Šta je novo?

Fotografije - 2018

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
@s16

Meni se sviđaju, a ona sa džukcem i suvim vratom (ili čim već) je odlična. :) Inače momenat smatram najbitnijim, a tehnički koliko prilike dozvole. Naravno najbolje oba ako može.

Skoro sam gledao slike sa venčanja prijateljice, dva fotografa, oba odradila dobar posao ali fotke jednog od njih su obrađene kao nešto retro ali baš napadno, potpuno bledo, crne nema nigde, samo siva... Niko u prostoriji nije obratio pažnju na to sem mene, svi su samo sadržaj gledali.

dobre su ali me nervira ona kriva tablica na smartu, odmah mi je upala u oči :)
 
Pa gde ste bre drugari :D

Evo jednog vencanja sto sam radio pre dve nedelje. Bice ih jos... Imam jedno pitanjce, kad fotkate svadbu ili kad gledate fotke sa svadbe na kojoj ste bili, sta vam je bitnije, momenat ili tehnicki aspekat fotografije? Dok razmisljate o tome, bacite pogled na fotke, topla preporuka da preko linka pogledate album sa vencanja koji sam sveo sa 400+ fotki na nekih 40tak meni drazih.

Na slikama venčanja gledam dve stvari:

1. Emociju i trenutak, najvećim delom.
2. Greške na fotkama koje su mogle biti ispravljene u postu kao npr. zrnce prašine na mladoženjinom sakou na slici #4 :d

BTW. Odlične fotke, kao i uvek :)
 
44903393241_402b242275_b.jpg


Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
@s16 Meni se brat ozenio pre dve nedelje i kad uporedim tvoje slike sa ovim sto je fotograf na njegovoj svadbi napravio ti si 100x bolji.

Jos im je dao cd sa slikama koje zauzimaju svega 150kilobajta valjda da ne bi radili na drugom mestu. Zali Boze.
 
Marina Bogdanović - Zvezde granda pevačica :D

31178325408_d0f1c62cfb_b.jpg


Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
to sam i ja hteo da kažem. Prva slika @Sava89, senke izgledaju kao da je lice odsečeno i ubačeno između kose. Nisam fotograf, čak ni amater, pa ovo što sam napisao da se uzme sa rezervom. Možda je to o.k.
 
Ma ovo je na brzaka Slikano usput ni svetlo ni scena ništa namešteno a blic bio na pogrešnom mestu, drugačije bi da sam imao vremena da je podešavam pre svega nebi na senci senka bila. Nije svakako Slikano portretski više da se zabeleži. Evo slika Pa ko hoće da se igra u obradi ne'k vidi.

A file has been shared using Link Sharing.
https://s.amsu.ng/73obxFYtmlWN
(Expires: 3 Oct 2018)

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Staro legendarno rusko sočivo helios 44-2 na a7iii :D
Najbolje potrošenih 1500 din ikada xD

45095048901_0524afcfb2_b.jpg


Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Svaka čast!

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
  • Like
Reagovanja: M J
Usudio se da primenim helios u akciji:

45132424952_4938a369af_b.jpg


Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Totalni sam amater što se tiče fotografije, juče sam opalio par fotki bezveze pa evo da objavim ovu pošto mi se najviše sviđa. Ako neko želi da je malo uredi u Photohopu pa da onda pošalje bilo bi super!
IMG_20181110_084616.jpg
 
Ajde da si fokusirao malo na tu paukovu mrezicu i sunce u pozadini pa da imamo neku pricu koju bih skapirao jer ovako je za shift+delete bez ljutnje.

Sent from my SM-G965W using Tapatalk
 
Treba mi savet, mislim savet nesto mi je samo cudno pa da prokomentarisem, ovo je bukvalno jedna od prvih 5 slika sa novim aparatom i kamerom (D600, 50mm 1.8G). Jedna centralna tacka fokusa koju sam fokusirao na lice, ali imam rezultat gde je nekako donji deo tela u fokusu (cini mi se nemam pojma) a lice koje je da kazem na istoj daljini nije... Zar "dubina" nije ista? Slikano je na 1.8 probe radi. Ovo je osakaceni jpeg ali vidi se na sta mislim
 

Prilozi

  • test.JPG
    test.JPG
    833.6 KB · Pregleda: 169
Probaj da fokusiras centralnom centralnom tackom, i kad radis rekompoziciju gledaj da ti je ruka mirna i nemoj da silis 1.8 bespotrebno, tu je vec jako plitak DoF i da se mrdnes sasvim malo to ce da se pretoci u mutnu fotku.

F2, 2.2 itd su ti ok, narocito danju, a imaces gomilu ostrijih fotki.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno