Šta je novo?

Senzor temperature

D.Zivkovic

Cenjen
Učlanjen(a)
16.04.2010
Poruke
542
Poena
180
Kupio sam Silicon Power S55 slim pre nekoliko dana. Ocitavanja temperature su mu uvek 33C iz bilo kog programa i bez obzira da li nesto radi ili ne. Izgleda da je problem u senzoru.
Reklamacija ili postoji neko resenje?
 
neko rece da jeftiniji ssd nemaju senzor
 
Nema sensor za temperaturu Silicon Power S55 , 33 stepena pokazuju vecina jeftinijih SSD-ova koji nemaju senzor za temperaturu , i moj Patriot Burst pokazuje 33 stepena.
 
Zanimljivo, s obzirom na to da cak i najjeftiniji mehanicki diskovi imaju senzor, a ssd koji je trostruko skuplji nema.
Nasao sam informaciju da s55 ima Phison kontroler. Jel to znaci da ga svi komadi imaju, ili sta se kome zalomi? Jedino mogu da ga proverim ako ga otvorim, a na taj nacin gubim garanciju.
 
Čime ste gledali temperaturu?
 
Očima... :D

Salu na stranu ali ako vam je temperatura cim upalite komp 33C i ako je posle 2h rada kompa isto 33C onda bez ikakvog daljeg razmisljanja znajte da nemate temp. senzor u ssd-u.
Sto se cudite sto ga nema, pa ssd- je mnogo manje osetljiv na temperaturu viosoku u odnosu na hdd.
Ssd ce bez problema raditi i na 50-60C dok ce hdd i te kako osetiti sve preko 50C...

Program koji gledaju temp je totalnmo nebitan, moze sentinel, moze aida bilo sta sto pokazuje ocitanu temp, sve je isto.
 
Dobro de, nisam znao da nemaju svi, hvala za info, nešto naučih, predpostavljao sam da imaju, jer ovaj sa kojm se prvi put susrećem u laptopu ima, temp. je oko 29, posle testa sa CrystalDiskMark 6 skače:
 

Prilozi

  • IMG_20180104_133639.jpg
    IMG_20180104_133639.jpg
    709.9 KB · Pregleda: 41
  • IMG_20180104_134407.jpg
    IMG_20180104_134407.jpg
    614.6 KB · Pregleda: 32
I kod mene Patriot Ignite 240GB nema senzor, stoji 30C sve vreme.

U laptopu Sandisk X400 256GB, losiji od Ignite-a(oba SSD-a su solidna, nisu low-end) ima senzor, iako je sporiji(sinteticki testovi, u realnom radu ne vidim razliku) od Ignite-a.

Lepo je Zeha objasnio, HDD-ovi su osetljiviji na vise temperature, zato i imaju senzore.
 
Poslednja izmena:
Izgleda da ovi sa Phison kontrolerima nemaju sensor za temperature tipa Silicon Power i Patriot... uglavnom 30 ili 33 stepena pise na tim SSD-ovima.
 
Nazad
Vrh Dno