Šta je novo?

USB Flash i TV

vignjoslav

Cenjen
Učlanjen(a)
29.11.2011
Poruke
47
Poena
159
Kupio sam na snizenju TV Philips 43PUS6201/12, i podrzava 4k Ultra HD funkciju. Posto mi je lap top slab da potera neki 4k film, skinuo sam sa neta neki film i prebacio ga na USB Flash i na taj nacin pokusao da pokrenem film ali ne ide, jednostavno pise da nije prikopcan ni jedan USB uredjaj. Da li u opste radim stvar koja je moguca, i ako jeste na koji nacin da pogledam taj film?
 
Kad ubaciš fleš trebao bi tv da prepozna to. Tako je kod mene na Panasonicu.
 
Jednostavno nece, imam 3 usb porta nazad, i nece ni na jednom da ga prepozna. A kada u izvorima biram odakle cu sta da gledam, pored hdmi1, 2, 3 i ostalis cuda imam ponudjen usb, medjutim tu mi jednostavno ispise nema prikljucenih usb uredjaja. Mozda neko ima slicna iskustva, pa ce moci da pomogne.
 
Da li je fleska MBR ili GPT particiona sema , za tv mora MBR ,proveri preko EaseUS Partition Master.
 
Probaj i različite formate video fajlova. Probaj NTFS i FAT32.
 
Baš čudno da ga ne vidi i prijavi.

Evo da vidiš kako to izgleda kod mene. Odmah ga prijavi, pa medijski plejer

Cj6uHUam.jpg
kTbvDnwm.jpg
7kmMr80m.jpg
7duBtRjm.jpg
 
Uspelo je kada sam promenio file system na fat32. A kako je moguce da kopiram film tezak 17 gb na flash pa da ga onda pustim na tv-u?
 
Uspelo je kada sam promenio file system na fat32. A kako je moguce da kopiram film tezak 17 gb na flash pa da ga onda pustim na tv-u?
Probaj hoće li tv prepoznati ntfs fajl sistem. Ako hoće - problem rešen.

Послато са GT-I9300 уз помоћ Тапатока
 
Hoce, prepoznao je ntfs, ali je problem sada taj sto kada sam vratio flash u komp jednostavno nista se ne desava, kao da ga nisam ustekao ... A cuje se zvuk kada ga ubacim i izbacim iz kompa. A TV ga moze ocitati, ovo je zacarani krug :)

Ima ga u device manageru, ali ne radi
https://gyazo.com/6a022cbfb8e5299c63ada685d1170719
 
Poslednja izmena:
Uninstall-iraj ga u Device manager-u i restartuj Windows.
 
Pomogle je, sve radi, a slika je nestvarno dobra. :) Hvala svima na pomoci.
 
Nazad
Vrh Dno