Šta je novo?

Umrezavaje racunara u igraonici

ak47

Poštovan
Učlanjen(a)
25.07.2017
Poruke
309
Poena
70
Kontam da ce jos nekome trebati pa da vidimo kako bi ja mogao da resim svoj problem.

Evo da krenem ovako, moja trenutna mreza -

Nano station - POE - svic cisco sw2024 ceo gigabitni - 11 racunara sa automatic ip....

Sve je funkcionisalo kako treba dok nisam ubacio gta V online, od tada problem imaju ,,pripadnici`` dote i LoL sa packet losom... Znaci 3 coveka da krenu da igraju gta ode sve u persun dok se njima sve ne ukonektuje....

Nabavio sam jedan mikrotik ruter model 750 za koji mislim da ce mi resiti problem ako podelim ip adrese racunarima i da ih limitiram na odredjenu brzinu.

Trenutni protok mi je 40/40, planirao sam da ogranicim svaki racunar na 7/7 mbita/s, sta mislite, sta mi je ciniti i ima li nekoga ko bi mi pomogao u celom procesu posto je mikrotik mnogo iza mene, ono cega se secam jeste jedino kako da ih limitiram :)

Platio bi za izdvojeno vreme u konsultacijama, posto sam daleko...
 
Vec si sam pogodio sta je problem i resenje. GTA V cesto dobija veliki content update koji se skida prilikom startovanja igre i to verovatno gusi internet uplink ostalima na mrezi.
 
ok, pomoc neka oko konfigurisanja mikrotika posto mi nesto ne ide od ruke nikako... i da li onda mislis da kod limita ostavim malo veci download...?
 
Mozes da odvojis jednu mrezu koju ces dodeliti racunarima koji prave smetnju,preko Q pravila ogranicis protok ka njima i to je to.Mozes i da ogranicis brzinu i po portu na Mikrotiku.
 
Nazad
Vrh Dno