Šta je novo?

Koju plocu za ryzen 1600X

KapetanDado

Poštovan
Učlanjen(a)
14.10.2014
Poruke
51
Poena
60
Moja oprema  
Mobilni telefon
Samsung A70
Pristup internetu
  1. ADSL
  2. Mobilni internet
Dvoumim se izmedju MSI B350 Krait GAMING ili MSI B350 PC Mate ili neka treca za slicnu sumu? Hvala
 
Ako planiras klok, uzmi non X model i ustedi koji dinar. Ako ne onda najjeftiniju b350 plocu, cisto zbog 4 slota za ram. Sto se tice tih gore pomenutih, dobre ploce obe. Opet ustaljena preporuka za Asrock AB350 Pro 4 za manje od 100e kao verovatno kao verovatno best buy. Tu su jos i MSI Tomahawk i Asus Prime PLus. Koju god da uzmes bice ok. Opet, ja bih uzeo Asrock.
 
Hvala na odgovorima, nisam planirao OC zato i ocu sa X :D
Oko 2000din je Krait skuplji
Uzecu onda 1600x i Krait, Hvala!
 
Ja sam imao problema sa X370 Krait, i nisam jedini.

Ne znam koliko bih mogao da preporucim kupovinu "mladjeg brata", pored Asus Prime B350 Plus i AsRock AB350 Pro4.

Sa Prime Plus nemam iskustva, sa AsRockom sam sklapao i video zasto je ljudi preporucuju, manje decijih bolesti nego na MSI X370 Krait koju sam platio 40-50e vise nego Pro4..
 
Asus Prime Plus jeste odlična ploča, misli mda sa njom nema greške. B350 Krait je dobra zbog bolje naponske (isto 4 faze, ali x2), pa mi nekako ima više smisla na duže staze. Ne znam u kakvom je stanju BIOS, ali ako ne planiraš OC, nemaš mnogo toga ni da petljaš po BIOS-u. Po mom mišljenju, bitno je da RAM može na 2666 MHz, a sve ostalo nije tako važno.
 
Planirao sam da sacekam novi ryzen, ali posto imam problema sa kompom random blokiranje odlucio sam da uzmem sad. Nisam siguran sta pravi taj problem testirao sam sta je moglo i nisam nasao sta je uzrok, verovatno je do maticne polce ali od kad sam izbacio dvdrom nije mi se desavalo da zablokira komp za sad. Sacekacu jos malo pa cu videti dal ce opet blokirati.
Verovatno cu taj krait ako budem morao sad uzimati, hvala na pomoci :)
 
Prva i druga imaju isti VRM, isti broj slotova za ram, razlicita je velicina i broj konektora, u sustini ako ti odgovara Micro-ATX ploca, neced pogresiti sa drugom.

Treca i cetvrta su losije ploce.
 
Nazad
Vrh Dno