Šta je novo?

Problem sa misem i tastaturom na Windows 10

InterpoL99

Poštovan
Učlanjen(a)
06.01.2018
Poruke
3
Poena
51
Pozdrav svima,

Naime suocavam se sa mnogo iritantnim problemom i strasnim jer ne mogu normalno da koristim racunar.
Mis i tastatura nakon nekog vremena od paljenja racunara polude.
Mis jednim klikom umesto jednog foldera otvara deset foldera, nece da otvara programe, jedan klik na ikonicu programa on otvara deset prozora od tog programa..
Tastatura za to vreme ne radi, ili rade samo par dugmica, ali uglavnom ne radi uopste.
Znaci ukratko polude odjednom.
Imam Windows 10, pre nekoliko nedelja sam instalirao neki poslednji update i pokvarilo mi se sve, grafika u igri je svakakve boje prikazivala kao da je crkla graficka, zvuka nema, losa rezolucija..
..onda sam vratio na prethodnu verziju Windows 10 gde sada sve radi normalno ali se pojavio taj problem.
Kada se to desi primoran sam da gasim i palim racunar i posle restarta ne stane taj problem, ali se nakon nekog vremena ponovo pojavi.
Ne znam sta vise da radim, probao sam sa resetovanjem BIOSa, ali nista, takodje sam reinstalirao posebno drajvere za mis i posebno za tastaturu, ali nista.
Nisam probao da reinstaliram sve drajvere u Device Manager -> Human Interface Drivers jer vidim da tamo ima drajvera od misa i tastature.
Na stranom forumu su mi rekli svasta, cak i da su neki fajlovi microsoft drajvera overwritten odnosno prepisani na postojece i da je zbog toga problem, ali ne znam resenje za to.
Takodje ne znam da li ima veze, ali drajveri za graficku karticu nece da se azuriraju jer tokom instalacije izbace greske, dole imate moje specifikacije ako nekom pomaze.
Stvarno mi treba resenje za ovo, ne znam kako polude tek tako mis i tastatura.

izIq6hZ.png

Hvala unapred na odgovorima.
 
Meni to liči na neki malware.
Da prostiš, možda ti je uleteo.......neki virusčić. :D

Sećam se slične stvari na Windows-u XP.
Probaj Malwarebytes....imaš i Free verziju pa mu baci SCAN.
Da li su miš i tastatura neka wireless.....ili su na starom dobrom USB/PS2 kablu? ;)
 
Poslednja izmena:
Da li su miš i tastatura USB ili PS/2?
Ja sam davno imao isti problem sa mišem - ispostavilo se da je PS/2 konektor pravio problem i umesto jednog klika opaljivao 20tak... (ne znam da li je bio problem kontakt ili nešto drugo)...
Sve u svemu - priključio sam USB miša i problem se rešio.
Ako koristiš USB miša, probaj da ga povežeš na drugi neki drugi USB.
 
Da bi isključio bilo kakav hardverski problem, kao i uvek zgodna je bilo koja verzija live Linux-a (DVD, USB).

Kod miševa vremenom redovno otkaže levi mikrosvič, naročito kod izuzetno jeftinih modela. Druga stvar, usled čestog savijanja, dešava se da žice gube kontakt ili se čak i dodiruju kod izuzetno loših PS/2 kablova (problem loše izolacije), pa tastatura ili ne radi ili se ponaša prilično bizarno uz ponekad konstantno resetovanje.
 
Da bi isključio bilo kakav hardverski problem, kao i uvek zgodna je bilo koja verzija live Linux-a (DVD, USB).

Kod miševa vremenom redovno otkaže levi mikrosvič, naročito kod izuzetno jeftinih modela. Druga stvar, usled čestog savijanja, dešava se da žice gube kontakt ili se čak i dodiruju kod izuzetno loših PS/2 kablova (problem loše izolacije), pa tastatura ili ne radi ili se ponaša prilično bizarno uz ponekad konstantno resetovanje.


E za ovo moram da te zevzečim!

U zadnjih nekoliko godina, kupujem miševe....i to onako....kad mi dosadi pod rukom.
Svaki moj miš je bio Genius.....od između 450 dinara do 800 dinara.

Nijedan nije crkao, pohabaju se one gumice dole....a i dosadi mi izgled "pacova". ;) ;) ;)


Što se tiče mogućeg rešenja, da u pravu si.
Ali da isključimo crkavanje...za sada....možda je software-ski problem.
 
Imao sam do sada 3 slučaja da se USB port zaglupljuje i rešenje je da se komp potpuno isključi iz struje na 30 sec i onda ponovo uključi. Znači isključi na prekidaču napajanja ili iz zida, otkači sve kablove, sačekaju malo i poveži sve i onda probaj.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
S obzirom da ti se procesor kuva na 75C, i ja bih se kladio na malware.
 
Nazad
Vrh Dno