Šta je novo?

Xbox One S vs PS4

  • Začetnik teme pavloesk.
  • Datum pokretanja
P

pavloesk.

Guest
Uzimam mladjem bratu poklon pa sam odlucio da to bude konzola, nisam bas upucen u konzole i te mana/prednosti xbox/ps, uzecu u radnji pa sam naisao na ove modele Xbox One S 500gb i PS4 500gb, koju bi mi vi preporucili da uzmem, da li ima nekih velikih razlika izmedju njih?
 
Uzimam mladjem bratu poklon pa sam odlucio da to bude konzola, nisam bas upucen u konzole i te mana/prednosti xbox/ps, uzecu u radnji pa sam naisao na ove modele Xbox One S 500gb i PS4 500gb, koju bi mi vi preporucili da uzmem, da li ima nekih velikih razlika izmedju njih?

Nintendo Switch!
Može da je koristi i kao kućnu i kao prenosivu konzolu. Još je kod nas retka, pa će biti kul u društvu.
https://www.nintendo.com/switch/
 
Ne mogu da ti pomognem u vs delu, jer nemam PS, ali evo nekoliko misljenja o Xbox konzoli:

+/- xbox live gold pretplata (na cdkeys ~40$), potrebna za igranje online, za uzvrat se dobijaju 2 xbox one i 2 xbox360 igre mesecno + posebni popusti na kupovinu svakog utorka
+ ea access (29$, na cdkeys ~22$) - otkljucava vault sa igrama, medju kojima je brdo sportskih naslova + Mass effect + battlefield + dosta toga... Sjajna stvar kad se tek uzme konzola, da ima da se igra
+/- xbox game pass (9.99$ per month) kada se uplati, otkljucava se oko 100 igara, mada naslovi su za sada ok, ali nisu bas da vristis od srece. Halo, gears of war...
+++ backward compatibility - igranje igara sa xbox 360 i OG xbox. Fenomenalno.
+ konzola je fina za multimediju: dosta dobrih aplikacija (netflix, Hulu...), movies and tv store, uskoro i funkcionalan Kodi. Xbox one S ima ugradjen 4k blue ray plejer. Dosta streaming aplikacija (twitch, mixer)
+ hdmi pass through - povezes d3 ili sta vec na konzolu, pa kroz nju gledas tv. Meni korisno jer mogu da kontrolisem d3 dzojpedom. :D Ne petljam s daljinskim.
+ IR blaster - moze da se podesi da pali ostale uredjaje (TV, d3,audio...)
+/- groove: aplikacija za muziku, koja moze da pusta muziku sa lokala, ali i sa OneDrive foldera. Pusta muziku u background-u! Minus je jer su ukinuli Groove Music Pass
- 500gb storage, to se brzo popuni, pa mora i eksterni. Ja drzim dosta ea naslova (fifa, madden, ufc) + mortal + forza + witcher i to je vec puno
+ xbox rewards: iako nije van US/Canada, moj nalog je primarno podesen na US (zbog kupovine igara direktno sa store-a), pa mi rewards rade. Neke stvari moram preko VPN (kada claim-ujem nesto), ali sve nagrade koje dobijem mi se automatski pojave na xboxu. Do sada dobio ~25$ + neke igre. Dosta se dobija kao cash-back, nesto kroz achievmente... Zanimljivi su mesecni rewards by Samsung.
+ Dobra aplikacija za mobilni i pc. sluzi kao dobra pomoc pri koriscenju xboxa (tastatura, notifications, chat).
+ Moze da se strimuje na PC, cesto koristim kad zena zauzme TV. :)
+/- Dobar kontroler sa izmenjivim baterijama. Nisu kvaliteta kao xbox 360, na ponekim se pojavi ghost stick, kad krene sam od sebe da vuce u jednu stranu. Desavalo mi se na jednom kontroleru, sredjeno.
+/- socijalni deo xboxa. Mozes da upoznas ljude s kojima mozes da neobavezno igras i caskas. Opet, lako banuju, pa mora da se pazi, ali to je do coveka (deteta).
+ jaka zajednica na redditu. Dosta korisnih informacija

nadam se da je pomoglo.
 
Iako će većina ovde dati glas za PS4, baš zbog ekskluziva, koje su im stvarno vrhunske, moj glas ide za Xbox, jednostavno konzola mi prirasla srcu.
 
Opet, zavisi sta je prioritet...

Ako su sportske igre, ekskluzive nisu presudan faktor, posto iste izlaze za oba, a na xbox ima EA Accesss.

Svakako, ako je u pitanju klinja, koji tek ulazi u svet igara, mozda je Switch najbolja opcija, bar po meni...
 
Sportske igre su u principu prioritet, to sam primetio da igra najvise od svega, sto se tice pucacina gotovo da ih i ne igra, verujem onda da ce onda xbox biti najbolji izbor za njega, hvala na savetima svakako :).
 
Nazad
Vrh Dno