Šta je novo?

Fotografije - 2018

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ono sto meni nije jasno je sto sam ubedjen da sam centralnom tackom centrirao na lice, ali hajde mozda se nesto zeznulo prilikom rekomponovanja, ali opet mi nije jasno da sam omasio fokus pa da je otisao negde iza onda bi i suknja i lice bili van fokusa, ali verovatno je toliko plitak dof pa zato. Radio sam portret posle samo gornje dela tela i f2.8 i druga je prica.
 
Mrdao si se a mozda i brzina spora, koja su ti podesavanja bila? Uvek okini vise puta, za svaki slucaj.

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk
 
Ako si radio recompose onda je zato, plitak je to dof za recompose..ovde deluje kao da je fokus na vrhu cipela zato lice nije u fokusu
 
Eksperimentisi malo i sa AF podesavanjima, mada i to je kompromis.

AF u single shot modu ti fiksira distancu izmedju tebe i onoga na sta fokusiras, pa cim mrdnes malo ili to ispred tebe mrdne malo sve ispadne iz fokusa, kad je nesto staticno, ovo je bolji izbor.

AF Continuous se trudi da odrzi fokus na tome sto fotkas i takvi mali pomeraji uglavnom budu neprimetni jer aparat se trudi da odrzi fokus na tome sto si fokusirao i kad radis rekompoziciju. Mada ima i on svoje mane, hoce da se "zezne" nekad aparat i da promasi ipak fokus, zato ti je jedino resenje za blizu 100% pouzdanosti vise fotki sa brzim refokusiranjem ili da se oslanjas da druge tacke (iskreno meni je ovo napinjanje jako).
 
Hm tacno je to, rekompompozicija+plitak dof, i ona sigurno nije u tih 2-3 sekunde bila potpuno mirna. Mozda bi AF C bio bolji izbor iako je skoro pa staticna slika, jer to "skoro" mi je upropastilo sliku koja je mogla biti solidna, mada sam svestan da je "prenatrpana". Cudo je sta sve primetis pri trecem, petom pogledu na sliku...
 
Poslednja izmena:
45262016174_aab9b7afc3_h.jpg


45262011234_093584353e_h.jpg


Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
E al tako odmah upadne u oci.[emoji3]
Hteo sam da uhvatim ceo kadar, da ima taj kao mracni smek..samo jos da je bila neka vrana.

Totalno je fejk, na prvi pogled neka lavkaftovska scena, vrana na grani vreba, u daljini se kroz maglu nazire ostatak sume, a u realnosti lepo vreme, sunce, zid od zgrade sa senkama...i golub.[emoji16]

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk
 
E pa nisi trebao da rušiš iluziju. :) Inače mi se sviđa tako vertikalna u originalu, ne bih ja tu ništa dirao.
 


Nikon D5600 70-300 AF-P VR
1/1600sec
F6
iso 2500
270mm
RAW
blagi crop+contrast...Snapseed
Sinoć SC Labudje Jezero :p
 
Nemoj u snapseed mnogo uništi kvalitet na export-u, lightroom za telefon ti mnogo bolji ako mora biti telefon.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Podesi Snapseed u settings "image sizing" i "Format i quality" pa nema gubljenja kvaliteta...u iPadu sredjujem fotke.
 
Ako ti tako kažeš.

72cf94d18bf33fc4bd76bdb2345c38b6.jpg
15909965918401ef8152983883d46874.jpg


Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Samo da razbijemo famu o Snapseed-u ;)
Ne znam šta im radiš Sava89 ali ne gubi se na kvalitetu ni malo :) bar kod mene na telefonu to nije slučaj:
Pre obrade:



Samo export:



Namerno sam na androidu to odradio isto je i na iPad-u
Naravno da posedujem sve aplikacije pomenute i te načičkane opcije mi ne trebaju... posebno ne da plaćam 5$ (Lr) mesečno da bih razvijao raw...
Snapseed je brza i prosta aplikacija koja odlično završava posao a besplatna je i nema gubljenja kvaliteta ;)
 
Ja ne kontam o kakvom kvalitetu se pricalo iznad .... jel moze neko da mi objasni? Kakva obrada na telefonu?


terajnazad.jpg
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno