Šta je novo?

Meltdown / Spectre

Mala tabela na koju sam naleteo.
attachment.php

Ova tabela je tacna?
 
Poslednja izmena:
Ne baš toliko, zato i je ne treba postavljati. Meltdown je nedvosmislen problem, dok je Spectre "čudnovatna biljka". :D

S druge strane, sve zahteva izmenu silicijuma, naravno. Da se reši na hardverskom nivou, a ne ovo besomučno krpljenje, koje sledi.

Dodatni problem je što Intel ne želi da prizna, jer po njemu, sve radi kako je dizajnirano i pored javnog poziva onih koji su upoznati sa materijom.
 
Sto se tice AMD tabela je tacna.
Sto se tice Intela nista nije sigurno zato sto njihovi inzenjeri igraju zmurke sa javnoscu.
 
Dodatni nacin da se predje na nesto novije iako nekome to nije potrebno. Ista prica kao sa win 10, kupis nov hw i nemas alternativu zbog podrske za driver-e.

Sent from my LG-D838 using Tapatalk

Netačno. OS X i Linux rade odlično na novom hardveru.

Inače, zar nije moguć upgrade mikrokoda i kroz OS, a ne samo kroz BIOS? Koliko znam, u linuxu bi trebalo da može. Samo verovatno neće stići tako brzo

Sent from my A6-5400K using Opera
 
Radi i win 10 ali uz mnogo muke. Mislio sam na korisnike win-a, kupis now hw i osudjen si na famoznu 10-ku, jer je muka naci sve drivere za win 7.

Sent from my LG-D838 using Tapatalk
 
38c09b05895cb3dd89ecac4dc6c65ea1.jpg

kod mojih kuci, win10 updateovan bio redovno sve. Q9400, danas nesto krene da radi i stoji ovako 5 sati vec.. Da li je mozda to taj novi update?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
38c09b05895cb3dd89ecac4dc6c65ea1.jpg

kod mojih kuci, win10 updateovan bio redovno sve. Q9400, danas nesto krene da radi i stoji ovako 5 sati vec.. Da li je mozda to taj novi update?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Verovatno da jeste.. Tech Yes isto uradio update i win10 je pukao, morao je da reinstalira. :(

Sent from my PandaS7Edge
 
ako pukne ovaj win posto je komp pun i slika i svacega, ne znam... Svaka im cast na ovome.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Koliko procitah, MS je izjavio da antivirus na Win-u mora biti "kompatibilan" da bi uspeo update, inace moz i da se s*ebe Windows.
Microsoft: Fixes for Windows 7, Windows 8.1 and Windows 10 were pushed out Wednesday night (Jan. 3).

But hold on! It turns out that the patches are incompatible with many antivirus products. Negative interactions could cause a "stop" error — i.e., a Blue Screen of Death. Microsoft has asked antivirus makers to include a change to the Windows Registry with their updates to certify that the software is compatible. Without that Registry key, the update won't even download.

In its infinite wisdom, Microsoft has not said which AV products are and aren't compatible. If Windows Update doesn't fetch the updates for your machine, then you're supposed to assume that your AV software might be incompatible.

We have security researcher Kevin Beaumont to thank for creating a constantly updated online spreadsheet listing AV software compatibilities with the Windows patches.
https://www.tomsguide.com/us/meltdown-spectre-fixes,news-26326.html
 


Evo ga video... Backup mora da se odradi izgleda...

Kod mene na Kaby Lake nema update i dalje...
 
Radi i win 10 ali uz mnogo muke. Mislio sam na korisnike win-a, kupis now hw i osudjen si na famoznu 10-ku, jer je muka naci sve drivere za win 7.
Jos nisam cuo za komad hardvera za koji ne postoje Win7 drajveri.
 
da li mogu da uploudujem video nekako ovde preko tapatalka?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Obicnim korisnicima je veliki problem da pronadju sve i podese da radi win7 normalno. I meni bi bio veliki problem posto to iziskuje slobodno vreme, kog sve manje i manje imam.
Ako nema na stranici podrske proizvodjaca izlistan win7 za neki noviji laptop, sta da rade ljudi koji se slabije razumeju u hw? Zato smatram da su ljudi prisiljeni na win10. Slicno mi deluje i ovo sa procesorima.

Sent from my LG-D838 using Tapatalk
 
Jos nisam cuo za komad hardvera za koji ne postoje Win7 drajveri.

Verovao ili ne, postoje :) S druge strane, razumem i proizvođače hardvera koji ne žele da razvijaju drajvere za softver koji je EOL i koji proizvođač softvera želi da ugasi. Otrpilike kao kada bi Qualcomm razvijao drajver za SD 845 za Andoird 4 i 5. Nema logike, zar ne? Iako ukupno 30% korisnika koristi te verzije OS-a.

Industrija je takva kakva je. Niko nikog ne bije po ušima da koristi novi hardver ili određenu platformu
 
Jasno je da ne bije, ali kad ti proda da kazem neispravnu stvar, sta onda? Meni ovo deluje planski.

Sent from my LG-D838 using Tapatalk
 
Ko ti šta prodaje neispravno? I još planski?

Jasno je meni da je mnogima ovo sumnjivo ali je toliko besmisleno da nema razloga pričati o tome. Imali smo Shellshock i Heartbleed koju su za mnoge i veća opastnost od ove, a to je bilo u otvorenom kodu koji je dostupan svakom. Današnji hardver i softver je toliko složen da je nemoguće da ne postoje rupe. Takođe sam siguran da niko ko je 2017. kupio CPU, neće baciti to u kantu i 2018. kupiti novi koji nije bušan.
 
Poslednja izmena:
Rekoh, da kazem neispravnu. Nego kad je sve tako, zasto ne izbace patch za prvu generaciju core procesora?

Sent from my LG-D838 using Tapatalk
 
Ove nedelje ce biti zakrpljeno 90% procesora koji su proizvedeni u poslednjih 5 godina, ostali ce dobiti naknadno u toku godine. Ja sam blokirao odavno update na win10, ne planiram da dodatno usporim vec ostareli i7-2600k(ni ssd naravno).

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk
 
Bas za te, posto ih koliko mi se cini nisu delili. Jasno je u kom smeru ide industrija i da je ovo potrosacko drustvo. Isto fijasko sa gtx970 i na kraju nv prodje bez ikakve kazne.

Sent from my LG-D838 using Tapatalk
 
Ove nedelje ce biti zakrpljeno 90% procesora koji su proizvedeni u poslednjih 5 godina, ostali ce dobiti naknadno u toku godine. Ja sam blokirao odavno update na win10, ne planiram da dodatno usporim vec ostareli i7-2600k(ni ssd naravno).

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk
Za Ivy Bridge procesore hoce li biti zakrpe?
 
sve je ovo lepa demonstracija da mogu da nam rade sta hoce i kako hoce, ps pc sa slike koju sam okacio vise ne radi. Nece novi sistem da primi, radi kao slide show, probao i drugu graficku.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
sve je ovo lepa demonstracija da mogu da nam rade sta hoce i kako hoce, ps pc sa slike koju sam okacio vise ne radi. Nece novi sistem da primi, radi kao slide show, probao i drugu graficku.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Koji raspad sistema...

Sent from my PandaS7Edge
 
ima li sanse da se ovo iskoristi za iphone 11 ili recimo Sony, LG smart TV jailbreak?
 
ima li sanse da se ovo iskoristi za iphone 11 ili recimo Sony, LG smart TV jailbreak?
Koliko znam, ne može niko da ti preuzme telefon ili TV na osnovu ove rupe.

sve je ovo lepa demonstracija da mogu da nam rade sta hoce i kako hoce, ps pc sa slike koju sam okacio vise ne radi. Nece novi sistem da primi, radi kao slide show, probao i drugu graficku.
Sve je ovo normalno i dešava se bukvalno u svakoj industriji. Često i u gorem obimu. I nije nikakva demonstracija, zavera i sl. već ljudski rad. Kad ljudi ne budu učestvovali u razvoju i proizvodnji, biće manje ovakvih grešaka.

Bas za te, posto ih koliko mi se cini nisu delili. Jasno je u kom smeru ide industrija i da je ovo potrosacko drustvo. Isto fijasko sa gtx970 i na kraju nv prodje bez ikakve kazne.
nV nije prošla bez kazne, morali su da plate svima koji su to tražili. S druge strane, industrija ide u smeru u kom kupci to žele. Evo, meni kad se ne sviđa u kom smeru ide industrija, ja toj industriji ne dajem novac. S druge strane, kad mi se sviđa smer u kom ide neki projekat, ja ga rado podržim čak i ako ne moram. Nakon što je nVidia prodavala 3.5 GB kao 4 GB, imala je najbolju prodaju u istoriji kompanije. Možda u nekom segmentu nisu imali konkurenciju, ali najviše su prodavali proizvode koji su bili egal sa konkurentskim. Ne računam Crypto boom, jer je od izlaska novih proizvoda do njega prošlo godinu dana. Ako ja ne želim da kaznim kompaniju koja me je obmanjivala i kupim nešto od njihovog konkurenta, zašto bi se neko drugi mešao u to.

Ove nedelje ce biti zakrpljeno 90% procesora koji su proizvedeni u poslednjih 5 godina, ostali ce dobiti naknadno u toku godine. Ja sam blokirao odavno update na win10, ne planiram da dodatno usporim vec ostareli i7-2600k(ni ssd naravno).
I zašto ljudi kukaju kako nema zakrpa kada blokiraju update. Razumem da neće nove opcije, ali i ne moraju da ih prihvate. Kad je tamo negde u martu izbili frka sa onim ransomeware-om, najgore su prošli ljudi koji su blokirali update, jer je npr. MS malo pre ekspanzije virusa zakrpio tu rupu u Prozorima, i 7 i 10.

Za ponašanje kompanija najogovorniji su korisnici njihovih proizvoda. I kompanije se tako i ponašaju. U nekim slučajevima nemamo alternativu, ali uglavnom izbor postoji. Ali valjda je uvek lakše kriviti nekog drugog. Na to smo već navikli
 
Poslednja izmena:
Evo jednog sažvakanog članka o ovom problemu, zanimljivo je što je rečeno sledeće: "...Haswell and even Skylake seem to have the least performance degradation...". Nadam se da je ovo tačno jer mi je u laptopu upravo Haswell CPU.
 
Poslednja izmena:
Sta znam, meni je cudno ovakvo agresivno obaranje cijena i to bas sada... 1800X sa 500$ na 350$ recimo
 
Nazad
Vrh Dno