Šta je novo?

Verge [XVG] (Scrypt, X17, Lyra2rev2, myr-groestl, blake2s)

Paradigma

Čuven
VIP član
Učlanjen(a)
09.07.2000
Poruke
4,891
Poena
740
Moja oprema  
CPU & Cooler
Intel Core i9-10850K | Corsair Hydro Series H80i v2
Matična ploča
ROG MAXIMUS XII HERO (WI-FI)
RAM
Trident Z RGB DDR4-4000 CL18-22-22-42 1.35V 32GB (4x8GB)
GPU
PNY GeForce RTX 3080 Ti 12GB XLR8 Gaming REVEL™ EPIC-X RGB™ Triple Fan
Storage
Samsung SSD 970 PRO 1TB | Samsung SSD 970 EVO Plus 2TB | WDC WD80EFAX | WDC WD80EFBX
Zvuk
Sound Blaster Z
PSU
Cooler Master V1000
Kućište
Thermaltake Level 10
Monitor
ROG SWIFT PG348Q
Miš & tastatura
Logitech G903 Lightspeed Wireless | Logitech PowerPlay | Corsair K70
Ostale periferije
BOSE Companion 50
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
Poslednja izmena:
Mene plasi to sto je xvg imao rast u ovoj godini - 10000x, pa se zamislis dokle vise?!?

Sent from my Z5
 
Projekat sa potencijalom, a glavni hype nastao od McAfeeja, koji ga je posle i pokopao, srećom, ne trajno :))
 
Meni se ne svidja sto su najavili cuda i failovali sa tajmingom.

Plus - community koji ga podrzava na twitteru su mahom neki fejk nalozi ga koji pricaju da su "ljudi koji ga prodaju glupaci" i kako treba da HODLuje itd.

Ne znam - meni se to malo ne svidja tako da sam ja izasao iz njega do daljneg.
 
Pa, čudo su i dostavili, a okasneli celih 12-13h, one-man band, krastavac.

Ne znam za Twitter, mislim da ima isto toliko botova na drugoj strani. Činjenica da je nekome toliko baš stalo da im ne uspe projekat je još jedan dobar pokazatelj.
 
Ovaj XVG je najveći hajp kojem sam prisustvovao od kako koristim računar, i dokaz koliko se lako šire neproverene vesti.

Pratio sam ga ovih dana i majko mila koliko ludila, panike, širenje fud-a, potkopavanja, straha da će da preuzme kolač od drugih privacy cryptovaluta (Monero recimo) i prestigne konkurenciju, plaše narod ovi koji ga nisu uzeli dok je bio jeftin, jer verovatno imao jedan od većih skokova od kako je izašao coin, i komično McHackeee spinovanje i itd.


Na prvi pogled deluje kao šitcoin, ali ima ih stotinak koji su TOTALNI SHIT i ništa ne rešavaju ili uvode novo, samo igramo se ICO s parama.

XVG white i black papers su malo mnogo tehnički teži za tumačenje, ali ukratko rečeno ugradili su u wallet (blockchain) privatnost koristeći TOR i I2P mrežu (skrivaju adresu koja pravi transakciju), sa opcijom on/off
tj. možeš javno da plaćaš kafu u internet kafe-u, ili hoćeš da od rasta dilera kupiš vutru a da to niko ne zna za sigurno, ili da finansiraš teroriste ili oni tebe :d
Idu na metu total privacy što lakše, da se laici ne zezaju sa nameštanjem tor/i2p na win ili mac-u recimo.

Inače lik koji je glavni i navodno jedini programer (priključili se još par i pomažu) radi bolestan crunch, otkida sebi dupe od programiranja, ja iskreno odem na github projekta i pogledam njegove commite i šta je menjao i vidim da se dešava nešto (ne fazon, dodajem komentar/brišem komentar nego stvar radi čovek na kodu).
Tako da to je indikator da može da bude nešto od toga svega.

Jedina im je glupost što nemaju PR, ispadaju neozbiljni i možda zeznu sve a možda bude ferceralo sve kako treba, živi bili pa videli ;).

Jedino šta su zvanične informacije su u https://discord.gg/vergecurrency
/official-news
i verovatno na njihovom https://t.me/VERGExvg (telegram ne koristim)
i
https://github.com/vergecurrency/VERGE/commits/master

Ja sam stavio novce na zeleno i ostavio da se vrte u ruletu. :guitar:

Pozdrav, hvala na pažnji.
 
Poslednja izmena:
Lep pregled :)

Neki Holanđanin iz marketinga https://twitter.com/xvgmarketingeu je sada počeo aktivnije da piše, preuzeo je na sebe komunikaciju sa investitorima, tako da sada sve ima više smisla, pogotovo od kako su XVGWhalea uhakovali, pa ne smatra više sa po 15 ToTheMoon tvitova na sat.
 
Skocio za 100 satoshi-ja na 1100.

Ko zeli early da investira u coin koji se bazira na privatnosti neka pogleda ENG, ozbiljan tim stoji iza ovog coin-a, a ima dosta prostora za growth.
 
... ili da finansiraš teroriste ili oni tebe :d

Ovo nikako nije smešno niti se sa takvim stvarima treba šaliti. To nikako ne treba da bude prednost neke criptovalute i smešno je pomisliti da će neko dozvoliti da bilo koja criptovaluta bude anonimna u potpunosti. Ako neko pokuša da to izvede, jednostavno će završiti na crnoj listi kao heroin recimo pa se ti zezaj sa time.
 
Je l'? Pa keš je već anoniman, pa ne vidim da su ovi što ga štampaju završili u zatvoru.
Takođe, na crnom tržištu se mnogo više trguje Amazon gift card-ovima nego kriptovalutama npr.
A privatnost je osnovno ljudsko pravo. Ako mene pitate, sve kriptovalute bi trebalo da budu potpuno anonimne.
 
A koliku ti količinu keša možeš da spakuješ u gaće kad kreneš da švercuješ? Da li je realno da mi postavljaš ovakva pitanja? Jesi gledao serijal o Eskobaru, gde je on morao da skladišti keš i koliko je to gabaritno?

U 21. veku neko misli da bude anoniman :))) Mašta može svašta.
 
Poslednja izmena:
Jedina im je glupost što nemaju PR, ispadaju neozbiljni
Zato sto su amateri i ceo projekat je krenuo i koliko znam jos uvek funkcionise na bazi dobre volje, kao community coin.
Nema pre-mine, nema dev fee. Zato ga i volim za razliku od ovih "velikih" koji su uzeli stotine miliona od fee i premine.
 
Čekam ga od kako je spominjao porodicu fraktala, mamu fraktalku, tatu fraktala i bebu fraktalića [emoji23]
 
XVG.PNG

Izgleda solidno, a i dosta je pao, mozda moze da se oporavi. Ima cak i solidan volume (15k BTC).
 
Poslednja izmena:
Trenutno majnunem eth , hteo bi da probam xvg da kopam malo pa me interesuje koliko bi kopao dnevno. Imam rig sa amd rx 570 8gb rama, 6 kartica.
 
sad naidjoh na domaci XVG pool:

http://xvg.pool.crypto.ba/

probao sam ga i radi ok, samo mu fali snage ali tek je poceo sa radom, ko kopa dual mozda je ovo ok alternativa za pretrpani antminerpool i unimining
 
Prebacio sam par rigova da probam. Jel imas neki info kolika je zarada po grafici, rx470 ili rx 480?

Do sada sam u dualu kopao DCR.....
 
Poslednja izmena:
meni 470-ke bacaju oko 29 na eth i oko 1250 xvg, 580-ke bacaju 30.4 eth i 1450 xvg, zarada je oko 3 puta veca nego na dcr, treba samo strpljenja, mali je ono pool, treba vremena dok ne ubode blok
 
^Koji miner, koji dcri ako je clay u pitanju, koji klokovi karte?
 
meni 470-ke bacaju oko 29 na eth i oko 1250 xvg, 580-ke bacaju 30.4 eth i 1450 xvg, zarada je oko 3 puta veca nego na dcr, treba samo strpljenja, mali je ono pool, treba vremena dok ne ubode blok

Da, pool je dosta slab. Oko 15% sam ja, ali je slabo....
 
Gde uopste kopate vi ovo u dualu? Blake2s?
 
Hvala, u medjuvremenu sam uspeo da nateram na nlpool.nl :) da li taj pool valja nesto ili krade? Za sad je balance 0.
Edit: Upravo nesto doslo :)
 
Poslednja izmena:
uvek ista prica sa domacim poolom, svi su nestrpljivi, nema odma bloka i svi odose dalje, steta, ima vise nego dovoljno rudara da domaci poolovi rade ali izgleda ljudi vise vole da ih drpaju veliki poolovi ali zato padaju blokovi svakih par minuta :)
 
A zna li profit tj coini i koliko Kh daju 6x 1070?Obzirom da je u pitanju 1 rig...da li je glupo ili pametno kopati na poolu gde ima manje ili vise ljude?Sansa za blok je verovatno kao 7 na lotou :d
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno