Šta je novo?

Realtek HD Audio i problem sa zadnjim zvucnicima

snow381white

Poštovan
Učlanjen(a)
21.12.2016
Poruke
161
Poena
70
Imam 5.1 sistem Genius (onaj sa satro drvenim kutijama). Juce ga prikacim na integrisanu zvucnu kartu (7.1) na Gigabyte ploci, sledeci logiku: zeleni dzek u zelenu rupu, crni dzek u crnu rupu, zuti dzek u zutu rupu. Problem je sto zadnji zvucnici ne rade kako treba. Zvuk (muzika i sumovi) je distorziran, a glasovi zvuce kao iz bureta. I naravno sve se to jedva cuje i to jedino ako na vuferu odvrnem "surround" do kraja. Utoliko vise je zbunjujuce jer sam u Realtek HD Audio Manager iskljucila surround, mada i kad je ukljucen isto je. Problem se javlja i sa mp3 fajlovima u Winamp-u i kad pustim neki video u PotPlayer-u ili MPC-HC.

Taj audio manager nudi bas malo opcija i sta god da izaberem, problem ostaje. Probala sam da apdejtujem drajver ali mi izbaci poruku da imam poslednju verziju drajvera. Cekirala sam "Disable all sound effects" i opet nista.

Do juce je sve radilo kako treba na nekoj ubogoj integrusi, na racunaru starom skoro 15 godina i pod Windows XP.
 
Poznat mi je sistem i problem koji ide sa njim, fora je da ubacujes jedan po jedan dzek i da u menageru
kada izbaci potvrdis sta zelis da taj kanal reprodukuje.
 
Ne pomaze to kod ovog sistema, sve ti on sam popuni ali ne dobijas na svima zvuk.
Ili rade jedno vreme i samo puknu drajveri distorzija i ovo sto je postavljac teme napisao.
Drugaru sam namestao ovaj sistem inace je prilicno mator.
Evo naso sam covek je sve lepo objasnio, ako treba odgledaj sva 4 videa ima par detalja na koje treba obratiti paznju.
https://www.youtube.com/watch?v=RZ9jVVy5VRw
 
Hvala na odgovorima. Ukljucen je "speaker fill", prikljucivala sam i jedan po jedan dzek, audio manager svakako izbaci onaj prozor i trazi da izaberes sta je prikljuceno.

Problem je delimicno resen tako sto sam u konfiguraciji zvucnika u Control Panel smanjila ton na prednjim i centralnom a pojacala do kraja na zadnjim. Muzika se cuje daleko jasnije, dok glas je glas i dalje u dubini i tek s vremena na vreme probije. Kopala sam po netu, i videla po pisanjima na "tomshardware" i MS sajtu da ljudi imaju takav ili slican problem bez obzira na maticnu plocu, zvucnu kartu, sound sistem i nacin na koji je povezan sa kompom. Jednostavno Windows 10 ima neki feler koji nisu zainteresovani da isprave i tako vec skoro 3 godine.
 
Koja je ploca tacno u pitanju?
Probaj da skines starije drajvere za tu Realtek zvucnu za windows 7 naprimer.
Najbolje bi bilo da ta zvucna podrzava XP skinuti drajvere za njega.
Znam da sam nalazio neke na kojima je to radilo ima par godina tome.
I njemu je radilo na XP, posle kada je presao na win7 i na dalje imao je taj problem.
Ima veze sa drajverima ne sa OS, taj sistem je pravljen davno 2005-e.
 
Poslednja izmena:
Ploca je Gigabyte GA-B250-HD3P. Zvucna je integrisana. Sinoc sam obrisala drajver i skinula sa Gigabyte sajta, bile su neke dve verzije, ja sam odabrala onaj noviji. Posto pise da ploca podrzava samo W10 kad je uparena sa procesorom sedme generacije (kakav ja imam), a zvucna je integrisana, logicno je da nema drajvere za W7/8/XP.

Ne vidim kakve veze ima godina proizvodnje zvucnika. Jedno je kad nesto zastari u smislu da nema odgovarajuce prikljucke, jer se koriste neki novi standardi i slicno. Masovno se zale i ljudi sa sistemima novijeg datuma i iz mnogo viseg cenovnog ranga, a Microsoft kulria. Mrzi me da sad skidam neku Linux distribuciju i isprobavam, ali oni koji koriste kazu da pod Linuxom radi kako treba, tako da se moze iskljuciti i mogucnost da stariji sound sistemi nisu kompatibilni sa novijim plocama.

Da sam znala uzela bih neki externi hdd ili jeftiniji server i polovan mac mini. Sta mi znaci novi pc kad W10 trokira, a ne mogu da instaliram neki stariji os.
 
Poslednja izmena:
Rade na W7. Provereno. I to bez XP drajvera. Za W8 ne znam. Sinoc sam sa Realtek sajta skinula ALC892 (nije pisalo za koji je os) i samo mi je deinstalirao postojece drajvere, a nije hteo da se instalira. Tako da se ne bih upustala u avanturu sa drajverima za XP i to jos sa neke obskurne ceske verzije sajta. Hvala u svakom slucaju. Neka tandrcu ovako do nekih srecnijih vremena. Bar mi sad radi svih pet zvucnika na yt, za utehu.
 
Prvobitni link je vodio ka nekom realtek.cz sajtu, pa je post kasnije izmenjen. Ali nema veze. Posto sam bila dosadna, resila sam da te ispostujem, skinula sam instalaciju sa "drivers collection" sajta koja se pokrene ali onda izbaci poruku "Niti jedan program ovoga programskog paketa nije podrzan." Nece slonce u lonce. Hvala jos jednom, i izvinjavam se zbog problema u komunikaciji. Inace sam teska, a tek kad ne smem da jedem meso i pijem kafu sa mlekom :-devil-:
 
@snow381white Nemas ti problem sa 5.1 sitemom,nego sa Realtekom i njegovim softverom.Realtek generalno i vazi za tezak krs i na plocama od 500evra i to je vec generacijama zakljucno sa ovim novim alc1220.Kupi lepo neku plovnu x-fi ili xonar i resi se muka.
 
Snow381white Instaliraj windows 7, imam ga već godinama i preskočila sam osmicu i desetku. Takođe imam Genius 5.1 zvučnike, ne verujem da su isti kao tvoji, sve radi kako treba, jeste da imam zasebnu zvučnu ali probala sam i integrisanu na asusovoj matičnoj i sve šljaka kako treba s tim što je zvučna daleko bolja. U pitanju je relativno nov skylake build, a zvučnici su stari 10 godina.
 
@Zekovic
Probala sam i taj tvoj drajver. Instalirala sam ga bez problema, ali pnda nije hteo da mi se otvori audio manager, tako da sam ponovi instalirala onaj sa Gigabyte sajta.

@Sasa
Zasebna zvucna mi ne gine, ali imam pravilo da nikad ne kupujem polovne stvari. Odvajacu po 1k-2k dinara mesecno, pa cu valjda usparati do jeseni.

@Audiofilika
Bih, ali ne moze. Moja ploca podrzava samo W10 64bit sa procesorima sedme generacije. Inace W10 je zesce felerican i nekompatibilan sa mnogim programima, cak i novijim verzijama. Novi uTorrent mi se 3 puta skrsio, pa sam presla na 2.2.1 verziju. Tako da sam od besa dosla dotle da budem srecna sto uopste imam kakav takav zvuk. A i dobar je trip kad slusam Lanu Del Rej :D

Hvala svima na ukazanoj pomoci i savetima.
 
@Audiofilika
Bih, ali ne moze. Moja ploca podrzava samo W10 64bit sa procesorima sedme generacije. Inace W10 je zesce felerican i nekompatibilan sa mnogim programima, cak i novijim verzijama. Novi uTorrent mi se 3 puta skrsio, pa sam presla na 2.2.1 verziju. Tako da sam od besa dosla dotle da budem srecna sto uopste imam kakav takav zvuk. A i dobar je trip kad slusam Lanu Del Rej :D

Totalni fail po meni da ograniče korisnike na windows 10, najbagovitiji, konfuzni, liči mi više na android sa onim storeovima i iskačućim vestima, svaki update gori i gori. Gledaj neku Asus Xonar, prvo proveri koje slotove imaš dostupne na ploči. :D
 
Pozdrav, imam problem sa kucnim kinom, uzeo sam samsungovo kucno kino 5.1 ali mi samo prednja dva zvucnika rade. Stvar je u tom sto mi je laptop spojen na tv sa hdmi kablom i onda preko tva sve koristim laptop, onda sam probao sljedece dvije stvari: spojio sam kucno kino na tv crveni i crni dzek u izlaz za slusalice od tva-rade samo ta dva zvucnika, onda sam probao spojiti taj isti kabel samo umjesto u tv spojio sam u izlaz za slusalice u laptop i opet isto. stvar je i da u realteku ne mogu konfigurirati zvucnike, smo izlazi da ima stereo a ne 5.1 sistem, znate sta bi to moglo biti? jel se nesto mora narediti ili sta :S
 
Nazad
Vrh Dno