Šta je novo?

LG V20 ili Samsung S7 ili nesto trece

dante bg

Cenjen
Učlanjen(a)
04.03.2012
Poruke
397
Poena
169
Dvoumim se izmedju ova dva telefona ali je dobrodosao svaki predlog u cenovnom rangu do 400e ili nesto preko. Zaobisao bih Huawei i ostale kineze.
Prioritet br. 1 je kamera. Na drugom mestu je stabilnost u radu i os(kesiranje i sl.) a na trecem velicina ekrana(pozeljno sto veci).Baterija i vrsta ekrana led/lcd, zvuk nisu od znacaja.
Kod V20 me odbija to sto kamera i nije neka, trenutno koristim G4 i ne bih da uzmem nesto isto ili losije. Kod S7 je problem buđwizz, kamera kod slikanja kako kad, i donekle velicina.
 
A S7 edge?
 
I od mene glas za s7 edge obzirom da kažeš da ti je bitan veći ekran. Takođe, mislim da možeš i Lg G6 naći za te novce, ako ti ne smeta nedostatak led notifikacija.

Iako reče da ne bi huawei, uzmi ipak u razmatranje Mate 9...dobra kamera, autonomija, velik ekran, stereo zvuk, ic port.



Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Kamera kod V20 je ok ako instaliraš gcam sa hdr+, evo sad izlaze verzije i sa portrait modom sa novih pixela, zaista fenomenalno radi(za zadnju kameru samo još uvek doduše).
Mada sve u svemu, S7 ipak ima bolju kameru.

Imao sam istu dilemu, na kraju sam uzeo v20. Od S7 me odbio mali ekran, od S7E zakrivljeni ekran. Od G6 1/3'' primarna kamera u 2017. itd.

E da, ne znam kako je kod ostalih v20, ali ja sam imao probleme sa image retention-om(to ti je ono kad ostaju duhovi po ekranu, kao burn-in ali kratkotrajno) što me jako, jako nerviralo. Ipak se da rešiti vrlo lako, ali moraš da imaš custom kernel, tj treba root.
Tako da eto, čisto da znaš ako ne želiš da se baviš tim stvarima, ja opet prvo što uradim na telefonu kad ga kupim to je da odradim root..

Sent from my LG-H990 using Tapatalk
 
Hvala na predlozima ☺
S7 edge nisam naveo upravo zbog tog zakrivljenog ekrana. Ispada mi telefon s vremena na vreme i ove silikonske obloge odlicno stite, za edge vec nisam siguran.
Baci cu pogled i na Mate 9 i G6,
 
Ja sam uzeo običan S7 zbog toga što nisma hteo zakrivljen ekran i kako bi ceo ekran mogao da pokrijem folijom, kad i on ima neki 2.5 blago zakrivljeni pa staklo ne može lepo da nalegne. Čekam sad foliju sa Alija koja paše na zakrivljeni ekran. Sad vidim da na Aliju imaju folije i za Edge pa kontam da sam se zeznuo. Edge je prelep fon i ima dovoljno veliki ekran. Moj glas njemu. A maskice i folije juri preko Alija.
 
Meni je Samsung zakon zbog jedne proste stvari. Kad hoću da slikam, uključim kameru i slikam. Nikakva podešavanja. Najbolja automatika.
 
skoro svaka kamera će ok raditi u auto modu kad je dobro svetlo i lep dan...kad su malo lošiji uslovi za slikanje svuda mora da se nešto ručno podešava, to važi i za ozbiljne kamere...a za kamere u telefonima još više...
 
Moj S7 ubija kako radi u svim uslovima. Drugov S8 jos bolji. Probao danas HTC U11 i nema bolju kameru od S7 a kamoli od S8. Probao i na Huawei Mate 10 Lite. Isto ni prineti S7.

V20 nisam probao ali po komentarima u threadu na forumu, a koji sam pratio jer sam isto bio zagrejan za V20, ima kameru na kojoj automatika nije jača strana.
 
skoro svaka kamera će ok raditi u auto modu kad je dobro svetlo i lep dan...kad su malo lošiji uslovi za slikanje svuda mora da se nešto ručno podešava, to važi i za ozbiljne kamere...a za kamere u telefonima još više...

Šta ćeš ručno da podešavaš :D Dužinu ekspozicije ili otvor blende :d
 
Samo :(
 
Nazad
Vrh Dno