Šta je novo?

MacBook Pro Late 2011 ne podize sistem?!?!?!

BenDoverMNE

Poštovan
Učlanjen(a)
21.08.2014
Poruke
578
Poena
70
Juce sam koristio normalno sasvim komp, prikacio na punjac, zadao restart jer mi nije htio ucitati Floor Plan na stranici www.homestyler.com (mozda nebitan podatak). Narednih 20-ak min nijesam bio uz komp ali kada sam se vratio, bio je na onom start up ekranu sa Apple logom i loading bar-om, ucitano bekih 3/5. Cekao sam medjutim nakon sto se ucitalo do kraja nije islo dalje. Na power sam ga ugasio upalio i nista. U disk recovery je sve ok. Mada, iako koristim ovaj racunar nekoliko godina (od kako je kupljen) nijesam se udubljivao u osx. Nista hardware-ski nije mijenjano. Prije desetak dana nedje je povukao posljednji updatw koji je prosao ok, High Sierra.

Sto bih mogao da pokusam? Imam jako puno fotografija na njemu i bas bi mi bilo zao da istanem bez istih...

Hvala svima sa dobronamjernim savjetima...
 
Ne pokušavaš da popraviš računar dok ne izvučeš podatke. Prvo probaj safe mode da izvučeš podatke. Ako to ne pomogne Usb minimum 8gb > recovery particija > instaliraš sistem na USB > boot sistem sa USB -a > izvuci podatke > reinstaliraj HDD. Ako ništa od toga ne pomogne, Novi disk, ako i to ne pomogne > servis
 
Pokusacu jutros da podignem u safe mode-u. Sinoc sam iz disk utility-a pokusao da reinstaliram sistem, sve prodje kako treba i stane na kraju kada treba da podigne sistem...
badbf57a27a31bf2f896507922497eb4.jpg
 
Novi disk?
 
Mozda se hard muci sa losim sektorima, mozes da probas "Verbose boot", pa slikaj tekst nakon sto prestane aktivnost. Nakon sto stisnes Power dugme, drzis zajedno <Command> + <V>.
 
Poslednja izmena:
Nije nista mijenjano od kako je kupljen kompjuter. Imam jedan eksterni hdd pa bih probao ovo sto si sugerisao, da na njega instaliram sistem... Nijesam to nikada radio na OSX pa sam bas nesiguran...
 
Nazad
Vrh Dno