Šta je novo?

Fotografije - 2018

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Andjela d ripper by Piksel Paka, on Flickr

tennis girl by Piksel Paka, on Flickr


Sto se tice fotkanja, poprilicno sam novi u tome, tako da nemOte zamjerit ako je nesto bas vidimo se katastrofalno a ja okacio odje :) Vazda sam volio da slikam, davno imao obicni digitalac, posle toga samo preko telefona i skoro uzeh sony wx350 point and shot aparat, koji je takodje miljama od neke `profi stvarcice` ali je svakako meni korak naprijed, velika razlika u odnosu na `smartfone` i cuda... Fotkam, ucim, slusam :eek:) Volio bi da aparat ima manuelni $uter i fokus da i sa tim malo cackam, ali kako god, bice nekad i za to :) .. Aparat ima opticki zum 20x, mogu da podesavam ISO, vajt balans, focus area i jos neke sitnice... Uglavnom ne planiram nikad da se bavim, tacnije da zaradjujem od fotkanja, da sad idem do nekog profesionalizma, vec samo da uzivam, kako u sviranju tako i fotkanju :) A i svakako mislim da je najbitnije prvo nauciti osnove, kompozicije itd itd nego odma navalit na najskuplju mogucu opremu i objektive... Sto se mene tice covjek koji ZNA, moze i sa obicnim aparatom da napravi super fotku ... makar ja tako kontam :) ... Eto, ja se `ukratko prestavih :) ..Gledam vase fotke i uzivam ! Pozdrav i sve najbolje !
 
Poslednja izmena:
pozarevcanin da se opet zenim tebe bih zvao za fotografa :)

15zh9fq.jpg
 
fala BIG , i ja ako krenem da vezbam samo tebe mada je veca verovatnoca da se ti opet zenis :) btw koji je to c stand koji drzi b1 i octu iznad?
 
^ :D

EJ nista posebno stalak ... neki China Town boom .... ne secam se gde sam ga uzeo ako mi verujes ... tu negde kod nas ... ali skroz je ok i evo sluzi odlicno ...nosi B1 sa velikom Oktom bez problema
 
Skoro pa apstrakcija, odlicna kompozicija, big lajk!
 
Nekako mi paznju vise privlace ovi grafiti nego mladenci.
 
Nikon P900, sasvim korektno za 1/2.3" senzor..ovaj brod je inače bio na 4 km od obale sudeći po marinetrafficu a žižna daljina je na 800mm od mogućih 2000, dakle ni do pola max zooma :)

esvvcz.jpg


w2fzat.jpg


29fqcdz.jpg


30bfct1.jpg
 
Odavno se nisam ukljucivao u temu, zardjao sam, ali da dam doprinos :)

42397598225_34fcae0d1d_b.jpg
 
Aha...samo ima jednu malu zackoljicu.
Njegova baterija, koja je samo za svetlomer, se odavno vise ne proizvodi, ima alternativa, koja je jaca sto dovodi do toga da svetlomer laze, tako da moras da se oslanjas na znanje.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno