovni Z2300.

Ali obavezno opet uzmi neku zvučnu, na integrisanoj nijedan navedeni komplet neće pružiti šta može.
 
Poslednja izmena:
Sadašnji Alteci nemaju veze sa starima, ja to ne bih razmatrao. Ne mora da znači da su loši i da im nešto fali, ali na ono "Altec" garant ide ~50% cene.

Novi Logitech su valjda OK, ali sačekaj još neko mišljenje, ne pratim njih toliko, i proguglaj malo.

DG završava posao, mada je ipak nešto ispod drugih Xonar-a. Ja bih uzeo D1 što je DX za PCI slot i M800/FC330.
 
Aha, nisam znao da se proneio kvalitet kod Altec-a. Ako neko ima iskustva sa ovim novim modelima, neka podeli ovde.

Svakako cu uzeti neku zvucnu ali su mi zvucnici primarni. Prezivecu dok ne uzmem zvucnu jer sam trenutno na ovome:

$_86.JPG


Stavicu u uzi izbor ove Microlab M800 i potrazicu na netu razliku izmedju DG/D1 i DX pa cu videti mi najvise odgovara. Svakako bih voleo da cujem misljenje o novim Logitech modelima.

Vidim na netu da se dosta preporucuje Bose Companion 2 series III ali su kod nas dosta skuplji.
 
Poslednja izmena:
D1 je karta više klase i daje bolji zvuk overall, jedina prednost DG-a je pojačalo za slušalice kome treba ... Za 10e razlike D1 je pametniji izbor, uklapa ti se u ukupan budžet a to kupuješ jednom za narednih nekoliko godina kako to obično bude ...

Napolju se pored tih Bose preporučuju i Klipsch ProMedia 2.1, ali to je kod nas nedostupno.
EDIT: Companion 2 ne vrede tih para ni napolju koliko vidim ... Companion 3 je već ozbiljniji.

Nisi zadovoljan tom mini linijom? Jel ti bio povezan DX?
 
Poslednja izmena:
Bila je povezana na DX i dosta je bolje zvucala nego sad ali je bas prenaglasen i ne postoji nacin da ga smanjim ili ne znam to da uradim. Cak sam koristio opciju na DX Xonar Audio Center koja se zove Flex Bass i nije dalo neke rezultate.

Tipa gledam film i krece neka scena, prozori se tresu od basa, a ostali tonovi se jedva cuju. Onda moram da smanjim da ne probudim pola zgrade i ne cujem lepo ostale tonove i dijalog u filmu i to mi najvise smeta.
 
Pretpostavljam da ovi "Super Sound EQ" i "Preset EQ" tasteri ne pomažu mnogo?

https://www.manualslib.com/manual/117595/Panasonic-Sc-Ak220.html?page=10#manual

Super Sound EQ pojaca bass zajedno sa zvukom tako da to bukvalno sluzi sa boostovanje zvuka i ne radi posao. Preset EQ menja modove izmedju heavy, live, soft itd i to uvek drzim na soft jer je tu bass najmanje izrazen.

EDIT: Sad menjam ove modove, mozda je najbolje da drzim na Clear, manje je izrazen bass.

@dzonihsv moze li to da se odradi na BS Player-u posto nemam MPC instaliran, gledam svep reko BS.
 
Poslednja izmena:
Ne koristim BSPlayer, ali ti mogu preporučiti MPCHC i MadVR kombinaciju za najbolji kvalitet slike u ovom trenutku (može se on još poboljšati sa raznim internim MadVR rendererima, ali za početak i default-no setovanje će ti biti dobro, uz ovo gore što linkovah).

https://wiki.mikejung.biz/Windows_8.1_MPC-HC_and_MadVR_Setup_Guide (isto je za 7/10-ku)
 
Poslednja izmena:
Odradicu to bas da proverim kakav ce biti kvalitet slike i zvuka.
 
Zamolio bih ako neko ima iskustva sa novom serijom Logitech ili Altec zvucnika da podeli svoje misljenje :D
 
Ja samo da napisem da na ATP3 nema neke razlike izmedju integrisane i xonar dg zvučne. Jedino što xonar ima malo jači izlaz za slušalice, tu se primeti razlika, na zvučnicima jok.
 
Ja pre neki dan uzeo Microlab M105R za 2000 (bio neki outlet fazon) zbog daljinskog i uopste reputacije i nisam se zeznuo, za svojih 10W RMS bas se glasno cuju, jedino sto su ubodeni u neki eksterni Sandberg USB adapter pa ne mogu bas da nastelujem equalizer ali za moj ukus su i vise nego dobri, sto je jos bitnije nema nikakvog zujanja ili sustanja u bilo kom momentu rada, na to sam bas osetljiv tako da je i kvalitet dobar.
 
Ma svakako necu uzimati BOSE, too expensive. Microlab sa prosle strane upada u uzi izbor, mada ako nadjem Z2300 u dobrom stanju, njih cu uzeti sigurno. Mislim da su bolji od ovih novih Logitech modela.
 
Nazad
Vrh Dno