Šta je novo?

Povezivanje UPS-s sa računarom

OldMan

Slavan
Učlanjen(a)
02.11.2005
Poruke
268
Poena
320
Moja oprema  
CPU & Cooler
I5 12400F & DEEPCOOL AG400
Matična ploča
ASUS TUF GAMING B760M-PLUS D4
RAM
2x16GB ddr4 3200 kingston fury beast
GPU
Gugabyte RTX 3060 windforce 12GB
Storage
SSD Silicon power 512GB + 2TB sata III
PSU
NZXT C650
Kućište
Lian li O11 air mini
Monitor
benq GW 2780
Miš & tastatura
genesys
Laptop
lenovo b50-45
Mobilni telefon
poco f3 8/256
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
  2. Mobilni internet
Imam UPS mustek PowerMust 800 Pro i hteo bih da ga povežem sa kompjuterom. UPS ima RS232 konektor a matična nema. Može li se povezati preko "USB to RS232" kabla, i da li ima razlike u tim kablovima pošto vidim da za neke je navedeno da imaju neki čip u sebi, a za neke nema podataka o čipu (da li to znači da su prosto samo odgovarajuće povezani kablom od RS232 do USB?)
A i cene su od 2 do 15 US$
 
Poslednja izmena:
Pojma nemam da li bi ti to funkcionisalo sa USB to RS232 kablom, a i zasto bi uopste hteo da povezes UPS sa kompjuterom? Radice UPS i bez toga da vidis ove podatke sa slike.

status.png
 
Kako zašto da poveže sa kompjuterom? Recimo da kompjuter ode u hibetnaciju kada je baterija pri kraju. Ako su nestanci struje do par minuta, onda nema potrebe. Za duže nestanke, kao da nemaš UPS. Naravno, pod uslovom da kompjuter koristiš za nešto što dugo traje: neka renderovanja, izračunavanja...
Mislim da će raditi sa Serial to USB adapterom. Ja isto imam Musteka, samo drugi model, 1050. On ima USB port, ali se u Device Manageru prijavljuje kao Serial to USB adapter, što znači da u osnovi on ima serijski port, pa interno vrši konverziju na USB.
Kod mene Windows ne prepoznaje prisustvo UPSa, pa ne može da se iskoristi Windowsov mehanizam za upravljanje, kao što to radi kod laptopova. Uz UPS je došao neki softver koji je izuzetno glomazan, a slabe mogućnosti ima. Skoro sam pronašao UPS Assistant, koji je odličan u svakom pogledu.
 
Rešen problem, ploča zapravo ima konektor, samo je bio potreban bracket, tako da sam povezao UPS serijskim kablom.
 
Nazad
Vrh Dno