Šta je novo?

Pitanje oko zagrevanja procesora

Stefan006

Poštovan
Učlanjen(a)
11.11.2014
Poruke
50
Poena
59
Cao pre 5 meseci sam uzeo i7-6700k i hladim ga sa corrsair h45. Posle nekoliko dana video sam da to nije neko hladjenje, ali nmvz. U poslednje vreme mi upadaju u oci temperature na procesoru. Na primer tokom gaminga tepmperatura precosora dolazi do 80 stepeni. Koliko je opasna ta temperatura i dok sam jos ovde razmisljam da promenim hladjenje da predjem na neko vazdusno pa bacite neki predlog.

Hvala na razumevanju!
 
Koji si softver koristio da vidis temp?

Koliki ti je budzet za vazdusno hladjenje?

Sto se temperature tice, jesi li overklokovao procesor? Ako nisi, mozes CPU napon podesiti rucno, tj. sniziti ga (ploce obicno automatski rokaju previse).
 
OpenHardwerMonitor koristim, sto se tice budzeta oko 60 eura, procesor nije overklokovan ide na 4.2 GHz.
 
Taj Corsair H45 su ljudi uspesno koristili na jacem CPU od tvog - http://www.hardwaresecrets.com/corsair-h45-cpu-cooler-review/4/

Kontam da provetrenost kucista nije toliko bitna za vodeno hladjenje, pa ako si ga dobro namontirao, jedino sto mi je logicno da ti ploca overvoltuje, pa je temperatura tolika zbog viska napona.

Ako ti je u BIOSu Vcore namesten na AUTO, vidi koju vrednost izbacuje i onda je rucno smanji za jedan korak, pa pusti neki Stress Test. Ako prodje bez problema i zakucavanja, smanji za jos jedan korak i tako sve dok ne dodjes do najmanje voltaze na kojoj je komp stabilan.
 
Probaj Aida64 ili Hwinfo, pouzdaniji su.

Možda nisi dobro namontirao (Višak/manjak paste) ili si jako usporio pumpu.
 
1. Nije dobro namontirano hlađenje
2. Previše paste
3. Overvoltovanje ploče
4. Nepouzdan softver
5. Visoka sobna temperatura

Kreni redom i javi nam šta si uradio.
 
Pasta je fabricka bila sa kulera, ali nmvz smanjio sam voltazu i sada je dobro.
 
Ne bi trebalo da imaš tako visoke temperature na neoverklokovanom procesoru. Moguće da nisi lepo namontirao hladnjak ili da se pasta zasušila (dešava se).
 
To ti kazem ;)

Oni po defaultu roknu veci napon da bi bili sigurni da ce sistem biti stabilan, a to sto su temperature vece im je nebitno jer su i dalje u granicama (svaka konfiguracija koju sam cackao je bez problema mogla da radi sa manjim Vcore).
 
Da li su ove temperature normalne za intel i5 2500 (bez K) sa stock hladjenjem?
Full Idle: Bez pipanja misa od 32-35c
Neki laksi rad: Youtube 1080p, filmovi, chrome 38-40c
Igranje: LOL, Pubg mobile, Zula 60-67c

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Naravno da jesu.

Na prolece za ~1500din uzmi LC-CC-95 i u sred leta ce pod tim opterecenjima ici do max ~55 stepeni.
 
Poslednja izmena:
Bas i planiram da kupim taj kuler kad prodje zima. Do tada sam mu stavio 2 venta od 80mm, jedan sa zadnje strane ispod napajanja i jedan na bocnoj stranici kucista preko puta procesora, oba namestena na izvlacenje. Ali koliko vidim nisu nesto mnogo pomogli procesoru, vec su spustili temperature okolnih komponenti. HDD pao sa 30 na 25c, SSD sa 28 na 22 stepena :)

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Poslednja izmena:
Da vidimo da li neko zna da razresi ovu misteriju:
Na kompu su mi povezani monitor od 24" i tv od 40", oba preko hdmi kabla i oba su 1080p. Pustim 1440p youtube video kad gledam preko monitora temperatura je 60 stepeni, a kad gledam preko televizora temperatura je 70 stepeni.

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Da vidimo da li neko zna da razresi ovu misteriju:
Na kompu su mi povezani monitor od 24" i tv od 40", oba preko hdmi kabla i oba su 1080p. Pustim 1440p youtube video kad gledam preko monitora temperatura je 60 stepeni, a kad gledam preko televizora temperatura je 70 stepeni.

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka

Meni se tako ponasao pc kad sam imao 2 monitora povezana - verovatno jer je vise opterecivao procesor kad se koriste oba video izlaza. Koristi neki program da vidis koliki je CPU usage u oba slucaja. Pretpostavljam da ce neko ko zna vise od mene imati konkretniji odgovor.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno