Šta je novo?

Zvucnici za tv

vddutina

Cenjen
Učlanjen(a)
31.10.2013
Poruke
622
Poena
170
Ljudi, teski sam duduk za audio sisteme. Nemam pojma ni sta da trazim. Imam vox tv i zamislio sam da napravim neki surround sistem. TV ima hdmi konektore, spdif, av, 3.5 jack, scart, vga. Koristim na njemu i ps3 i android box za filmove uglavnom. Muzika po nekad. Ne trazim nista profi, ne mislim ni da ulažem nesto puno para, moze i nesto polovno sa kp. Čisto da je malo zanimljivije nego sad.Uglavnom, ja ne znam sta treba da trazim. Gledam neke oglase za 5.1 sisteme po kp ali nemam predstavu sta bi ja od toga mogao da prikljucim na tv i kako.
 
Poslednja izmena:
Cifru sam bas zbog tog i izostavio jer nemam pojma sta da trazim uopste. :D Ali ne vise od 150e,mada sto jeftinije to bolje. Gledam te soundbarove,mogu ja tu da se uklopim u neki jeftiniji. Ali sta dobijam sa njim? Virtual surround, kako to zvuci u praksi?
 
Sve što ima spdif-in ti odgovara.
Televizori uglavnom imaju samo 2 kanalni spdif-out (dolby 2.0 i dts 2.0)
Svi soundbarovi su 2kanalni, (ima modela sa sabvuferom) i sa 3d surround efektom.
Kućni 5.1 home-theater-in-a-box sistemi često imaju spdif-in, umeju pristojno da zvuče (prvo poslušaj obavezno)
I predstavljaju najjeftiniju ulaznicu u surround zvuk.
Tada će risiver raditi 2.0- 5.1 upmix preko dolby prologic II.

Edit- za 150 e ti je neki polovni HTIB jedino rešenje. Obavezno poslušaj pre kupovine.
Dobri soundbarovi nisu ispod 700e.


Ukoliko želiš da pustiš višekanalni zvuk koji je nativno snimljen na video / audio fajlu, trebaće ti AV risiver koji ima hdmi 1.4 standard (i noviji).
Ukratko, na front panelu risivera treba da budu oznake Dolby TrueHD i dts HDmaster.
Na novijima imaš i Dolby Atmos.

Što se zvučnika tiče, recimo da dobar polovan 5.1 sisitem sa aktivnim sabvuferom kod nas možeš da nađeš za 500+ evra.
Cena novog je od 1000 pa nadalje.
 
Poslednja izmena:
Možda ovako nešto u kombinaciji sa nekim Microlab ili Genius 5.1 kojih trenutno ima u ponudi.
Povežeš preko optičkog kao što reče kokica i to je to.

Samo treba proveriti da li radi upmix sa stereo na 5.1. Ako ne onda kupi neki 2.1 sistem tipa Microlab M800/FC330.
 
Poslednja izmena:
Da, ali se mora proveriti da li DAC ili sami zvučnici imaju opciju širenja stereo zvuka na sve zvučnike ili ne. Ako nemaju da ne završiš sa 5.1 sistemom koji svira kao 2.1, jer u tom slučaju si bacio pare, ima jeftinijih opcija.
 
taj pejin konverter ima Dolby Prologic II i može da proširi stereo zvuk na Geniusa (ukoliko je izvor 2kanalan)
ako je izvor 5.1 , odaberi opciju 5.1 na dugmencetu dekodera .

Iz kompa/TV ubodi optički kabl u dekoder, iz dekodera 6x činč kabla u Geniusa, i gotov poso.
 
Poslednja izmena:
Ljudi, verovatno je to onda opcija taj dac i 5.1. Hvala vam svima. Od svega mi je najbitnije sto sad znam sta da trazim a nisam imao blage veze. :)Sad mi je vec jasno u kom grmu lezi zec.To za ali cu jos videti mada mi se ne ceka toliko, cekam par posiljaka vise od mesec dana. Tesko sad nesto sa alija dok se ne rascisti sva guzva sto kod kineza sto kod nas.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno