Šta je novo?

Kako da povezem ADSL ruter sa drugim ruterom?

rema1301

Cenjen
Učlanjen(a)
21.09.2010
Poruke
190
Poena
170
Imam mts internet i televiziju, koristim njihov ruter ZXHN H168N, i hocu da ga povezem sa Asusom rt-65u da bude kao primarni. Koja podesavanja, sta treba da uradim? Da li mogu direktno telefonski kabal da povezem sa Asus ruterom, s obzirom da on poseduje DSL prikljucak, samo je taj prikljucak kao za LAN, nije telefonski kao na mts-ovom ruteru, da li postoji tu neki adapter rj45 to rj11?
 
Taj Asus ruter koliko vidim po specifikacijama nije adsl modem/ruter samim tim adsl konekciju mora i dalje da "drzi" Telekomov Zyxel ruter.Ukoliko zelis da Asus bude primarni u mrezi i da je na njemu aktivan DHCP onda je Zyxel potrebno prebaciti u bridge mode i on ce sluziti samo za konekciju dok ce Asus odradjivati posao rutera .
 
A to može uraditi samo u slučaju ako ima PPOE podatke...
 
Imam mts internet i televiziju, koristim njihov ruter ZXHN H168N, i hocu da ga povezem sa Asusom rt-65u da bude kao primarni. Koja podesavanja, sta treba da uradim? Da li mogu direktno telefonski kabal da povezem sa Asus ruterom, s obzirom da on poseduje DSL prikljucak, samo je taj prikljucak kao za LAN, nije telefonski kao na mts-ovom ruteru, da li postoji tu neki adapter rj45 to rj11?

To sto si naumio ne mozes da ostvaris jer taj Asus jednostavno nije VDSL ruter vec ima neku drugu namenu. Mozes ili da nabavis neki VDSL ruter ili da koristis ZTE i ASUS u kombinaciji na nacin kako ti je u temi predlozeno ili jos jednostavnije iskljucis WLAN na telekomovom ruteru a Asus iskoristis samo za WLAN.
 
Povezeo sam Asus preko lan-a, promenio IP adresu, iskljucio DHCP i na ZTE ugasio WiFi. Za sad to radi ok, pokusacu da dodjem do pass za pppoe pa da stavim ZTE u bridge mod, mislim da bi to bilo najbolje resenje. Radim sve to zbog toga sto bih zeleo da na Asus nakacim eksterni hdd koji bi mi koristio za skladistenje podataka. Ne znam da li bih mogao tako da strimujem 4k filmove na tv-u, sa tog hdd-a?
 
ZXHN H168N V3.1 Telekom VDSL2

Nisam našao upustvo za prebacivanje ovog modema u bridge mod, pa sam nešto probao sam. Da li su ovi parametri OK? i da li treba još nešto da se uključi/isključi kako bi modem radio bolje?
 

Prilozi

  • bridge.jpg
    bridge.jpg
    54.5 KB · Pregleda: 75
Nazad
Vrh Dno