Šta je novo?

Fotografije - 2018

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Sa jednim raw fajlom tesko da ces nesto uraditi. Uradi sa bar 3,pozeljno 5 sa razlicitim expozicijama pa probaj da napravis valjan hdr. Gcam isto to radi al bolji su rezultati manuelnim putem
 
Da da nisam ni mislio sa 1 raw, sa 1 raw nebi ni na A7iii ovo iščupao.

Na telefonu jedno 5 manuelnih u RAW sa 1EV promenama da liči na nešto.

Problem je što telefon ima užasan kvalitet posebno u RAW gde slika ne liči na apsolutno ništa "out of box"

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
da bi RAW došao do izražaja potreban je veći senzor...što se telefona tiče zezanje sa tim ima smisla jedino sa onim Panasonicom što je kao kamera
 
the_noble_art_of_boxing_by_czv91-dcm0o7w.jpg


Flickr: https://flic.kr/p/2aFzKjS
 
Savo, za početak, smanji malo fotografije koje kačiš. Nemaju svi 4K monitor sa 100% scalingom pa da im se vidi cela slika odjednom, nego mora da se skroluje.
Uostalom, po pravilima iz prvog posta slika koja se kači ne bi trebalo da prelazi 1024 piksela po dužoj strani kako bi svi mogli da vide celu sliku bez skrolovanja.
 
Savo, za početak, smanji malo fotografije koje kačiš. Nemaju svi 4K monitor sa 100% scalingom pa da im se vidi cela slika odjednom, nego mora da se skroluje.
Uostalom, po pravilima iz prvog posta slika koja se kači ne bi trebalo da prelazi 1024 piksela po dužoj strani kako bi svi mogli da vide celu sliku bez skrolovanja.
Nisam znao za to pravilo, preko telefona kačim gde vidim celu sliku bez skrolovanja pa mi tako nešto i nije padalo na pamet.
Inače ovo je 3cina veličine cele slike ...ako treba još da se seče...će da sečemo xD

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Okacis na flickr, pa share-ujes 1024 velicinu, mnogo lakse.
 
Dobar je senzor nego obrada skripi
 
Batali nove "stilove", vrati se na one stare ustaljene, proverene.
 
Dosadili mi, bacio sam se u eksperimentisanje. Sem toga baš ta obrada mi je jako dobro prošla na IG.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Kodak.[emoji41]

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk
 
Pa gde ste bre drugari :D

Evo jednog vencanja sto sam radio pre dve nedelje. Bice ih jos... Imam jedno pitanjce, kad fotkate svadbu ili kad gledate fotke sa svadbe na kojoj ste bili, sta vam je bitnije, momenat ili tehnicki aspekat fotografije? Dok razmisljate o tome, bacite pogled na fotke, topla preporuka da preko linka pogledate album sa vencanja koji sam sveo sa 400+ fotki na nekih 40tak meni drazih.

https://flic.kr/s/aHskJ94xbE

Stavicu par komada i ovde

1.
MIC01840 by Dejan Stanic, on Flickr

2.
MIC01952 by Dejan Stanic, on Flickr

3.
MIC02388 by Dejan Stanic, on Flickr

4.
MIC03065 by Dejan Stanic, on Flickr

5.
MIC03133 by Dejan Stanic, on Flickr

6.
MIC03152 by Dejan Stanic, on Flickr

7.
MIC03305 by Dejan Stanic, on Flickr
 
Pa gde ste bre drugari :D

Evo jednog vencanja sto sam radio pre dve nedelje. Bice ih jos... Imam jedno pitanjce, kad fotkate svadbu ili kad gledate fotke sa svadbe na kojoj ste bili, sta vam je bitnije, momenat ili tehnicki aspekat fotografije? Dok razmisljate o tome, bacite pogled na fotke, topla preporuka da preko linka pogledate album sa vencanja koji sam sveo sa 400+ fotki na nekih 40tak meni drazih.

Meni su sve te svadbarske fotke iste, ono baš svadbarske. :D

Šta god da radiš uvek ispadnu isto. Nije mi jasno ko to još gleda, mada sam ih i ja, naravno, imao za svoju svadbu svojevremeno (i video snimak, naravno). U prethodnih 11 godina sam sasvim siguran da ih nijednom nisam pogledao, a video sam sebe naterao da gledam odmah nakon svadbe, čisto da vidim da li sve to radi i šta je sve taj fotograf snimao. Žena još nijednom nije pogledala video, mrzi je da gleda sve to (a traje satima). Fotografije mislim da je gledala prvih mesec dana dok nije odabrala par koje će da urami. I to je to.

Tuđe slike sa svadbi tek ne bih gldao. Mogu da "bacim pogled" iz pristojnosti ako neko baš insistira (ono kad te nude da pogledaš) ali kao što rekoh tu je sve odavno već viđeno.

Napisah sve ovo čisto da bih na kraju mogao ovo da dodam (nisam profesionalni fotograf): Džaba se trudite i cimate. Ćuti i "polivaj" kao da će neko nešto da te pita ili da ti zameri, sem ako nisi potpuni diletant pa ne napraviš baš nijednu kako valja. :)
 
Poslednja izmena:
@s16

Meni se sviđaju, a ona sa džukcem i suvim vratom (ili čim već) je odlična. :) Inače momenat smatram najbitnijim, a tehnički koliko prilike dozvole. Naravno najbolje oba ako može.

Skoro sam gledao slike sa venčanja prijateljice, dva fotografa, oba odradila dobar posao ali fotke jednog od njih su obrađene kao nešto retro ali baš napadno, potpuno bledo, crne nema nigde, samo siva... Niko u prostoriji nije obratio pažnju na to sem mene, svi su samo sadržaj gledali.
 
@s16
Dobre fotke, popunjeni kadrovi, lepe emocije lepo prenete.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno