Šta je novo?

Hp i5 2400 cooler

nemanja2130

Poštovan
Učlanjen(a)
15.12.2017
Poruke
73
Poena
59
Poz drugari hteo bih da zamenim cpu ventilator,samo ventilator,ne bih dirao hladnjak,ali nisam siguran koji vent i gde da kupim,u pitanju je lga1155.
 
Koliko mi se cini u tom kucistu ide jedna 9ta koja hladi cooler za cpu?
Ako gresim, slikaj da vidimo tacno koje kuciste i koji fan je u pitanju.
 
Ne mogu jos da postavim sliku ali o ovome se radi
https://m.ebay.ie/itm/HP-Compaq-8200-8300-Elite-CMT-cpu-Heatsink-and-Fan-643907-001-625257-001-/172822682741?nav=SEARCH
 
Sad sam nasao da je razmak rupa za 1155 75mm a razmak rupa za 775 72 mm mozda bih moga da ubacim neki od s775 samo da ima 4 pin na ventilatoru,da li bi ti radilo,ako bih neko sa vise iskustva moga da mi kaze ?
 
Neces moci 775 da uglavis na 1155.
Reci mi zasto bi menjao ovaj fabricki cooler koji odlicno vrsi posao?
Ako bas zelis da promenis cooler, onda gledaj neki malo bolji da ubacis, a ne opet stock.
 
Možeš da ubaciš samo kuler koji ima kačenje i za tvoj soket.

Ako hoćeš samo vent da ubaciš na taj kuler koji imaš, izmeri koliki je razmak od sredine rupe do sledeće na ventu (od sredine šrafa do sredine sledećeg). Kod standardnog venta od 90mm su rupe na 82,5mm, kod venta od 80mm su rupe na 71mm udaljenosti. Ako je taj vent koji imaš standardnih dimenzija, možeš da ga zameniš lako drugim.
 
Cuje se ventilator od skoro i bas se cuje,probao sam i da ga podmazujem,nabavio masinsko ulje i sve lepo resio ali opet se cuje,ne bih menjao hladnjak ceo super on radi posao slazem se samo zbog eliminacije buke.
 
To jedino kod nas ako nađeš, mada će verovatno biti polovno (KupujemProdajem varijanta i slično). Iz inostranstva ne znam koliko se isplati jer za 1.000 dinara imaš bolje kulere, za 30€ LC CC 120 koji posle možeš staviti na šta hoćeš i odlično će hladiti.

Pitaj u temi "Ako hoćete džabe, nema ni kod babe", možda neko ima stari u nekoj fioci. Evo i meni stoji komplet stock hladnjak sa procesora iz potpisa sa kojim ne znam šta ću, a žao mi da bacim...
 
Teško da ćeš da nađeš takav vent. Jedino da menjaš kompletni kuler. Zavisi koliko para imaš na raspolaganju, za do 2500 dinara ti je najbolji izbor LC-CC-120.
 
To mi je zadnja opcija da zamenim sve komplet i resim problem,ali mi zao ovaj da menjam,hladi dobro,nije klokovan,ja i kad igram igricu njemu temperatura ne prelazi 70 u idle varijanti je oko 30.Da budem iskren ne daje mi se 2500 za kuler.
 
Pa nemaš mnogo opcija onda, teško da ćeš naći novi vent tih dimenzija, baš sam prelistao ponudu. Možeš da probaš da prikačiš nekako neki vent od 80 ili 90mm ili da se navikavaš na buku. ( :

Najjeftinija nova varijanta na koju bi išao za zamenu su LC-CC-97 koji je 1300 dinara i nešto bolji LC-CC-95 koji je 1500 dinara.
 
Daj sliku tog tvog kuler a sa ventilatorom. Može i sa interneta.

Mislim da može da se skarabudži bilo koji 8-12 ventilator uz pomoć vezica.
Kao što se radilo na grafičkim karticama ranije.

Ako to nećeš, bolje uzmi drugi hladnjak. Nema bolje investicije, čak ni za stari procesor i čak i da nećeš prenositi na novi (a sigurno hoćeš).
 
Koliko vidim, gde se šrafe hladnjak ima izbočinu, nije potpuno cilindričan. Za to se lako zakači vezica, staviš ventilator koji ti odgovara (mora 4-pin ako hoćeš da znaš broj obrtaja i da se ne vrti non-stop na maksimimu).

Ili ih privežeš za ove poprečne zidove koji vezuju 4 pina/šrafa za cilindričnu osnovu kulera.
 
Poslednja izmena:
E sad sam vec u dilemi da li uzeti samo ventilator ovaj deep cool sto je rekao Kurjak,mada mi se i ovaj lc 95 svidja i prihvatljiva mi je cena
 
momci da ne maltretiram ni vas ni sebe uzecu ovaj lc cc 95 i da zavsim sa tim
 
Pa realno.jeste,ali ako bude varijanta da ne moze da legne lepo,pa krene da tandrce pa se drndam jedno sat vremena i na kraju poludim otvorim vrata od terase pa ceo komp preko gelendera :)
 
Pa to ti ja i kažem, ne isplati se da kupuješ samo vent, kad za otprilike iste pare možeš da kupiš ceo kuler.
 
Pa ne znam za taj,i5 2400 je 95 tdp a ovaj kuler je za 65 tdp,da ne bude tu nekih problema,tipa da ne moze da ga ohladi.
 
Kupim danas lc cc 95 kuler i dodjem kuci probam da namestim,ali ne moze,totalno drugacije kacenje na HP-u,ove rupe na ploci su mnogo sire od ovih na nosacu kulera.
 
Koji je raspon rupa na tvom HP-u? Inače taj LC Power ima promenljiv raspon rupa od 775-1150
 
I ova
bce2f8bc35c6db9634c3bac6084fedfb.jpg


Sent from my LG-D620 using Tapatalk
 
Ma znam da ima stelovanja na kuleru ali to je ono mozda 5 mm ovde fali 5 cm sigurno.
 
Za sada ovako,dok ne nadjem neko normalno resenje ako uopste postoji neko normalno resenje za HP racunare :D
20180109_192058.jpg
 
Nazad
Vrh Dno