Šta je novo?

Hp i5 2400 cooler

20180109_192119.jpg
Ovo prvo zelene boje je CPU a ovo drugo je GPU
 
Poslednja izmena:
Pod opterećenjem ili...
Kakve su bile temperature pre ovog ventilatora?

Inače, ovo će da ti drži bez problema. Jedina mana može biti buka od vibracije, pa ako ti se to desi stavi neke gumene podloške, samo pazi da mogu da izdrže tih X stepeni koliko se može zagrejati hladnjak.
 
Ovo je temperatura pod opterecenjem,konkretno jedino kad igram Dirt 3 skace temperatura,sa starim ventilatorom je bila oko 70-71,sa ovim od 65-67,u tenkovima je oko 50 i u fallout 4 je oko 56.Tako da sam sa ovim ventilatorom smanjio temperaturu za oko 5 stepeni i smanjio buku onoliko.Nema buke od vibracija bar nema za sada.

Sent from my LG-D620 using Tapatalk
 
Zapravo ste čoveku savetovali da za brand mašinu uzme aftermarket kuler :D
Većina brand mašina ima sopstvene načine kačenja kulera i razmake rupa tako da nije kompatibilna sa standardnim kulerima. Pun internet videa gde se ljudi sa takvim mašinama dovijaju da ceo heatsink prikače uz pomoč vezica :(
 
krastavac ni meni nije palo na pamet da pogledam to pre kupovine,u principu mogu da vratim kuler i uzmem pare nazad,ali sam nasao neko resenje i za heat sink samo da nadjem i vremena,da se naprave ekstenderi od rupa na ploci do heatsinka i da se zavare na njega,malo vise zezanja preciznosti aparat za varenje aluminijuma i zica :) Naravno dve pljeskavice i koca :)

Sent from my LG-D620 using Tapatalk
 
Napravio konstrukciju sve osmuslio uradio prototip od kartona i onda dodjem do toga da je nosac kulera zasravljen sa m 3.5 srafom a ja napravio sa m 4 ...nemam zivaca...ostavicu sve ovako kako je..nek ceka neko bolje vreme ili drugu plocu :)

I posto sam skidao heatsink a bilo mi bzv da ga vratim sa starom pastom,zamenim i pastu i to sad izgleda ovako ...
56fc656d1af94169db21a511c5bd9f07.jpg
 
Poslednja izmena:
Sa starim ventilatorom i pastom 70/71 sa novim ventilatorom 65/67 a sa novom pastom i ventilatorom 53 :D

Samo pasta spustila 12-14 stepeni :p

Koliko je ti to dugo nisi menjao?

P.S. Nikad se ne vraća pasta posle skidanja, uvek se stavlja nova!
Sad više ništa ne moraš da diraš do zamene cele platforme.
 
Pa nisam menjao nikad,celu tu konfiguraciju sam kupio negde u avgustu i nisam nista cackao sem sto sam ubacio grafiku.Da budem iskren i ne znam na koliko se menja pasta.

Sent from my LG-D620 using Tapatalk
 
Nema pravila, moze da traje godinama, moze da dotraje za manje od godinu dana, zavisi od same paste i koliko je stajala na lageru.

U sustini, proveri se temperatura procesora pod opterecenjem s vremena na vreme, ako je visa nego sto bi trebalo da bude(u zavisnosti od kulera, ventilacije u kucistu), velika je sansa da je pasta zrela za promenu.
 
DIY - aftermarket na brand :)
Nisam jos ugradio i probao,nemam sad vremena,ali trebalo bi da fercera :)
bd5dcdd6d7e92350e3c179eb6a72874d.jpg
2bd09003bf5b6b656fa05d31d93ba5dd.jpg
eff8a4bc23ba5eb691628a9ff6a4a727.jpg


Sent from my LG-D620 using Tapatalk
 
Evo nadjoh malo vremena danas pa sam sve namestio :)
90013733a021ad18dee4dd157a9ea709.jpg
c5dbf9b34cad2822df4e8b95cc4218a3.jpg
abf93d815e9da2d319dff5920398162b.jpg


Sent from my LG-D620 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ja sam kod mene promenio i ventilator i hladnjak ali mogu ti reci da je razlika u par stepeni,a namucio sam se posto nista nije standardno,bar u mom slucaju nije,najbezbolnija varijanta,nadji drugi ventilator i promeni pastu i miran si.

Sent from my LG-D620 using Tapatalk
 
Nisam znao da je razlika u kačenju ovolika, ali opet, dobiješ par stepeni niže temperature uz dosta tiše hlađenje. Tower hladnjaci, takođe, poboljšavaju i ukupan protok vazduha u kućištu. Po meni, isplati se i uz takve modifikacije.
 
Ja sam kod mene promenio i ventilator i hladnjak ali mogu ti reci da je razlika u par stepeni,a namucio sam se posto nista nije standardno,bar u mom slucaju nije,najbezbolnija varijanta,nadji drugi ventilator i promeni pastu i miran si.

Sent from my LG-D620 using Tapatalk
Nemoguće da je samo toliko.
Jel si meri pre (i posle) menjanja kolike su temperature i obrtaji kako u IDLE tako i u nekom stres testu?

Obično bude malo niža temperatura u IDLE, ali sa minimalnim brojem obrtaja. U stres testu bude mnogo niža.
I meni će trebati promena coolera ali za DellOptiPlex 790 SSF. Razmišljo sam menjati samo cooler, meni treba nešto ovako
http://www.buyqual.com/foxconn-pva080g12h-p00-12v-0-60a-4wires-cooling-fan.html
Ovako izgleda komplet sa hladnjakom : https://www.ebay.com/itm/Dell-Optip...162467654621?_trksid=p2385738.m4383.l4275.c10

Da li je to standardni cooler, može bilo koji sa dimenzijama 80 mm x 80 mm x 25 mm ?
Da li je bitno koliko pinova ima, tj. da li može 3-pin menjati sa 4-pin i obrnuto?
Probaj ti prvo da očistiš lepo ventilator. Skineš ga, od pozadi mu izvadiš onaj žeton prečnika 5mm, očistiš lepo unutrašnjost te rupe prvo suvim štapićem za uši, pa onda i navlaženim alkoholom, skineš prašinu sa celog ventilatora svuda gde je vidiš, izduvaš, kapneš mašinsko ulje (pisao u drugoj temi, bočica je pre par godina bila 80 dinara, a za života je nećeš potrošiti) sve vratiš na mesto, upališ samo ventilator na suvo (ne vraćaš u kompjuter). Ako se ne čuje onda sve vratiš i gotovo.

Ako se i dalje čuje onda sve isto odradiš, ali pre podmazivanja izguraš iz ventilatora osovinu koja drži rebra, kad izađe deo sa rebrima celog ga lepo očistiš alkoholom, podmažeš celu osovinu, vratiš, opet kapneš ulje, zatvoriš i vratiš. Ako se opet čuje onda ili da menjaš ležaj (koji sada sigurno znaš da pravi problem) ako je to kod tog modela moguće ili da kupuješ nov ventilator.

Ako kupuješ ventilator, izmeri raspon rupa pa tako traži. 7€ ne bih dao za ventilator od 8cm. Ako nema jeftinije onda bolje da dodaš još malo i uzmeš novi kuler. Inače, ventilator mora da ima 4 pina, zbog regulacije broja obrtaja.
 
Pa vidi ovako,ja sam ovaj ventilator koristio i na stock hladnjaku i na ovom tower,ali je i ovaj sock kuler prilicno masivan,tako da je dobro radio posao,mozda da ubacim neku kvalitetniju pastu verovatno bi jos spustio temp,ja sam i ovako zadovoljan,sa 71 stepen na 53 -55 stepeni,mission completed :)
Ali hocu da ti kazem da je sa stock kulerom i sa ovim tower kulerom u mom slucaju ista temperatura,najveci posao su odradili zamema paste i promena ventilatora.

Sent from my LG-D620 using Tapatalk
 
Ti iznad reče da si promenio ventilator i hladnjak i da si time spustio temperaturu samo par stepeni, a sada kažeš da sa ventilatorom (i pastom) dobio ~20 stepeni manje [emoji14]
 
Pa da prvo sam na onom fabrickom hladnjaku promenio pastu i nabudzio ovaj ventilator sa lc cc 95,tad sam oborio temperaturu,a posle sam zamenio ceo hladnjak.

Sent from my LG-D620 using Tapatalk
 
Što znači da je stock cooler i stock ventilator 20 stepeni slabije hladio od stock coolera i lc ventilatora, a 23 stepena slabije od lc coolera i lc venta. Spustio si temperature i više nego dovoljno. Takođe je bitno da li ventilator vrti na istom broju obrtaja sa stock coolerom i sa lc coolerom.
 
Ma da ja sam prezadovoljan rezultatima,prvenstveno sam sve to radio zbog eliminacije buke,ovo sto se tice temperature mi nije bilo u prvom planu,ostalo je jos ventilator na napajanju :)

Sent from my LG-D620 using Tapatalk
 
Ma da ja sam prezadovoljan rezultatima,prvenstveno sam sve to radio zbog eliminacije buke,ovo sto se tice temperature mi nije bilo u prvom planu,ostalo je jos ventilator na napajanju :)
A sto se tice broja obrtaja ne znam nisam uporedjivao.

Sent from my LG-D620 using Tapatalk



Sent from my LG-D620 using Tapatalk
 
Buku možeš još dodatno da smanjiš, ako žrtvuješ koji stepen, a u biosu, ili nekim softverom smanjiš broj obrtaja ventilatora. Na novijim pločama podešavanja u biosu uglavnom dobro rade i lako se može naći najbolji balans između buke i prihvatljive temperature procesora.
 
Ovo je retro ploca hp 3396 za hp8300,nisam gledao da li ima stelovanje za cpu cooler,ali ovako kako je super je,ne bih ja tu nista cackao.

Sent from my LG-D620 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno