Šta je novo?

Fotografije - 2018

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
^^ Uh, kakav pogled, ja mu ne bih stajao na put. :)



 
Po meni je veca zamerka sto su kod ovih sada sto si okacio skoro svuda glava u centru kadra. Previse prostora ima iznad...



Sent from my iPhone using Tapatalk



fotka se za instagram, gde se sece gornji deo :) ranije sam se ispaljivao i postavim lepo kadar, da nema mnogo prostora, pa za insta moram da kratim nesto... :/
 
fotka se za instagram, gde se sece gornji deo :) ranije sam se ispaljivao i postavim lepo kadar, da nema mnogo prostora, pa za insta moram da kratim nesto... :/

Pa imas aplikacije za instagram preko koje mozes celu fotku da okacis. A i u samom instagramu imas opciju ako kacis 1 fotku da bude cela.
 
Pa imas aplikacije za instagram preko koje mozes celu fotku da okacis. A i u samom instagramu imas opciju ako kacis 1 fotku da bude cela.

eh sad ces da me ucis, od juce sam na instagramu :D lud sam da kacim fotku sa ramom okolo :D
takodje,ako kacis jednu fotku, kao sto kazes da bude cela (moze i kad je vise fotki,nebitno), ona je u odnosu 4:5... taman tako kako ja fotkam, da odsecem vrh i dobija se taj odnos... rekoh vec da namenski fotkam za instagram, znam sta pricam :)
 
A sto ne iseces onda pre UL na flickr jer to nije insta? :)

Pa imas aplikacije za instagram preko koje mozes celu fotku da okacis. A i u samom instagramu imas opciju ako kacis 1 fotku da bude cela.

Ne moze direktno u IG. Horizontal 4:3 moze, vertical ne moze...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
flickr mi je tu samo kao online folder za obradjene fotke... ostavljam ih takve kakve su, nigde ih ni ne kacim, samo eto ovde ponekad
uglavnom,uvek u glavi imam taj 4:5 odnos, a i najvise prija mom objektivu jer nije ostar van centra bas :D
 
Malo uzi krop i blago u desno. Ovako skroz korektno.
 
na fotografiji postoji vise planova da je crop uzi treci plan ne bi imao smisla...
 
Meni iskreno nije jasno ko placa i kome trebaju ovakve fotke? Ova cak i nije toliko siroka kakve si postavljao_Ovde se sve vidi osim ko je na fotografiji. Ne zalazim u ostale segmente fotografije.
 
ako gledas na telefonu slazem se u potpunosti sa tobom... a zalazenje u ostale segmente i jeste poenta fotografije
 
Poslednja izmena:
E ako neko gleda fotke na platnu ili tv od min 55 inca onda ok :). Iskreno fotke treba da budu vidljive u standarnim formatima koje ce da zavrse u nekom albumu. Fotkanje npr celog kalemegdana i na njemu dva bracna para koji se bez zumiranje ne mogu prepoznati,za mene gubi smisao i postojanje takve fotografije. Bez obzira sto ce tehnicki i vizuelno biti savrsena.
 
svako ima svoje prioritete , neko slusa cecu neko klasiku , 100 ljudi 100 cudi ... mnoge stvari u aritekturi , slikarstvu, muzici , vajarstvu nemaju smisla zato se valjda i svrstavaju pod umetnost ...
 
Poslednja izmena:
Eto kad "pametujemo" vec, meni nije zamerka niti sirina fotografije i par koji je u drugom planu, vec koliko neprirodno deluju i ne pripadaju na fotki. Kao da su fotkani na drugoj lokaciji, iseceni i nalepljeni ovde, takav vajb sam dobio cim sam video fotku.
 
Ovo mi je npr kewl.[emoji4]
6cd11cdc04e7380ab19dc23e462b7753.jpg
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno