Šta je novo?

Konfiguracija za gaming 1000e

Timberwolf

Slavan
Učlanjen(a)
18.02.2009
Poruke
155
Poena
320
Pozdrav
Zelim svima srecnu novu godinu.

Potrebna mi je konfiguracija za gaming u 1080p i renderovanje.
Mogu domace radnje, moze kp (ali nije neka razlika u ceni).
Ono sto sam prateci iz tema odabrao:

Black Widow
Seasonic S12 II 620W (kp)
Asus PRIME B350-PLUS
3 TB Toshiba 3.5"
250 GB Samsung S850 EVO
AMD Ryzen 5 1600X
CPU Hladnjak LC-CC120
DDR4 2x8GB 3200MHz GSkill CL16
GeForce GTX1060 Gigabyte 6GB Dual DDR5

Svaki predlog i sugestija je dobrodosla.
 
Prilično sam siguran da ti niko neće dati veću zamerku na to.

Ja da uzimam sebi, uzeo bih Asus ROG STRIX B350-F GAMING i možda neki drugi GTX 1060, MSI ili Asus. Mislim ok je Gigabyte, čak i sam imam 3gb verziju, ali mi druga dva proizvođača ulivaju više poverenja pa bih njima dao prednost ako je cena slična.
Isto tako bih možda uzeo NVME drajv umesto običnog SATA SSD-a, iako je nešto skuplji. U principu si ti to lepo skockao i sam, tako da i da ne usvojiš ništa od ovih sugestija, verujem da ćeš biti zadovoljan.
 
Poslednja izmena:
nije ti potreban X model ryzena, biraj 1600 ili 1700 . NVME u svakom slučaju.
 
Poslednja izmena:
Ne slazem se za NVMe, jer se za isti novac moze uzeti duplo veci, kvalitetan, SATA 3 SSD.
Pre bih uzeo 850Evo 500GB, nego 250GB NVMe. Prakticnije je, a vise nego dovoljna je brzina za gaming konfu.

Sto se ploce tice, B350 Strix je estetika, ne vredi doplacivati u odnosu na B350 Prime Plus i bolje je ici na AsRock X370 Killer Sli ili na MSI X370 Sli Plus(ona je 125e, a sasvim pristojna ploca).

1600X je okej kupovina ako je 20-30e skuplji od Ryzen 1600, za ljude koji ne vole da klokuju.
Licno bih isao na R5 1600 i ulozio u bolju plocu(ne gledati konfu iz mog potpisa :D).

Sto se graficke tice, ako za slican novac ima Gainward Phoenix GS/Asus Strix/MSI Gaming X, to bi bilo super.
Napajanje je super, ali za svaki slucaj proveri cenu Evga G2/G3 550/650W.
 
Poslednja izmena:
za sistemski disk 500gb ? ako misliš da ga koristiš za storage, gud lak vid det.
 
Za sistem i igre, na 500GB ssd moze da stane 4-5 velikih igara vise nego na 250GB, dzabe mu NVMe ako ce igre koje igra svaki dan podizati sporo, jer su na HDD-u.

Takodje bih pre ulozio u bolju plocu i uzeo Sata 3 SSD, nego NVMe i losija ploca, ako je 250GB dosta..
NVMe je luksuz, po meni poslednja rupa na svirali kada je gaming konfa u pitanju.
 
Poslednja izmena:
Hvala svima na odgovorima

Trenutno mi nije potreban NVMe, zavrsavace posao SSD, ali postujem misljanja koja naginju na prvo.
Idem na 1600x, nisam se do sad bavio klokovanjem.

Sto se graficke tice, napisao sam model GeForce GTX1060 Gigabyte 6GB zato sto je on samo bio u ponudi kod nas (ali ga vec narednog dana nije bilo).
Od ovih predlozenih, MSI gaming X ima samo sa 3gb, Asus Strix je preskup, nasao sam GAINWARD 3736-BLISS GeForce GTX 1060 6GB GDDR5 Phoenix "GS" po koliko toliko ok ceni, da li je ona ok?
Ili jos neki predlog za grafku?
 
Gainward Phoenix GS je medju najboljim modelima GTX 1060.
 
Realno, praviti konfiguraciju za čist gaming, a ne uključiti Coffee Lake u jednačinu je pomalo neodgovoran pristup:d
Ne kažem, ta kombinacija je lepa, ali bi i5 8400 sa z370 pločom ipak bio bolje rešenje.
Mogao bi neki lošiji RAM jer Intel nije pipav kao Ryzen po tom pitanju. Ovo kažem pošto je Intel kombo malo skuplji, al sa jeftinijom memorijom tu mu dođe na isto.
Ipak je i5 8400 bolji za gejming od 1600x, kako god da ga meriš.
 
Nije bolji ako mu je grafika usko grlo. Bolji je samo ako je procesor usko grlo. A mislim da u 1080p sa GTX 1060 nema razlike. Tako da bih ja išao na jeftinije rešenje, jer zašto kupovati nešto od čega nema koristi. A pošto nije čak ni čist gaming u pitanju, jer čovek je pomenuo i renderovanje, onda bi zapravo 1600X trebalo da bude bolji izbor.
 
apsolutno ispravan rezon. 1600 je ukupno gledano moćniji procesor. ako je namena i render, nema dileme.
 
Kakvo je napajanje Thermaltake SPS-630MPCBEU?
Memorija Kingston HX426C13PB3/8 (za Ryzen 1600X) ?
Koje kućište umesto Black Widow, nema ga nigde?
Šta mislite o monitoru Samsung LS24F350FHUXEN?

Malo više pitanja, izvinjavam se, ali malo sam ispao iz ovih voda. Hvala svima unapred.
 
Nazad
Vrh Dno