Šta je novo?

"One more step Please complete the security check to access..."

Rinsvind

Slavan
Učlanjen(a)
17.01.2006
Poruke
132
Poena
319
Dakle, kao sto naslov kaze, kod pokusaja ulaska na neke sajtove dobijam ovu poruku. Dobijem opciju reCaptcha, da kliknem da nisam robot, nakon cega mogu da udjem na sajt. Koliko vidim, razlog tome bi mogao biti ili mallware ili da mi je IP blacklisted. Testirao sam kompjuter sa par antivirusa i sve je ok, a ne znam zasto bi moj IP mogao biti blacklisted? Koristim SBB internet, probao sam da promenim IP adresu resetovanjem modema ali ona koliko vidim ostaje ista. Ima li neko ideju u cemu bi mogao biti problem?
 
Stavljen si iza CG-NATa, tako da istu eksternu IP adresu koristi ko zna koliko desetina ili stotina korisnika i zbog bilo kod od njih IP je mogao završiti na crnoj listi. Resetovanjem rutera na možeš promeniti adresu. Jedino da se žališ SBBu da ti daju javnu adresu.
 
OK, hvala, znaci ne postoji sansa da se samo od sebe odblokira nakon nekog vremena vec moram da reagujem kod SBB-a?
 
Tako je.
Zovi i trazi da te prebace...
 
Jesi li resio problem. Mene One more step izludjuje ovih dana. Korisim Kopernikus kablovski net. IP mi je 178.79.18.1.
 
Nazad
Vrh Dno